Jump to content

Кой двигател да избера AUDI A6 4F бензин .


Recommended Posts

3.2 V6 при A6/4F/ са само FSI мотори/AUK/,вграждани 2004-2008 години.

За надписа при мотора може и така да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.2 ми е мотора и е на газ :) без да гори и бензин, защото е от този модел от сивата а6, която колегата е постнал отгоре. Когато купувах всички ми казаха да не е с надписа ФСИ защото газта няма да стане - дали има разлика в електрониката или не незнам, но при фси няма вариант за директна газ. при мен си е директно и само на  газ. имам приятел който взе 2.4 без надписа и също стана на газ , и друг който да не остане по-назад взе 2.4. фси и сега си кара баровската на бензин. не съм майстор и не знам какво и защо, но е факт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PankoV написа:

3.2 ми е мотора и е на газ :) без да гори и бензин, защото е от този модел от сивата а6, която колегата е постнал отгоре. Когато купувах всички ми казаха да не е с надписа ФСИ защото газта няма да стане - дали има разлика в електрониката или не незнам, но при фси няма вариант за директна газ. при мен си е директно и само на  газ. имам приятел който взе 2.4 без надписа и също стана на газ , и друг който да не остане по-назад взе 2.4. фси и сега си кара баровската на бензин. не съм майстор и не знам какво и защо, но е факт. 

 

Това с надписите е малко несериозно. Снимай тоя двигател и му дай кода ако нямаш идея кой му е кода дай си VIN-a.

Иначе 2.4 няма FSI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо гледам,че 3,2 и 4,2 ги дават с еднакъв разход на гориво,ако е така то значи,че 3,2 се обезмисля,освен по-малкия данък евентуално?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да горят еднакво още два цилиндъра и 1л повече обем...евентуално в някакви гранични режими на последна предавка да се доближат, ако малкия вижда зор...ама иначе просто, няма как да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разлика в поддръжката на 6 и 8 цилиндров двигател, а и не съм сигурен дали в реални условия 8-ка може да харчи еднакво с 6 цилиндровия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На магистрала съм сигурен,че разхода на двата мотора е почти еднакъв,но ме интересува градското как е.Да споделят колеги с такива моторизации на колите?

Редактирано от МИТАКА1654
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.2, който не е FSI, се монтира със сигурност в A3 8P. Tам е 250к.с

За A6 4F поне аз не съм срещал такъв мотор, само FSI, който е 255к.с

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Честно да ви кажа, карам от година седанов шестак 2007, с 2,4 бензинов мотор. И за учудване на всички, които бягат като дявол от тамян, колата е мултитроник-автомат и съвсем логично не е куатро, искам да кажа, че си е просто супер. Върви добре, поведението на кутията е супер , не харчи много, а и комплектацията от екстри на която попаднах случайно (признавам),  си е просто върха за тези пари. Смених маслото на автомата веднага като я купих, защото се бях наплашил от форумите естествено и сега си гледам кефа. Скоростите се сменят абсолютно неусетно. Ако съм на режим,, S", стават по-дълги и там вече се чувства, но иначе вози като лодка. Просто ако попадне човек на читав автомобил, ще ме разбере правилно. Успех на всички.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Ауди фенче написа:

 ...Скоростите се сменят абсолютно неусетно...

:hilezh: Сменят се неусетно щот` ги няма - тая кутия е с вариатор :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...