Jump to content

Мнение за конкретна обява


Recommended Posts

Здравейте и чесетита зима :), търся си б5 (фейслифт) 4х4 по възможност комби и с газ. В момента съм се спрал на две обяви:

  • http://m.cars.bg/c1910014 - тук, ако всичко написано е вярно ще е просто перфектно
  • Втората обява е на колегата Марто, но при нея няма гуми и цената е по-висока, но е здрава

Бюджета ми е 6000 лв, като в тази цена трябва да седна в колата и да я карам. Като цяло си мисля, че разхода ще е малко по-малък при 1.8т, но не съм сигурен... Имах ТТ 1.8т 4х4 и имам представа колко и как върви, но в 2.8 даже не съм се качвал, ако може някой да каже как е като динамика (предполагам ще е муден в ниските обороти). Отворен съм и за други предложения стига да е нещо, което си заслужава, защото вече няма хубави коли на нормални цени.. или са пълни гробници или супер скъпи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На Марто колата,няма нищо общо с тая другата.Мисля ,че неговата е верния избор между двете,пък и може да ти свали малко предполагам..комуникация си направете..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45 minutes ago, IceHeart said:

Отиваш качваш се и караш едната, после и другата, и сам преценяваш коя е за тебе :)

Дупница ми е на около 450 км, Бургас на около 200, предвид, че ходя на работа това качваш се на едната и после на другата означава 2-3 дена отпуска, то ясно че ще си взема, но искам да съм сигурен преди да прекося 1/2 България. 

 

Никой ли не знае нищо за Бургаската а4-ка?

Редактирано от RusiGenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, дали не е удачно да погледнеш и други марки/модели. Това са коли на по 17 години, като реално са разработвани 94-та, когато излиза модела. Много пари ми се виждат за толкова остарял модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, най-добре да се напъне за 4ф и да му скъса джоба. А4 и А6 около 2000г са благодарни автомобили и с подходяща поддръжка може да се радваш на мнооооого километри. Частите са мега достъпни и вече повечето майстори им разбират. Успех с покупката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб, но ми е малък бюджета за по-нова. От ТТ се прехвърлих на ситроен с4, което си беше голяма грешка според мен. Беше на 10 години с много повече екстри (включително завиващи фарове), но просто комфорта го няма, което е дразнещо (гледах в един английски форум - нямат грам изолация на вратите само ламарината и от вътрешната страна кората ? и съответно всичко се чува). Просто не искам пак да си купя кола, която ще ме дразни всеки път когато седна в нея... Другата алтернатива е Субару Форестър 2.0т, същите години ама с доста по-малко ексри..

Редактирано от RusiGenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, plamen sf написа:

На Марто колата,няма нищо общо с тая другата.Мисля ,че неговата е верния избор между двете,пък и може да ти свали малко предполагам..комуникация си направете..

Подкрепям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато пусках темата, Марто е коригирал неговата - добавил е сменено предно стъкло, съответно цената се е повишила и вече е извън бюджета ми... :(

Редактирано от RusiGenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ненормални цени за стари кошове.Ако ще даваш такива кинти по добре се ориентирай към друга марка или посъбери лев и ако държиш на Ауди се ориентирай поне към В6 или А3 след 2004г.Все пак е въпрос на личен избор,но 6500 лв.за Ауди В5 на 17 г.е пълен смях.Тази цена на фона на пазара е нереална това си е самата истина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ivo marinov написа:

 

Цените и преди 5 години бяха същите, а реално какво се е променило от тогава, освен, че са остаряли с 5 години тези коли, не знам. Но щом се предлагат такива цени, явно има и кой да ги плати.

http://m.mobile.bg/details/11475242410135169

На това какво му е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 1.8Т и 2.8, аз бих избрал 2.8, ако екземплярът си струва и е читав. По-скъп е за гледане, но пък на мен ми допада повече. Имам познат със Субаруто, за което говориш, даже е със същия мотор, но на мен лично ми е доста грозновато, въпреки, че е доста проходимо зимата. Но ако има дилема между него и А4, със сигурност бих взел А4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне гледай А6, парите същите, екстритр също. Колата е по-удобна.

Иначе Вектра ц, некое мондео... 10години по нова технологично кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди година си продадох А4В8 2.0тфси модел 2010г. Защото не ме удовлетвори харча на масло,това си е дефект на модела.В момента съм със БМВ 528 ф-серия от 2011 г.седан.Засега съм доволен,но ако ми създаде проблеми,го шитвам и него и напред.През доста Аудита съм минал,В8 ми беше ясно от последните,но мога пак да се завърна към марката.Сменил съм доста коли и от други марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам чисто информативно,не за друго,забелязвам че във поредна тема категоризираш цени,включително и на моята кола.

Да,цената е по-висока от НОВ ВНОС,да на 16 години е вече,но:

Това е Ауди не Фиат Стило примерно.

Да автомобила ми има свойте забележки,но сравнено с кирлив Опел да кажем за същите пари с 5 години по-нов,мога да ти кажа че е в пъти по-комфортно,надежно и предлагащо повече сигурност на пътя старата 16 жодишна А4-ка.

Незнам бюджета на колегата Руси какъв е и дали иска да кара точно А4 (В5) Куатро но за човек знаещ канво иска,с ограничени финансови възможности,смятам перефразирано казано,че предлагам една от първите и последни най-добри модификации събрани в това купе за тази моделба година в която се предлага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво колега щом смяташ,че цената на твоята кола е актуална към цените в момента на пазара за АудиВ5 тогава си я продавай,дано някой да ти върже,без лоши чувства към теб,не го приемай за заяждане,но когато човек продава нещо трябва да бъде реалист и да не си мисли че може да се продаде нещо на нереални цени.Тук не сравняваме Опели и други коли.Аз примерно като продадох В8 което беше на реални 143000км.със всичко обслужени както си трябва от до го продадох както си вървят цените за модела,не съм си смятал гуми,каска,обслужване т.н.купувача го интересува цената,ако бях сложил нереално висока цена нямаше скоро да я продам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е реалната цена на В8 ТФСИ вероятно без куатро и без С-лайн?

Извинявай ама не следя цените на В8,не съм масон ограничил съм се до В5 и наследника му В7 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 minutes ago, ivo marinov said:

Аз примерно като продадох В8 което беше на реални 143000км.със всичко обслужени както си трябва от до го продадох както си вървят цените за модела,не съм си смятал гуми,каска,обслужване 

Пропускаш, че колата ти е била с проблем. Проблем, зарад който е много относително "как вървят цените". Отделно с какво оборудване (не екстри) е била колата ?

А4 може да е на предно, с ръчна кутия, текстилен салон и базова цена от 50к лева. "Същата" кола може да е и с цена от 100к лева.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим аудито си държи цена, независимо от годината. По-добре да дадеш 1000лв горница при покупна цена, пред това да дадеш 1к за части + труд(лично мое мнение). За жалост повечето хора се хвърлят на по-ниска пазарна и после почва, кълнане, псувни, ругатни и прочие, само защото сме с манталитета "това може и по-натам да се оправи". @MAPTO7007, евала за возилото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто не се сърди но ти пак приемаш нещата навътре.Тук си споделяме за реална цена,ти си търсиш примерно запазена В7 и ако тя се продава примерно в момента за около 15 -16 Хил. А при положение че вървят по 12-13 Хил.ще я купиш ли от раз нали все пак всеки си прави сметка на парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че съм фен на старите коли, но около мен се нагледах на нови коли с един чувал с фабрични дефекти (включително разход на масло). Говори за бюджет 5-6к. Един си харесва фокус 2006 година, друг А4-ка 2000 година. Свят широк, хора всякакви. Аз в този ценови клас не виждам какво по-добро може да се намери, при положение, че на Марто автомобила носи на чип и ще се радваш на 180 коня 4х4. В момента "новото" ми комби с базова цена 4000 лв. като сложа обслужване, регистрация, газ и оправяне на разни проблеми + гуми получавам 8к. За мен това е чудесна кола и ще си я карам с кеф пред фокус/мазда/ситроен/ ... та дори Б8 :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, ilchev_n said:

Абе скоро един колега се е нашил с няква развалина от форума , то гаранция няма и 2000 да дадеш отгоре !!!

Еми за туй се гледа, не се купува кола на "Честна скаутска", вземаш си лаптопчето, качваш гледаш и така, ако продавача откаже много му здраве и така. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...