Jump to content

Рециклиране на фарове


Jajabenksss

Recommended Posts

   Тука в този форум много хора всичко сами си правят, това е хубаво, но труда и времето си имат цена, и цената за пълно рециклиране на фаровете е еди си ква, и който иска, може да си ги прави в гаража сам и да разсъждава над въпроса защо другите хора са си пратили някъде фаровете да се рециклират от хора, които с това се занимават и знаят как стават правилно нещата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като направих моите, мога да кажа, че цената от 230лв не ми се вижда никак висока, занимавката не е малко. Да не забравяме и че ~80лв са само „материалите”. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината при фаровете е била винаги една: ако си ги правиш сам 300лв са малко, ако ти ги прави друг 300лв са много! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах проблем със завиването на левия фар, вътре  всички кабелите бяха прегоряли. От тази тема видях за Герака и останах много доволен. Залепихме защитно фолио. Сменихме инсталацията, полиране.... В момента фара е неразличим от нов. Добре работи момчето +1 за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Ех  имам чувството , че  тук повечето работя за милиони .. вчера отворих за първи път фара на 4ф  за да проверя ксенона  тази драма с кабелите я няма но всичко на всичко вътре има 15 кабела  макс  прилично разделени  и  защитени там където има вариант да се трият    . Някой да ми каже 300лв щото оправял кабели ок  ама нека да  ги смени като на газ анализаторите с сребърни кабели и тогава може и да му ги дам. 

Взимат по 20 лв на фар за термошлаух. Не е толкова много. Кабелите изглеждат здрави но ако ги закачиш докато сменяш крушки със сигурност ще се напукат освен ако колата не ти е на по-малко от 5-6 години.

За мен има смисъл някой друг да ти ги прави само защото имат оборотни рефлектори и стават за 3-4 дни. Успех за такова време с куриер до Стрелча и обратно.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден отварях да почистя този бял филм който се образува по лупите.Кабелите при мен бяха като нови ама вероятно защото са 6 годишни.По нататък не се знае....

IMG_4724.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, че над 5-6 години и кабелите задължително са пътник. Наскоро сменях дневни и на 2та фара, в последствие и единия габарит и т.к. не знаех точно как става си играх да снимам с телефона и да ръчкам доста. Кабелите ми не изглеждат по-зле от на @nikolay80 по-горе, а разпадът гони 12та годишнина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано да е така, при мен по дупките започнаха да ми правят късо кабелите и стана много забавно. Минаваш през дупка и оставаш без фарове и се набиваш в следващата. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, lmbr said:

Не съм съгласен, че над 5-6 години и кабелите задължително са пътник. Наскоро сменях дневни и на 2та фара, в последствие и единия габарит и т.к. не знаех точно как става си играх да снимам с телефона и да ръчкам доста. Кабелите ми не изглеждат по-зле от на @nikolay80 по-горе, а разпадът гони 12та годишнина.

 

Трудно ли се свалят фаровете ? Изгоря ми габарит и като гледах поне от горе каква ще е играчка.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

габарит си се сменя без сваляне на фар, татко барба трябва да си, но става и на двата :) А аз не съм с малки ръце и тънки предмишници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сменях крушките и на моята кабелите изглеждаха като нови а е на 10+  .. , само където на десния фар се изненадах , че е без долните щипки :(  ..  а на левия  след 3  сваляния на капака и той е минус една щипка :) ...   Ще се пробвам да я лепна  ако не ще търся  по- нататък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 12/7/2017 at 2:16, koceg написа:

Това е за двата фара всичко с транспорта в двете посоки от край до край.Нов фар хела май 1 брой към 1500 лв му искат.

На предната ми А6 фаровете след рециклиране 3 година захванаха,няма никакви проблеми.

1800 лв. Идва един фар със завиване. Сменях скоро по каско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги направих сам и ми излезе 80лв.  моите са без завиване  40 лв. рециклиране на рефлекторите на лупите  10лв. транспортни разходи  30лв ново покритие на фаровете при бояджия  . и някакви

Знам че лакиране на фаровете е с доста спорна дълготрайност ,при мен повече от година без проблеми фаровете светя отлично и стъклото все още е идеално .

За жалост има само една снимка на готовите фарове  aOiaeo1.jpg

Колкото до Герака виждал съм  негова работа реално на бмв е60, изглежда страхотно но два пъти оправя едната мигла и накрая пак има вода .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Фарове лайф както и преди някъде писах, може и да ги прави добре фаровете, но докато това се случи може да ви се изчака чакането и да ви побелеят косите от нерви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз давам препоръка за Кар Валентинг заради коректността им. Казах време за, което ще ги рециклират и го спазиха. Казах,че ще прегледат всичко около фаровете и ще ми се обадят за да кажат какво и как...звъннаха и обявиха цената която беше предварително договорена за рециклирането,без излишни товарения за ел инсталациии и други такива пошибалки...абе след като дори жената видя разликата в светенето от рециклирането значи са се справили добре...хахахаха 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...