Jump to content

Замръзнала нафта


Генчо Генчев

Recommended Posts

Здравеите днес беше -14градуса и ми замразнала нафтата може ли някои савети как да я размразя нямам гараж и няма как да я закарам на топло. четох че някой слагали ГАЗ ,БЕНЗИН и СПИРАЧНА ТЕЧНОСТ някой съвети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, mshbul написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Лукойл че я напълних до горе 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега я обясни малко по-подробно какво стана - не иска да запали ли? Изгасна в движение ли? Как разбра, че е замръзнала нафтата? И с какъв двигател ти е колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен също е замръзнала . -13 градуса беше сутринта.Заредих от Лукойл около 20 л. колата е 2.5 тди 150 маркучите към ГНП  и горивния филтър бяха замръзнали .Колата не може да запали!

Редактирано от elektro88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизелите не са хич на далавера зимата. Бухайте добавки постоянно, че доста често замръзват нафтите. Аз на моя дизелов котел слагам бензин, но е голф 3 97г и ма боли фара дали ще му стане нещо. Приятел слага редовно добавка на лики моли и е много доволен поне засега не му е замръзвала. Намери някъде гараж и пусни някоя духалка, че в тия студове трудно ще я размразиш по друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е много учудващо - уж сложиха "снежинка" на цената на Лукойла и се предполага, че трябва да има някаква зимна добавка в дизела. Аз също зареждам от Лукойл, но я държа на закрито - не е топло, но е доста по-добре отколкото навън. Сега ще видя като съм на работа и стои навън в студовете дали ще замръзне. Баси ментаците ни продават в тая държава :wall:

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизелите са си далавера, просто дизела дето им сипваме не е далавера, това е цялата истина.. да е -30 да замръзне, ама при -15 да замръзва масово .. това е не сериозно, а уж има контрол на горивата ...

 

Редактирано от nbdrulzzz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година ходих на едно обучение във Финландия - як студ беше (цяла седмица -22....-30 беше). Не съм видял някой да има грижи с колите си и ги питах тамошните за дизела - човека каза до -35 градуса нафтата им държи. Тука си е еб@ло мамата.

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 minutes ago, ivailo_slavov said:

Миналата година ходих на едно обучение във Финландия - як студ беше (цяла седмица -22....-30 беше). Не съм видял някой да има грижи с колите си и ги питах тамошните за дизела - човека каза до -35 градуса нафтата им държи. Тука си е еб@ло мамата.

Като махнеш парафина, верото и другите ху*ни на нашата нафта и тя ще държи до -30 поне, но за жалост едва ли скоро ще се случи подобно нещо :( 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Генчо Генчев написа:

Лукойл че я напълних до горе 

 

Преди 2 часа, KCV написа:

Това от кой Лукойл? :lupe:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, TiL написа:

Аз на моя дизелов котел слагам бензин, но е голф 3 97г и ма боли фара дали ще му стане нещо.

Твоят е нов направо.

Моята каруца стои от доста години само навън-целогодишно,91-ви набор,предкамерен турбодизел.Проблеми съм нямал,слагам добавка само в най-големия студ.

Колко бензин му сипваш примерно като съотношение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих горивния филтар и го обърнах и нощо не текна внесох го в къщи на топло и след малко го изсипах в едно шише и го оставих вън и за 4,5 часа пак замразна стана като соковете скрежина колата е а6 2,5 тди 163к. 2004г. дали има подгревател на нафтата  като я запаля и от филтара до гнп. е прозрачен маркуч и се вижда че тече много малко като ракиен казан и новото пада и гасне след малко се пълни маркуча и пак като я запаля започва да се празни и засне не достига достатъчно гориво .Преди да разбера че е замразнала си помислих че поема въздух от някаде ама проверих и разбрах че не поема въздух даите някои съвет какво да налея в резервоара да се размрази бензин газ или нещо друго че ми трябва колата

Преди 1 час, KCV написа:

 

 

Раднево

Преди 1 час, tonko2.0T написа:

Също ме интересува,ако може.

Раднево

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервуара му е 55л и пълня 5л бензин и другото нафта... Обаче не знам как ще се отрази на по-нов дизел, моя не го жаля и съм го карал и с олио и с масло... та прежалил съм го, но е голям катър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, TiL написа:

Цитиране на предходно мнение! 

И аз мисля да му налея малко бензин и газ

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@TiL

Мерси!

И аз за стар дизел говорех,на нов дизел експерименти не правя.

 

@Генчо Генчев

Мерси!

Най-добре някъде на топло да се остави колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hi4umir4uu
Непрочетено мнение Заглавие: Re: Passat B5 и B5.5-тунинг,подобрения,ремонти Публикувано: Нед 08 яну 2017 21:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Регистриран на: Вто 23 юни 2009 13:28
Мнения: 43
Автомобил: Passat b5.5 
Двигател: AVF 2003 
Местоположение: София
Във връзка с паленето, едно предупреждение за колегите от София и по точно в ж.к. Дружба, колеги не зареждайте нафта на Ромпетрол, трима души днес стигнахме до размразяване и източване на големи количества нафта заредена там, изключително лоша нафта. Поздрави
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизелът в нашето семейство също имаше проблеми със замръзнала нафта от Лукойл. Запали на 10-тия път, след зверско въртене. Добре, че в резервоара имаше само 10-15 литра. Допълнихме догоре от друга бензиностанция, сипахме добавка и на следващия ден стартира при първото завъртане, при още по-ниска температура -22 градуса.

Учудващото беше, че с нафта от същата бензиностанция и при същата температура, един друг, стар и предкамерен дизел, запали от четвърт оборот - без добавки и въртене. Старите дизели май са големи кучета.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи моя започна да прекъсва(не го бях палил два дни) и сякаш работи на 3 цилиндъра.... Имах 1/2 гориво и му сипах 3л бензин. Покарах го малко и всичко се нормализира. Зареждам нафта от Петрол... и тя уж има добавка, но явно май е само в цената им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам дизела поради..... айде да не оплесквам темата, но много приятели карат и съм научил няколко изпитани тънкости.

Основният проблем идва от хубавото ни гориво.Блъскат яко парафин и при - 15 _ 20 става на гел.Единственото което го разтваря е керосин или газ за горене от железарията. Просто думкайте по 1 л на един резервоар и зимата няма ядове.Колкото и скъпи добавки да слагата ефекта не е същия както с обикновенната газ.

Нагревателите на филтрите не важат защото нафтата се заталачва още на сондата.Да не говорим какво става при наличие на подкачваща помпа в резервоара.

Иначе е хубаво и 500мл на един резервоар двутактово масло. Родната нафта е доста суха и този метод удължава драстично живота на дюзите и ГНП-то.

Това са методи прилагани на сравнително новички Коман Рел мотори (Туарег , Q5, D4D) и ефекта е само положителен, така ,че не се косете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се зе спама, ама какви да тези присадки "газ за горене"(знаеш ли колко струва) щипка двутактово масло?

Няма да готвим. Аз лично слагам някаква присадка против замръзване само. Тези дни да ходя на работа беше задължително - изключително важно. Не съм имал проблем с паленето 1,9 тди. просто сложих 50% повечко присадка в резервоара. Най-трудното палеен беше на първият оборот. Иначе си е на четвърт. И при дизела и бензина има ли акумулатор паленето става лесно.

Газта е около 5лв литъра. Моята присадка е 30лв за един тон гориво. Кое е по-скъпо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...