Jump to content

покупка на Ауди Allroad


Recommended Posts

Аз карам Аллроуд 2003 2.5 Ake Автоматик.

Плюсове:

- Комфортна возия

- Голям багажник

- Сигурност на пътя

- Проходимост

- Външен вид(въпреки, че моя е с градушка всеки път като го гледам и се кефя)

 

Минуси:

- Ужасно неудобни седалки(с кожа съм)

- Малко по-скъпа поддръжка от колите в класа си.

- Голям разход градско - 16. Извънградското е добре - 8

- Въздушното окачване е консуматив.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)
Преди 22 часа, Audi_FeN_1 написа:

 

E кой те е карал да се самонаказваш със срамни звуци, черни пушеци и перформанс на асфалтов валяк? :hilezh:


И 4.2 и 2.7Т са доста по-разумни избори за олроуд. Хем звучат приятно, хем не ядат валове и помпи, хем не припадат от карбураторните кадети и рено 19ки по светофарите като душегуба. :lol:

 

 

Колега питам те за дизелов двигател??????

Освен това времето когато се състезавах по светофарите отмина

Не разбра ли че ми трябва семейна кола с по висока проходимост за да мога да си ходя на вилата в планината през зимата

 

P  S

 

От марката Ауди

Редактирано от lozlo81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 29.06.2016 г. at 14:11, lozlo81 написа:

 

 

И кои са тия по сполучливи и по малко харчещи двигатели монтирани на Ауди А6  ДИЗЕЛОВИ!!!!!!    ?????????

Колеги , не знам къде ги чувате тези неща,че били чупливи,че не вървели,че много харчели,валове чупели помпи и не знам си какво. Аз самият карам олроуд от 3 години,и като сметнем че колата е на 15 години съм повече от доволен, като разход в града гори 8 - 8,5 извън града смъкваме на 6.-.6.5. Колкото до валовете да отговоря,докато има такива които си купуват 2.5 ТДИ и си мислят че карат някаква кола от 75 година и и наливат масло от 5лв литъра все така ще говорят че валовете се чупят,докато наливаме скапаната нафта на бензиностанциите и помпи ще чупим,аз лично наливам на шел и винаги си наливам 0.500мл двутактово масло защото нафтите в България са прекалено сухи и не смазват добре.И като сметнем че колите като олроуд са на по 11-15 години нормално е да има някакви проблеми,Не знам и не съм чувал за коли на толкова години а да не се чупят,а дори и по млади са по големи боклуци (от опит) . Колкото до колега с автоматика от по - горе няма как на всичкият този пясък по пътя. евтините възглавници бързо се протриват. аз моите ги смених преди година ( бяха Оригиналните още) колата е 2001 г и мисля че за 14 години е нормално да сменим възглавници

Редактирано от kaycata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, kaycata said:

като разход в града гори 8 - 8,5

Пхахахахах, стига бе човек, ти ни взе за мезе тук, всичките семсеиляди юзера :hilezh:

Ти си като един съсед дето каза, че 2.0 TDI му гори 6 на дълго със 140 

 

Такива мотори/коли (2 тона, квадро и 2.5 литра) ауди още не са измислили, не се излагай ще ти се смеят някъде, където разбират...

В хоремага, може и да минават тея филми, ненам..

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Fitil4o написа:

Пхахахахах, стига бе човек, ти ни взе за мезе тук, всичките семсеиляди юзера :hilezh:

Ти си като един съсед дето каза, че 2.0 TDI му гори 6 на дълго със 140 

 

Такива мотори/коли (2 тона, квадро и 2.5 литра) ауди още не са измислили, не се излагай ще ти се смеят някъде, където разбират...

В хоремага, може и да минават тея филми, ненам..

2.0 TDI на дълго по магистралата 140 на темпомат си гори точно 5.8 - 6.0 максссс с климатроника навън 30 градуса BKD код на мотора ръчка, а и новия 2.0 150 к.с. Комънрейл DSG си гори също толкова 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.07.2016 г. at 9:53, Ropotamo написа:

2.0 TDI на дълго по магистралата 140 на темпомат си гори точно 5.8 - 6.0 максссс с климатроника навън 30 градуса BKD код на мотора ръчка, а и новия 2.0 150 к.с. Комънрейл DSG си гори също толкова 

 

Колега първо моята е ръчка не е автомат и второ хайде да се обзаложим ако искаш

На 9.07.2016 г. at 21:37, Fitil4o написа:

Пхахахахах, стига бе човек, ти ни взе за мезе тук, всичките семсеиляди юзера :hilezh:

Ти си като един съсед дето каза, че 2.0 TDI му гори 6 на дълго със 140 

 

Такива мотори/коли (2 тона, квадро и 2.5 литра) ауди още не са измислили, не се излагай ще ти се смеят някъде, където разбират...

В хоремага, може и да минават тея филми, ненам..

По какво искаш да се обзаложим ,явно ти си много разбиращ

 

На 10.07.2016 г. at 9:53, Ropotamo написа:

2.0 TDI на дълго по магистралата 140 на темпомат си гори точно 5.8 - 6.0 максссс с климатроника навън 30 градуса BKD код на мотора ръчка, а и новия 2.0 150 к.с. Комънрейл DSG си гори също толкова 

 

Колега, не се ядосвай на тези момчета тука, те имат някакви комплекси,в тоя форум съм не знам от 5-6 години и съм се нагледал на всякакви от много разбиращи до по добри дори и от инженери в ауди , гледам си смея се...няма какво да кажа ,просто трагедия всеки втори много разбира много кара много по всичко другата половина са някакви които не са случили на коли или колите им не са случили на собственици за това е излишно да спориш, съгласявай се с тях те са прави ти не си и просто карай си колицата радвай се на разхода и , а тях си ги остави да си хейтят да са  здрави и живи да си им гори ако ще и 100/100 л лично техен проблем да си чупят валове и темподобни тъпотии тяхна работа. За протокола моят Олроуд тежи 2034 кг с празен резервоар минава 2-та тона колега

Редактирано от kaycata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кайца, сам си писал че колата е 2 тона. Аз карам А6 Ц5 със същия мотор + автомат и съдя по моя разход, затова спорим, че 8 на 100 е много нисък разход за тази кола в градски условия. Остави ся споровете и кажи по какъв маршрут го караш тоя Алл Роуд в Габрово. Аз също съм габровец и знам че има много леко маршрути в града, къде може да ти дава такъв разход, но това е като да караш в София само по околовръстното. При мен зимата в София по много скапан маршрут (с много легнали полицаи и светофари) колата ми стига 14,5л/100.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не твърдя, че момчето лъже за разхода....... може да гори 8 там където кара той. Но да дойде да покара из София и тогава да се похвали с разход под 12 на тая талига:hilezh:     В моето родно градче, колата ми гори 6,5 л........ в София от 2 до 4 литра повече..... та, няма да кажа никъде, че "ГРАДСКО" гори 6,5   че верно ще ме замерят с камъни. Не е въпрос на комплекси както колегата се изрази..... а просто две различни реалности за един и същ автомобил:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм любопитен за маршетура, на мен София разхода ми е 14 ако не качвам 2200 оборота и 16 при нормално каране. С автомат съм. Разбирам автомата да качи 20% разхода, но 100% ми се струва вече прекалено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който мери разход в л/100км в града, значи не е карал в София. А, в София разход меря на моточасове. Когато пътуваш малко под 4 км за час и четиридесет минути разхода литри на сто километра е литературно понятие. По борд компютър разхода беше 18/100. Реално ако трябва да мина 100 км по тоя начин ще трябва да пътувам около 40 часа, което при 1,5(разходната норма на час на празен ход на моя автомоби, който не е Ауди за сега) литра на час са 60 литра, или реалния ми разхид е около 60/100. Засичайте на колонката, не вярвайте на БК.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, DJANO написа:

Кайца, сам си писал че колата е 2 тона. Аз карам А6 Ц5 със същия мотор + автомат и съдя по моя разход

 

Пак ти казвам - имал съм същия мотор с ръчка и с автомат и няма нищо общо разхода между двете.

 

 

8839790o.png

8839795b.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, DJANO написа:

Кайца, сам си писал че колата е 2 тона. Аз карам А6 Ц5 със същия мотор + автомат и съдя по моя разход, затова спорим, че 8 на 100 е много нисък разход за тази кола в градски условия. Остави ся споровете и кажи по какъв маршрут го караш тоя Алл Роуд в Габрово. Аз също съм габровец и знам че има много леко маршрути в града, къде може да ти дава такъв разход, но това е като да караш в София само по околовръстното. При мен зимата в София по много скапан маршрут (с много легнали полицаи и светофари) колата ми стига 14,5л/100.

Кв.Бичкиня - Спортна зала всеки ден,колкото до това за София може да ви харчи и 20/100 или 30/100 за мен няма значение аз си гледам разхода там където аз си я карам,и мен не ме е грижа в София колко харчи нито във Варна или където и да е.На който му харчи много да си вземе една малолитражка дали дизел дали бензин,да си сложи газ и на двата двигателя да кара на олио или палмово масло и да не се оплаква ;)  и да спори че не било реално и т.н. ;)

Редактирано от kaycata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, kaycata написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Който се оплаква пише в другата тема, какво ще правим с тия високи цени или нещо подобно беше, аз лично споделям опит, щото съм чувал за коли дето били толкова икономични, че почнали да пълнят рездрвоара, като ги пуснеш по инерция от Вакарел към София.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, kaycata said:

Кв.Бичкиня - Спортна зала всеки ден,колкото до това за София може да ви харчи и 20/100 или 30/100 за мен няма значение аз си гледам разхода там където аз си я карам,и мен не ме е грижа в София колко харчи нито във Варна или където и да е.На който му харчи много да си вземе една малолитражка дали дизел дали бензин,да си сложи газ и на двата двигателя да кара на олио или палмово масло и да не се оплаква ;)  и да спори че не било реално и т.н. ;)

 

Аз не се оплаквам от разход, просто споделяме какъв е разхода в града при различни условия, за да може следващия път някой като се интересува да си направи сметката. Нека не си даваме оценки, кой какво да прави или да не се оплаква, а да сме си полезни. Наистина има огромно значение къде се карат тези коли. Моята съм я смъквал под 7 извънградско с 4 човека и климатик, но съм пътувал по такъв маршрут. Зимата до Австрия сумарно за 1600км с 4 човека и багаж до тавана ми даде 7.3л/100, като по магистралите съм карал на темпомат със 140км/ч.

 

Поздрави!

 

П.П. Може да направим някаква сбирка в Габрово да обменим малко опит :zustimm:

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18/07/2016 at 10:01, DJANO написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Колега,не искам да убидя никой в нищо просто казвам ,че моята си харчи нормално,познавам още трима от габрово със същия модел два от които автомат и един ръчка разликата е около 2л при автомата,имам и познати с А4 същият мотор даже единия е регистриран тук във форума, той имаше и ръчка А4 сега има автомат а4 разхода на ръчката е колкото моят горе долу автомата му е по харчлив ,а колкото до килограмите на колата със 200 по макло от олроуда. Исках да кажа че младежите от по горе които така убедително спориха че нямало как да стане еее има ;) поздрави и без аварийна

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габровски уточнявай за къде са ти разходите щото като ти прочете някой поста, купи си такъв кръш и му перне 14 в софия ше има да те псуя после... Твойта реалност си е за тебе щото не живеят всички в габрово!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия фантастични разходи  габрово или горно нанадолнище все тая ..Най- икономичния вариант на тоя автомобил 163 кс ръчка му дават 12 градско  . .Всички си знаем ,че души не загрява изобщо  и при преходи от 4-5-6 км си е студен милия.. Та в тоя ред на мисли няма да падне при ежедневно каране никога под каталожните разхода... Сега ясно е, че не може да се достигне невижданото шоФерско майсторство на някой колеги тва е ясно но все пак стъпете на земята  защо е нужно някой да повярва и после освен сериозно скъпата поддръжка на тая морално остаряла кола да впише и едни 40%отгоре бюджет за нафталинче :zustimm: бтв  от АУДИ ако знаеха ,че е толко икономичен олроуда щяха банер колкото Хилтън да направят

 

Редактирано от arbiter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, arbiter написа:

С тия фантастични разходи  габрово или горно нанадолнище все тая ..Най- икономичния вариант на тоя автомобил 163 кс ръчка му дават 12 градско  . .Всички си знаем ,че души не загрява изобщо  и при преходи от 4-5-6 км си е студен милия.. Та в тоя ред на мисли няма да падне при ежедневно каране никога под каталожните разхода... Сега ясно е, че не може да се достигне невижданото шоФерско майсторство на някой колеги тва е ясно но все пак стъпете на земята  защо е нужно някой да повярва и после освен сериозно скъпата поддръжка на тая морално остаряла кола да впише и едни 40%отгоре бюджет за нафталинче :zustimm: бтв  от АУДИ ако знаеха ,че е толко икономичен олроуда щяха банер колкото Хилтън да направят

 

Е те т'ва е приказка:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...