Jump to content

Двигател от s4 на а4


Ronaldo1993

Recommended Posts

Здравейте колеги!Карам ауди а4 автоматик 3.0 в6 220 коня с предно.Искам да и сложа двигател от s4 4.2 или от старото s4 2.7 biturbo.Интересува ме дали ще паснат и какви пречки бих имал и въобще възможно ли е това начинание?Всякакви коментари по темата ще са ми полезни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

350 коня на предно? На коя планета мислиш да я караш?

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще стане, няма нещо дето не става. Обаче трябва да разкараш и автомата. И.а един пасат б5.5 който заводско е бил 1.8т и момчето му наши 2.7т с к04. Друг е въпроса, ме толкова мощ на един мост и то преден... ще е кенеф голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Cornu©opia said:

За легализация нещо... ?

 

Не, прото ми е интересно как ще поддържа сцепление с пътя. Тя ще върти гуми даже и малко да я настъпиш. За какво тогава са ти конете като не можеш да ги използваш?

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е чак пък такова въртене на гуми или да немогат да се използват конете прекалихте ми се струва.....От 220 коня до 340 разликата не е от земята до небето а и в8-мак е по-тежък ;)С тия джанти 18-ки които съм в момента и с тези 19-ки които искам да сложа мислите ли,че тези 340 коня така ще се усещат с този автоматик?Просто искам да я усиля и да върви в повече до толкова,че да изпитваш удоволствие като се качиш :)Ако има запознати или такива които са правили подобно нещо нека пишат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купето за 4.2 мисля, че е различно. Поне при А6 е така.....а като цяло е безмислено упражнение, при положение, че има готови коли на прилични цени.

По-интересно е какво ще стане, като на Б6 се насади 2.7т.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този пасат е на базата на А6. При Б6 всичко е различно. Основната разлика е, че колите  на предно и куатро нямат разлика в задното окачване. 

При нужда насаждането на куатро е елементарно, бързо и евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега в audizine форума има цяла тема как се слага 2.7 от б5 на б6 и е описано всичко необходимо. Не мога да ти пусна линка че пиша от телефона. Качвал съм го в теми мои за проблем с темпомата. Там намерих решението в тази тема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При В6 има възможност от предно да стане на quattro.  Помисли и върху това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си по-запознат напиши накратко какво се прави защото съм си го наумил и мисля да го правя :)Само да вметна,че колата ми е кабрио и съм направил доста неща по нея и затова държа да я донаправя:)

Редактирано от Ronaldo1993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има еСки кабрио. Като си толкова кефлия на кабрио, обърни си англичанка, като не намираш иначе сгодна. Там е пълно. ПО евтино ще ти е от насаждане на 4.2

Иначе си мисля, че при Б6/7 , правилният избор е RS6 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата more има ауди автоморга и доколкото знам от него са вземали части за да го направят от предно на куатро. В6 отзад е с независимо окачване,може би това спестява присаждане на заден мост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал,не съм правил,но колегата лично ми отговори,че е правено.Може би се използват захватите по купето за задния мост.Логично е да са различни,все пак диференциала трябва да е кацнал на някое желязце

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъното на купето е еднакво на всички B6. Трябва да се набавят части само и всичко пасва. Но не са малко части - ск. кутия, кардан, задния мост с диф и висчките други части, резервоар, бензиновата помпа трябва да се премести. За 3.0 незнам но на 1.8т и генерацията е различна.

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/287998-Just-another-Built-post - Ето и едно кабрио с 2.7 мотор от B5

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, danidelev said:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/287998-Just-another-Built-post - Ето и едно кабрио с 2.7 мотор от B5

Това е една от най добрите комбинации за Б6/Б7 . Боди от Б7 с тунингован мотор 2.7 ТТ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...