Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 10


zafirovp

Recommended Posts

Какво ти трябва за диодите? Този модул го има за 30 евро, аз май нещо недовиждам и не разбирам, само се слага модула и готово или има и кодинг, който ненсе знае какъв е?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля, че няма кодиране, понеже това е някакъв афтърмаркет модул.

За диодните плафончета в краката, винаги можеш да сложиш обикновени и да им сложиш диодна крушка. Амбиентното пак ще си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, mangov написа:

Климатика не ми пуска компресора да охлажда заради тази грешка( защото заради нея не минават basic settings)  и скоро лятото ще е голям проблем. Няма как да си карам така а трябва да се сменя

Силно ме съмнява причината за климата да не работи да е в моторчето,често се случва да правя адаптация на клапи и да записва грешка в някоя клапа но въпреки това всичко останало си тръгва :).Обади се когато имаш време да го видя на спокойствие :).

Коцето съм :) (слагах имото на Q- то)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да, аз мисля че измислих как ще го оправя. Ще отида взема 4 диода 5050 и ще го заменя с този на плочката, за да може под краката навсякъде да е еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.
Някой да си е правил въпросното водородно почистване на двигателя?
Да сподели мнение и наблюдение върху работата на колата.

Благодаря предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега беше писал в 1 тема, че е правил, но останах с впечатление, че е за дпф-а основно.

 

Писал е, че има голям ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад предната маска и средния кулер мисля е радиатора на кутията.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиатора при автоматика има изводи за него. Т.е. няма отделен радиатор за автоматика, и такъв от кола с ръчни не става за кола с автоматик.

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако през маркучите от двигателя към автоматика трябва да преминава антифриз защо мойте са омаслени? Има ли маслени маркучи от кутията към двигателя или капе върху тях нещо?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи има тръби или маркучи които извеждат маслото от скоростите и отиват в радиатора с антифриза?

Редактирано от krastev_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръбите водят антифриз до кутията.

Само маслото на хидравликата се извежда отпред за охлаждане и радиатора в една U-образна тръба. Вижда се пред климатичния радиатор.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен вече почти на финалната права. За съжаление ми разбиха гаража и откраднаха чисто новите койлове. В този ред на мисли, ако някой види да се продават койлове за A6 4f, нека пише.

 

 

QVFV4114.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги онзи ден ми светна една лампа на таблото мисля,че е за адаптивните светлини но след като угасих колата и след престои я запалих не ми е светнала повече ? Работят си адаптивните светлини. Възможно ли е да имам някакъв проблем или нещо с изгарящ ксенон? 

Ето за тази лампа става въпрос:

http://s30.postimg.org/l4wydhyap/lights.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги в q7 цата имам music interface и на медията мога да го избера като source, та си купих кабел за да го пробвам. Като му сложа флашка ( пробвах 3 различни и с mp3 и с wav) и все ми дава че софтуера не ми е update-нат и нищо не става. Пробвах с един файл AMI_update_080423.bin за update но ми казва че версията не е правилна и пак нищо.

Какво мога да направя ?

17264157_1460311413981818_6747330185158583478_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, трябва ми малко помощ. Лятото идва и смятам най-сетне да се натъкмя да сложа соларния шибедах на комбито. Проблема обаче с разликата в щорите (различен цвят са) трябва да се реши и засега съм измислил просто да ги сменя (или ако е по-лесно да сменя само соларния панел със стъклото от нормалния шибедах).

 

След като доста време се борех как да повдигна панела в задната му част (понеже соларния шибедах е демонтиран) се сблъсках с по-интересен проблем:

 

sunroof_panel_bolts_zpsmwgda91b.png

 

Както се вижда на схемата, за да се свали панела (което е необходимо условие за да се свали щората, поне според ELSA) трябва да се отвинтят по 3 болта от двете страни (отвътре). Дотук добре. На нормалния шибедах дърпаш щората, повдигаш панела и отвинтваш. При соларния шибедах обаче щората е перманентно вървяща с панела (понеже не е прозрачен и няма смисъл да се дърпа...), което обаче означава че в тази ситуация прекрасно закрива и 3-те винта :) 

 

Трябва ми идея как се процедира в този случай, понеже покрай механизма на щората няма нито едно винтче и всичко е на нитове и щифтове. В ELSA не намирам упътване специално за соларния панел. Дават го да се сваля по същия начин.

 

Иначе на който му е интересно, повдигането на панела ръчно става, като се развинти трима в предната част на шибедаха, под който има 2 жила. Двете се дърпат, за да повдигнат панела. Как се връщат обратно, ще го мисля по-нататък :D

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво виене като на лагер, но странното е че го усещам след 35 км/ч и много слабо се усилва. Струва ми се отляво, но пък не променя виенето като въртя волана надясно. Не е обвързано с оборотите на мотора. Над 140 като че ли не го чувам или шума от скоростта приглушава. Друго не се сещам да е, но пък чак да вие от 35 км./ч?

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък точно при 50км.ч най-силно вие.Скоро сменях преден ляв лагер сега явно десния му дойде реда.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...