Jump to content

Проблем с автоматична скоростна кутия


GotoBT

Recommended Posts

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Още нещо да попитам:

Когато предприема маневра на задна R за паркиране в гаража или между коли трябва да подавам повече газ за да подкарам колата назад освен това някак си върви бавно и леко все едно има някаква защита да не тръгне бързо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията сега поне задния ход не го мисля.

 

Сетих се още нещо от случката по наклона.... всъщност накона не беше малък ако се сещате на яз. Искър има един хотел Камелот та от там за излизането нагоре.

Спомних си че тръгнах на горе лекичко с газ и просто в един момент си махнах крака от педала като очаквах да намали и да спре на едно място но всъщност се получи така, че намали спря и тръгна назад...... не я оставих много да отива назад, подадох газ и тя пак си тръгна напред.

После спирачка да спре на място, отпуснах спирачката като очаквах да си остане на място но тя пак тръгна на зад... през цялото това време бях на D (не съм сигурен бил ли е включен асистент за наклон или не).

 

Благодаря, хубав ден на всички!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, поразпитах сериозно за въпросната скоростна кутия, оказа се, че е нормално това поведение при наклон, дори и в книжката намерих да пише, че при наклон потегля назад и да се държи на спирачка или с асистента за наклон.

 

Сега обаче друго се случи, дано не е проблем:

Бях спрял да изчакам жената да купи нещо и нали има една тъпа старт/стоп система та колата си изгасна, а аз без да се усетя съм включил на P докато е изгаснала. После пак докато беше изгаснала натиснах спирачката и бутона на лоста и превключих до D, като се усетих, че колата не е запалена върнах на Р след което запали двигателя и си подкарах нормално. Това което съм направил би ли било проблем, някой има ли представа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тези с-троници много са ни наплашили .Аз пък взех та изгасих колата на D  вместо на P разбрах го след като отворих вратата да сляза ,  почна да пищи нещо , викам си кво напраих пък сега :wall: , като погледнах оп лоста е на D и си го преместих на P без проблем. Кутиата все още е перфектна.:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо има това?

Ако беше проблем да се гаси колата докато е на D, щяха да са ти го забранили.

Проблем е да я оставиш на D и за това пищи за да я сложиш на P преди да излезеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общото е в това , че като чели много сме се наплашили с тези с-троници ,едва ли не са като кристален сервис,с което не съм съгласен ,та затова дадох пример с една лека уплаха от моя страна която беше ненужна.Човек се учи докато е жив , нали тъка?:respekt:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте

 

Закупих ауди а7 2011 tfsi преди около месец.

На кратко вчера ми светна Gearbox malfunction you may continue driving!!

 

Когато закупих колата направих само обслужване на двигателя но не и на скоростната кутия, възможно ли е поради тази причина да се появи тази грешка? 

 

  Питам в адванс за да знам каква сума да приготвя за сервиз !

 

Благодаря

Димитър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 6/4/2018 at 5:41 PM, Аци said:

Тези с-троници много са ни наплашили .Аз пък взех та изгасих колата на D  вместо на P разбрах го след като отворих вратата да сляза ,  почна да пищи нещо , викам си кво напраих пък сега :wall: , като погледнах оп лоста е на D и си го преместих на P без проблем. Кутиата все още е перфектна.:flehan:

Като я загасиш на D ти се локва ключа и не можеш да го извадиш, да не би нещо да е изключвно при теб, че си успял да го извадиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с keyless няма какво да локне

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Привет някой има ли номера или контакт с Мишо специалиста по S- троник скоростни кутии.Че днес от Порше Изток ми казаха, че трябва да сменям мехатроник и съединител.Благодаря предварително!

Редактирано от castro13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Здравейте колеги.Имам проблем , предполагам със скоростната кутия (s tronic  с 2 мокри съединителя на Ауди А7).При старт изписва Transmision malfunction (limited function и т.н) и свети знака за подгряване на свещите.При това колата минава по  PRND но при подаване на газ стои на място без значение R или D.Това се случи 2 пъти за 6 запалвания да кажем. Мехатроника е сменен преди 100000км.Маслото на скоростната кутия преди 39000км. Включих VSDS  и показа много грешки, но на скоростната кутия стоеше 

Fault

7971 Transmission control unit

P1701 00 [40]-Locked

След изчистване, грешките отпаднаха и всички модули станаха в синьо. Палих я 5-6 пъти, не ми даде проблем.

Моля за някакви идеи или съвет.От Бургас съм и тук няма къде да я закарам за адекватна диагностика.Варна ми е най близо с добри отзиви за  МиД ауто.Моля за съвет.Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/1/2020 at 1:57 AM, Maopin81 said:

 Включих VSDS  и показа много грешки, но на скоростната кутия стоеше 

Слаб акумулатор или имобилайзер със слаба батерия е най-вероятната причина за многото грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От акумулатора не е.Свеж е на 4 месеца.От имобилайзера-да много грешки. Засега паля колата само като натискам старт бутона и след това паля със натисната спирачка.До момента не ми е давало проблем вече 10 паления.Продължавам да следя и да чакам да се обади заветния S tronic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...