Jump to content

Мнение за А6 S-line 2012 и А4 Allroad 2012 по обяви в мобиле-то


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Идвам от мерцедес форума, но поради ред причини ще сменям возилото. 

Днес ми се случи най-интересната случка - Tъй като този път ще купувам 4х4 кола само от оторизиран дилър, търсейки Merc GLK, попаднах на обява в представителството на BMW, колата се оказа кошница, но до нея беше паркирана тази A4 Allroad :)

https://www.mobile.bg/11500640367876076

 

Излишно е да коментирам, че ми направи повече от префектно впечатление откъм екстериор и интериор (нямаше време за тест драйв днес обаче).

 

Тъй като нямам никакъв опит с ауди, просто проверих какво 4х4 може да се купи в този ценови диапазон и попаднах на следната обява:

https://www.mobile.bg/11500717141415137

 

Ще съм благодарен за компетентни мнения дали цените спрямо колите и километража са ОК; преки/непреки впечатления от возията и динамиката на двата дизела. Относно очаквани проблеми ще се поровя във форума.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И освен това 109000 км??? ИЗКЛЮЧЕНО Е! Тази кола е шпорена яко!

Какво - за някакъв бабок ли ще ми разказва?:hilezh:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm: Напълно подкрепям, наливаш ли толкова пари в премиум автомобил, за мен лично е задължително колата да е с пълна история. Това може да се провери във всеки оторизиран сервиз.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повечето са тотал и  реставрирани, проверявал съм няколко коли там, а за километрите не ми се коментира при проверка се оказва че са на два пъти повече!! Избягвай тая къща, може и да има читави коли ама са голяма рядкост

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ами, аз съм чел доста негативи за тях; затова и вече избягвам автокъщи - само оторизиран дилър или евентуално частник (като тая А6 по горе), не че няма гаранция и там да лъжат яко.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Нов внос" и "Частник" не си подхождат съвсем. :nixweiss:Предполагам разбираш какво искам да кажа?

Идеята е частното лице да е експлоатирало изключително за свои (фирмени или лични) цели автомобила поне година според мен. В противен случай за мен това е кола докарана с цел добра препродажба.

Ако греша се извинявам, но мисля, че е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, kompressor_bg said:

 

Ами, аз съм чел доста негативи за тях; затова и вече избягвам автокъщи - само оторизиран дилър или евентуално частник (като тая А6 по горе), не че няма гаранция и там да лъжат яко.

Пиша от личен опит, не ангажирам никой с моето мнение!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е от Италия, може да чукнеш италиянския номер, с който са я демулирали в Infotarga. За съжаление за въйфон я няма, само андроид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши на @Evgeni K. срещу 8 евро ще ти изпрати пълната история на колата. аз съм с 2.0 TDI на A5 Quattro и за мен мотора си е ОК за това купе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, plamen sf said:

Това А6 НЕ  Е  с-лайн.

+1

нито екстериорно, нито интериорно е С-лайн. Предната броня ми е неестествено черна, но колата няма пакет Титаниум Блак, защото (99%) не е възможен за А6 , но дори и да бъркам, то доста други елементи трябва да са в бляскав мат/черни: рейки на покрива, задна броня, кант под вратите и др. Коженият пакет е най малкия възможен с най евтината Валкона. Ауди НЯМА такъв мокет.какво означава фул Лед би ксенон ? Нямам спомен Ауди да предлага отопляем волан с дървена апликация, май само Порше го имаше. Определено не е спортен , стандартен 4-лъчев. Предните седалки са базови, а не спортни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, kompressor_bg said:

Моя Мерц е от Германия, продавача беше много точен. В Балканстар се оказа че е пвевъртяна с няколко хиляди километра... Нищо, кеф цена няма. 

 

Мога да споделя личен опит за три източника, които не пипат пробег и въобще е нямало простотии:

1. Ауди употребявани +: в немското мобиле, най- долу вдясно имаш падащо меню за авто програма, избираш Any approved и обикновено ти излиза Audi gebrauhtwagen + и си готов.

2. Двама БГ авто вносители: Apex 3 и MGT Auto performance .

 

купувал съм от тях коли и не смятам да отивам другаде, даже сегашната ми А6 има лепенки ма Апекс. Не ги рекламирам, а само споделям , че каквото ми бе оферирано, това получих. Догодина, живи и здрави, ще сменям и А6 и на А3-та на жена ми. Пак ще бъде сравнение на оферти от трите места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, kompressor_bg написа:

Колеги, а някои за този двигател (в А4-ката) да каже нещо? 2 литра дизел, 177 коня. Как се държи на подобни купета.

 

Карам такъв мотор на пасат б7 с дсг кутия. За  кола на предно е перфектен избор, доста еластичен и икономичен, но си мисля, че за автомобил с куатро ще малее. Което не е голям проблем, понеже се ремапват успешно тези мотори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

plamen sf отиваш с вагком като си купуваш Ауди. Бях гледал едно D4 във всеки модул имаше грешки за нещо неработещо и искаха 26к евро 2010та 4.2тди. Дали е въртяна или не колата си беше изхАбен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах и на момчетата в Апекс3, след като спомена колегата; по телефона дават вид на доста читави, ще видим как ще се развият нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи уред за мерене на дебелина на боята от някой приятел. Аз все се каня да купя и като гледам кола да меря и да гледам къде е боядисвана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е далаверата в случая с уреда за дебелина на боята - питам от интерес? Идеята ми е, че в днешно време доооста голяма част от автопарка е боядисван най-малкото заради паркинг щети - какви разлики трябва да отчете уредът, за да има повод за притеснение като евентуален сериозен удар на автомобила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото пребоядисваната кола има по-ниска стойност. В Германия ценят не пребоядисаните коли. Едно некачествено пребоядисване му се отлюпва лака, избелява боята и т.н. Само на едно място са ми боядисвали колата без да има забележка, но и цената на детайла беше дебела. По автокъщите никой не ходи при скъпчии бояджии, защото се изяжда пичалбата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това по дебелината на боята можеш да съдиш дали детайла е боядисванм от козметични съображения или има сериозна щета.

Заводското покритие на немските коли е до 120 микрона. От тази стойност нагоре до към 200 микрона е вторично боядисване на детайли. Нагоре вече е играл кита, като съм виждал в тубата и по 2000 микрона

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/23/2017 at 1:40 PM, KOKO 100 C4 said:

"Нов внос" и "Частник" не си подхождат съвсем. :nixweiss:Предполагам разбираш какво искам да кажа?

Идеята е частното лице да е експлоатирало изключително за свои (фирмени или лични) цели автомобила поне година според мен. В противен случай за мен това е кола докарана с цел добра препродажба.

Ако греша се извинявам, но мисля, че е така.

На колко такива попаднахме като гледахме мерцедес за брат ми. По телефона звъним - частно лице. Отиваме - той я докарал онзи ден от Германия и даже не знае какво е докарал. А от едната обява от частно лице директно в автокъща. Дееба и боклуците дееба, научиха се че от джамбаз никой не ще да купува вече.

 

Иначе за мен перфектния вариант е колата да е вкарана от чужбина от частно лице и да си я е джиткал година-две-три. Ако си я е избирал за себе си е по-вероятно да е взел нещо читаво, а и после да му е пооправил проблемите. И като колата се кара редовно по-лесно й лъсват всички бакии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...