Jump to content

Избор на Радар детектор?


Recommended Posts

13 hours ago, toro said:

С едно устройство няма да стане.

Сега като пуснат новите словашки на на К банд, ще видим как ще ги лови Стелта!

Само с ГПС няма да стане, освен, ако не са фискирани, просто до сега мобилни на К реално нямаше.

Точно, че стелта ти предлагат всичко в едно устройство и това е ценното. Постоянно го развиват и ъпдейтват, очевидно имат много точно инфо какви камери се вземат в полицията и къде са стационарките за да ги сложат в ГПС базата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 957
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Алекс, дори да имаха повече камери, основната им цел щеше да както сега :)

иначе производителя е мега пазарно ориентиран

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Bobu said:

Алекс, дори да имаха повече камери, основната им цел щеше да както сега :)

иначе производителя е мега пазарно ориентиран

Точно днес четох, че МВР щели да плащат на консултанти, за да ги преструктурират - https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2018/03/23/3149563_mvr_tursi_s_konkurs_koi_i_kak_da_go_reformira/?ref=home_mainStory

 

Производителят на радарите хитро го е измислил...проблемът обаче е, че това не е легално почти никъде в Европа... та не знам как ще им се получат нещата у нас...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах близка среща с една от новите триноги на АМ "Тракия" околко Стара Загора - посока София. Добре че видях патрулката, та намалих лекичко и я разминах под ограничението от 140 км/ч......не знам обаче дали не ме е снимала малко преди това. Детекторът ми не гъкна за съжаление, но и да беше сигнализирал едва ли щеше да има време за някаква реакция, пък и бях сам на пътя. Като загледах как са я позиционирали и под какъв ъгъл, според мен снима съвсем отблизо....не повече от 100 метра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност ако не бяха спряли бялата патрулка до нея и не правеха панаир зад екрана хич и нямаше да я видя. Предполагам, че като нахитреят ще я оставят да си снима, а те ще дремят в храстите на сянка :hilezh:

Тя засича и снима почти едновременно....няма нужда чак от 300-600 метра да те засича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3/25/2018 at 20:49, Neotrace написа:

Днес имах близка среща с една от новите триноги на АМ "Тракия" околко Стара Загора - посока София.

Може ли да кажеш къде горе-долу е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи с тия камери ни го нахуриха качествено БЕЗ по никакъв начин да се премахнат ИДИОТСКИТЕ ограничения на много места по пътищата!

Как преди няколко години УМИШЛЕНО бяха махнали, всъщност покрили с черни найлони всички знаци от София до Кулата с ограниченията и нямаше задръствания и нито една катастрофа  -  сега полицията стои винаги на точно тези малоумни ограничения! РАзбира се не включвам населените места.

Нямам нищо против да спазвам ограниченията в 90-95% по пътищата, особено градско, но да ми слагат ограничение 60 км/ч и редовно  камера на Шел-а на околовръстното в Благоевград ОТ ДРУГАТА страна на бензиностанцията без абсолютно никаква основателна причина е абсолютно безумие и кретенщина. Ето това адски много ме дразни, обижда и вбесява - няма никаква превенция - само касичка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държавата ще прави все повече пари от нас, нарушителите, дори след време със снимки на по 5км/ч над ограничението! Само трябва онлайн банкирането да ситигне по-високи % в обществото и веднага ни го "пускат" тва с по 20лв за 5км отгоре!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, tonko2.0T said:

Може ли да кажеш къде горе-долу е това?

 

Еми някъде преди първата отбивка за Стара Загора....при лек завой наляво те се бяха заложили на едно оширение за почивка. Първо видях бялата полицейска кола и по навик намалих...чак след това ги видях, че чоплят нещо (то пък се оказа триножника). Може и тъкмо да са я инсталирали...знам ли. След десетина години като си сменям пак книжката ще разбера ако са ме снимали :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек това е в отсечката между Нова и Стара Загора,малко преди отбивката за Ст.Загора.Там стоят,но мисля,че завоя е десен/посока София/.

Основната цел е събиране на пара.А за ремонт на пътната инфраструктура и дума неможе да става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там някъде беше.....на абсолютно празно място без кой знае какъв трафик или предпоставки за ПТП.....дет се вика насред нищото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Pagemakerboy said:

Значи с тия камери ни го нахуриха качествено БЕЗ по никакъв начин да се премахнат ИДИОТСКИТЕ ограничения на много места по пътищата!

Не само не ги махат, а продължават да слагат ненормални и объркващи знаци.

На магистрала Тракия над Ихтиман продължава да има 50км/ч :wall:

От другата страна знакът е придружен с табела "при мъгла и ДИМ" :hilezh:

Около Пампорово са наслагали поне 10 ограничения 30 (тридесет) км/ч, включително и придружени със знак за разрешено изпреварване (къде спокойно се вдига и над 120км/ч). 

Преди имаше само един знак 30, придружен с табела "15000" м, сега са с табели за по 500, 700, 1000 метра....но има един с табела 75 метра:wall:

Много ми е интересно каква е играта с безумните обозначения по пътищата и как точно се източват пари с тях - очевидно е, че са силно пресилени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, robobug написа:

Много ми е интересно каква е играта с безумните обозначения по пътищата и как точно се източват пари с тях

 

Със знаците естествено.

Скоро ремонтираха "моята" улица в БГ... за 100 метра улица има 11 знака, без да се ебавам. 

По над 400лева на знак са писани... за тава с тръба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Neotrace написа:

След десетина години като си сменям пак книжката ще разбера ако са ме снимали :hilezh:

Ако си попаднал в категорията "скъпо селфи", ще разбереш доооста по-бързо. Пращат го в прилежен плик и с усмивка на лице (тяхната мама).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Neotrace написа:

Всъщност ако не бяха спряли бялата патрулка до нея и не правеха панаир зад екрана хич и нямаше да я видя. Предполагам, че като нахитреят ще я оставят да си снима, а те ще дремят в храстите на сянка :hilezh:

Това го бяха спретнали преди седмица-две на пътя София-Калотина. Отбивката за  Божурище-там е 60 и си стрижат.

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, petio_venkov said:

Ако си попаднал в категорията "скъпо селфи", ще разбереш доооста по-бързо. Пращат го в прилежен плик и с усмивка на лице (тяхната мама).

 

На магистрала не мога да вдигна такива скорости та да влеза в тая категория :hilezh: . Иначе преди седмица като си сменях книжката ме пратиха във видео-наблюдение и без прожекции ми връчиха една глобичка от пролетта на 2017 на Околовръстното. Като ги питах, що си я пазят цяла година при тях, нямаше смислен отговор. Поне хванах промоцията от 30% щот без връчване не е влязла в сила (и съответно не може да се види на онзи измислен сайт на МВР-то). Ако не ми изтичаше валидността на книжката тая глоба щеше да отлежи и да замине във вечните давностни полета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Quote

КАТ ще обяви обществена поръчка за 54 лазерни камери на тринога, с които да засичат за превишена скорост, съобщи шефът на "Пътна полиция" старши комисар Бойко Рановски, цитиран от "Труд".

Очаквам да видя каква ще бъде новата схема "Помощ от приятел" тъй като уж триногите пращат записите директно в база данни на КАТ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...