Jump to content

Хидравлично масло


StanTanev

Recommended Posts

Здравейте , наскоро имах един проблем с хидравликата, спука ми се един маркуч който се намира точно под казанчето на хидравликата , върви от рейката . В един сервиз уж ми го оправиха , но не успяха да сложат цял маркуч поради причината че върви вътре в купето и ми го направиха с наснадки... Днес сутринта при палене на колата останових че пак нямам хидравлично масло, уж нямам теч но явно си  капи малко по малко ...  В магазина ми казаха че маслото за Ауди би трябвало да е зелено а моето е червено , въпроса ми е , кое е по добро за колата ми ?

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че зелено. Амам знам ли какво е в момента в магазина оригиналното. Те го сменят.

 

Може ония да са ти сложили друго и затова да е червено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По цвета на капачката на казанчето  ще разбереш какво е маслото. Трябва да има и фабричен надпис вьрху казанчето с препоръчителната хидравлична течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми казаха че тоя маркуч струвал около 400лв, бил за високо налягане межу рейката и помпата, някой друг лек няма ли или трябва да се киха яко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Да по принцип и аз за това се сетих, ще проверя как седят нещата, някой от Пловдив да знае къде правят ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, kpematop said:

маркуча отива в рейката, смени го целия.

 

Дали ще стане ако се рециклира стария или сложа не оригинален ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го разбираме , че това е "фабричен , неизбежен проблем" ? И аз имах преди 2-3 месеца подобна авария (да не кажа същата), само че на мене ми се случи на 300км от моя град в шипченския балкан ! На мене до колкото знам ми правеха снадка в сервиз , който намерих в раьона и знам, че наляха масло за 70-80лв литъра... от тогава нямам проблем с губенето на флуиди ! Моя доверен майстор казва, че замяната на тези маркучи с такива за високо налягане (маркучи за хидравлика) правени по размер с кербоване на място и прочие не е готино в смисъл  издържа като здравина, но хидравликата почва да просвирва... обясни ми го така: на тези маркучи, които ги правим (поне във Варна) оплетката явно не позволява да са толкова еластични като оригиналните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидравличните маркучи  имат работно и максимално  налягане , и температура    и ако механично може да се монтира не виждам  какво може да  пречи  , че не  е оригиналния маркуч ..  а за маслото мисля , че пишеше минерално или греша .. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да минерално е , днес долях едно на Кастрол , незнам колко е хубаво... 16лв литъра. Червено е мойто по принцип а ми казаха че трябвало да бъде зелено... За мъркуча точно за това се чидя как да подходя , тези който ги пеавят и не са оргинални съм чувал че вие после ... Рециклаж на стария ще е най добре май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Рециклаж на стария ще е най добре май.".. 

При изработване на  нов хидравличен маркуч за високо налягане от стария се използват /кербоват/ щуцерите, запазва се и клапана  за  балансиране на налягането  вътре в него. Не е ли едно и също? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, robobug said:

Едно и също е. Всеки преди да си купи оригинален е пробвал с изработен маркуч :)

 

Ясно, май си върви на оргинален...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само аз ли съм налял безцветно хидравлично масло? взех данните от капачката и купих уж оригинално, което е бистро като вода. да не са ми продали менте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...