Jump to content

Много висок разход


ИванD

Recommended Posts

преди 14 минути, eXee написа:

това засечено Варна-Петрич (близо 700км), а резервоара 80л и съм quattro !
Съжалявам за спама, но не можах да се сдържа.... 

Съжалявам, ама гр. Варна до гр. Петрич, не е 700км, а 730. И такива малки подробности също са важни за разхода. С две думи, е нормално 3.0 мотор, 6 цилиндъра в града да харчи от 16 минимум до 20 на 100 разход. Все пак си е лапач. Я кажи как 1.4 или 1.8 може да харчи 12, 13, до 14 на сто градско, а 3.0 дизел трябва да харчи по-малко или сходно? Явно нещо се бъркаме или не ни се вярва, че караме лапачи? Разхода си е нормален, явно очаквате лятото и зимата да гори една кола еднакво... Няма как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Зимата си харчат, еле пък при тия температури и на къси разстояния. Мойта лятото по магистралата дава 6,6 при 120-30, а сега зимата в града-държава София ми стига и до 20 на къси разстояния. Единствено може да намалите разхода със 6 чисто нови дюзи но си е инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Среден разход 12 - 13л. В градско - извънградско и като изчаквам да позагрее малко.Само градско 11 - 15л.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Карал съм във най големия сняг

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , на мой познат аудито е същото и гори 10-12 макс 13 градско .. 22 не е нормален разход за 3 дизел .... карал съм и други марки коли с двигатели 3.0 и 3.2 пак дизели но повече от 14 разход градско не са давали ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крематора беше го споменал някъде, на празен ход гори около 0.6-0.7л/час, а когато е на D и спирачка разхода е около 0.9л/час.

Нещо такова беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 1.5л е на час, загряла на P може да падне до 0,7-0,8.

На брат ми Q7-цата 3.0тди стигна до 17 на колонка последните седмици, но си пуска печката 15мин, после я пали, чисти я и като влезе вътре е баня.

Кратки разстояния, ала бала, ама 22 е безумие!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Q7 3.0 сега на студа и в къси разстояния на около 1-5 км ми дава 18-25.Лятото 13-20.Общо взето сега в Студа в София градско под 20 не съм го виждал да пада.Мисля че за А6 15-20 в студа градско и на къси разстояния е напълно нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата над 15 не ми е давало. Печката я включвам 20-30мин преди да се кача в колата и не я спирам докато не загрее. Изключвам случаите, когато я карам 4-5км, тогава може и повече да даде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е чипосана гори почти 8 грацко крака ми е доста тежък, но и града малък. Извънграцко магистрала 140-160 ми дава почти 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро 1.1 печка чиста :) а най голямата глупост е някой да мисли че с чипосване пада разхода :) а сега се опитвам да разбера колко ли тежък крак има колегата :) че аз като се изплюя и давам 15 градско :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз до работа имам 4км, като точно преди да спра има мост с надолнище. Там като пусна газта докато стигна до долу средния от 12 пада на 9, но не си въобразявам, че градско ми гори 9 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега колега казах че града е малък нямаме много светофари и т. Н. и нищо не печеля като те лъжа.Относно чипосването имате интернет поинтересувайте се и пак ще пишем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята със спрян егр и клапи ми даваше, 13 градско, 9.5 среден. Това за 110к км. Нямах разлика зиме лете, ама гаража ми е 15 градуса и колата не беше на половин милион км. Както и да е, сега ще видим на какво ще се нашия, може и 20 да гори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен само,че на а4 зимата ми дава винаги 14-15 градско а лятото пада на 10-11 мисля е нормално в а6 да гори малко повече

Изпратено от моят D2303 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е субективно, дали колата е в гараж или навън, дали е -5 или -20, дали се кара на 2-3 километра и т.н., града, маршрута, задръстванията, така че може и 10, може и 20 да даде тая кола. Да кажа друг аспект по темата, а именно с премиум нафтата по наблюдение на 3 коли харчи повече. Говоря от опит с максмоушън и авио дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Ivan2256 написа:

Виж сега колега казах че града е малък нямаме много светофари и т. Н. и нищо не печеля като те лъжа.Относно чипосването имате интернет поинтересувайте се и пак ще пишем.

Е кво дя го права тоя интернет?всяка кола и камион ми е чипосан,както и аудито е на макс чипнато сега,разлика в разход нямат,да не говорим за по малък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли все още не откри причината модерните душегуби да харчат колкото V10?

На мене щеше да ми е мноо гадно ако го имах този проблем, баси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...