Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 11


petio_venkov

Recommended Posts

не съм със завиване. рефлектора с лупата се вади назад директно без да се отваря фара. това го проверих вече. сега чакам преходниците понеже запалката не може да се хване за крушката. поне не и с първата версия на евото. другата седмица ги монтирам и ще споделя отзиви

d7f85d9b4f853e0d083615786202ab25.jpg

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Скоро свалях апаратите за да ги боядисвам.След като се вкарат с Вагком в режим за смяна на накладки се прибират само с бутане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, относно моя проблем с вдигането на вратата на багажника няма никакво развитие към момента. Смених амортисьорите на багажника но по никакъв начин той не се вдига нагоре а само отключва, без значение дали от дистанционното, копчето от купето или от самата дръжка на вратата. Само отключва и дотам, трябва да го вдигам с ръце, при което се чува едно скърцане а и ми коства доста усилия защото вратата си тежи бая.... После при затваряне с бутона на багажника се затваря иначе, макар и малко по-бавно отколкото преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пребоядисвах вратите преди месец и вече са надрани от дръжките. Когато се издърпа дръжката, се търка в боята.  Ако има и кал става още по-лошо. Някакви идей как се регулират? Трябва поне половин мм луфт да има.

IMG_0268.PNG

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

28 minutes ago, kikson1979 said:

С паста и търканш на ръка излиза надраното,до слвдващия път...

 

То ясно, ама след 2-3 отваряния и пак така, докато не падне целия лак.

 

Би трябвало да има решение, скърцат като дръжки на стара лада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бая време се чудя за един дразнещ проблем , ако така мога да го нареча.Става въпрос за досадно скърцане по павета и неравности, чува се от лявата греда точно където е колана... на предишната ми кола която беше Vw passat cc  , го имаше същото но мн по малко се чуваше. Някой да го има този проблем  и от какво е ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/16/2017 at 0:14 AM, Manniakk said:

0887389681 - звънни на тоя номер и питай за ABS, би трябвало да е като твоя ако не е продаден

 

Моят проблем с ABS - Brake Pressure Sensor - Implausible signal е решен след смяна на ABS модула. Изгаснаха лампите за ESP, светеше ми и ръчната при всяко тръгване.

Като цяло е важно и да се знае, че след смяна на ABS, steering angle sensor G85 - трябва да се калибрира, има описание в rosstech, става за 30 секунди, иначе пише, че не работи G85.

@Manniakk: благодаря за насоката и телефона, от там го взех още на следвашия ден за 250 лв, втора ръка, работи :)  Имам да те черпя някъде бира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, StanTanev написа:

От бая време се чудя за един дразнещ проблем , ако така мога да го нареча.Става въпрос за досадно скърцане по павета и неравности, чува се от лявата греда точно където е колана... на предишната ми кола която беше Vw passat cc  , го имаше същото но мн по малко се чуваше. Някой да го има този проблем  и от какво е ? 

Разтегната ангренажна верига или задръстен дпф, понякога се получава и от пикаеща дюза на пети цилиндър. На Ваг-ком не излиза ли?

 

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не, дай сега да сменяме вериги защито ни скърца някоя кора. Пък и верига трудно ще скърца, по-скоро тропа. Отделно веригите за да се чуват на неравности трябва отдавна да са прескочили 5-6 зъба. С две думи, дайте да не се плашим толкова много.

 

Скърцането най-вероятно идва от корите около подлакътника. Много пластмаси там се срещат и е нормално даже като се облегнеш да се чува наместване. Отвори централната конзола и провери, около 1 час работа е първия път. Аз лично на второто отваряне успях за 17 минути.

 

За гредата пак ще трябва разглобяване, за да се види. Там е елементарно. Всичко е на щипки. Най-добре свали корите на гредата и карай така 1-2 дни преди да отделиш едни 4-5000 лв за вериги и ДПФ.:)

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един спрей точно против скърцащи пластмаси ако е сигурен, че може да я разглоби и сглоби така ,че да не се разкръца още повече, да пробва.

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, OvivO написа:

 

Моят проблем с ABS - Brake Pressure Sensor - Implausible signal е решен след смяна на ABS модула. Изгаснаха лампите за ESP, светеше ми и ръчната при всяко тръгване.

Като цяло е важно и да се знае, че след смяна на ABS, steering angle sensor G85 - трябва да се калибрира, има описание в rosstech, става за 30 секунди, иначе пише, че не работи G85.

@Manniakk: благодаря за насоката и телефона, от там го взех още на следвашия ден за 250 лв, втора ръка, работи :)  Имам да те черпя някъде бира :)

 

радвам се че съм бил полезен и си си решил проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бая време се чудя за един дразнещ проблем , ако така мога да го нареча.Става въпрос за досадно скърцане по павета и неравности, чува се от лявата греда точно където е колана... на предишната ми кола която беше Vw passat cc  , го имаше същото но мн по малко се чуваше. Някой да го има този проблем  и от какво е ? 

И аз го имам това скърцане и побеснявам.Ще видя да я смъкна накрая тая кора.Интересното е че понякога изчезва ей така.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 9/25/2017 at 7:09 PM, OvivO said:

Ще дам линк и снимки, моля за помощ как да си кодирам DRL да свети заедно с ксенона.

в момента ми е 0012121

имам и миене на фаровете, но не държа на него, би-ксенон

сега ми е 2, май трябва сложа 5?

 

Греда, не ми прие кодинга да е 5, явно ми е стар модулът, не ми прие и 6 (без пръскалки). Или защото не са LED крушките, а са с жичка, как разбира?

 

VBI и без това каза, че при мен няма да е добре, защото ще заслепявам хората вечер. Исках само да пробвам как ще светят крушките, заедно с ксенона.

А иначе крушките са PIAA xtreme white и са халоген, не LED! Има доста писано за PIAA крушките тук във форума през годините, още от 2007.
Намерих стари теми и verter и Веско са си поръчвали същите преди години и затова се насочих към тях.

Като гледам и на официалния сайт на PIAA са си с тази опаковка на китайски и са out of stock там, $19

http://www.piaa.com/store/p/484-1156-XTreme-White-Turn-Signal-Bulbs.aspx

Аз ги взех от UK и ги шипнах с gabco:

http://www.ebay.co.uk/itm/H-227E-PIAA-XTREME-WHITE-P21W-382-S25-BULBS-HID-LOOK-12V-27W-1156
А това са снимките, още не съм сменил предна лява. Исках да ги снимам заедно с ксенона, но не успях да кодирам :(
 

37183197140_55dd47f3eb_z.jpg

37409386132_8c098fb73b_z.jpg

37440304471_93180a65c9_z.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога цвета на снимките лъже. На живо същия цвят ли са? Ако да, много добре стоят и си заслужават парите. Ако искате да правим направо обща поръчка, сигурен съм че половината форум сега ще се нареди.

 

Мерси много за инфото.

 

Аз пък искам да си махна даже и габаритите, искам само лупите да светят вечер. Някакви идей? Мислех си да им резна кабелите и да свържа съпротивление, ама ми се си искаше нещо по културно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, бяло-синкаво си светят за сега :) Не знам след време. Мога да снимам с телефона и ксенона и след това да ги сравним.

Някои знае ли защо не ми приема кодинга за LED, как разбира, че са с жичка? 0012121 ми е сега, ако сменя на 0015121 - или 6 - ми дава грешка, че кодинга е out of range

 

За габаритите - отвори си фара и ги вкарай вътре да си светят, зад рефлектора. Моя единия за момента е така, защото се опитвах да отвия DRL на преден ляв и му дръпнах габарита и сега ще минавам на диета, за да ми отслабне ръката, за да мога да го набия обратно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модула ти е стар със стар софтуер, трябва ъпдейт, затова не ти приема кодинга, с 0080 версия си сигурно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, точно тази версия е, ще ти звънна, за да видя кога да мина да обновиш някои неща.

Address 09: Cent. Elect.        Labels: 4F0-910-279.lbl
   Part No SW: 4F0 910 279     HW: 4F0 907 279 
   Component: ILM Fahrer      H14 0080 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тая версия не може да накараш колата да светят дневни и ксенон без габарит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...