Jump to content

Смяна масло автоматична скоростна кутия


spr87

Recommended Posts

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте Колеги,

 

може ли малко помощ по два въпроса:

 

1.Да смеянам ли масло на скоростаната кутия, раздадък и диферeнциал? Страх ме да не вляза в някой филм на ужасите :nixweiss:.. Колата е на  197 000 км. Audi A6 FSI 3.2 quatro 2007г. AUK.

2.Моя двигател от тези ли е дето харчат повечко масло? Както прочетох из форума има двигатели със наякъв дефект, които харчат повече масло от допустимото.

 

До тук не видях конкретни отговори на въпроса за маслото на скоростнота кутия за или против.

 

Утре трябва вече да вкарвам колта в сервиз и ми е необходимо спешно да знам какво да им казвам да семят.

 

Предварително благодаря за отговорите!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твое спокойствие, ако финансово не ти е проблем си смени всички масла, повечето колеги тук препоръчват да са задължително с оригинални! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Satira: от къде си я купувал колата и има ли история в Порше България? Може да пробваш с вин да то кажат дали има някакви следи за сервизиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, alexxk said:

За твое спокойствие, ако финансово не ти е проблем си смени всички масла, повечето колеги тук препоръчват да са задължително с оригинални! 

Здравей колега,

от сервиза ми казаха, че няма проблем да ми сменят маслото на скоростната кутия имали и такава машина която издърпвала всичко. Няма да е с оригинални масла , казаха ми марката ама кой да помни. гарантираха, че маслото е отлично и са слагали такова на скоростни кутии на аудита , VW tourge i др, и за момента никакви проблеми.

 БлАгодаря ти за отговора. До сега разбирам , че по добре е да си го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 minutes ago, OvivO said:

@Satira: от къде си я купувал колата и има ли история в Порше България? Може да пробваш с вин да то кажат дали има някакви следи за сервизиране.

Привет,

колата е купувана от Поше България 2007. До 2013 вкл е обслужвана  в Порше, явно доката изтече лизинага. Сервизната книжка е в мен и няма индикации да е сервизирана кутията в Порше.  После е купена от автокъща или от този човека от който я купих или той я е купил от авотокъщата, но както и да е . Продавач ми потвърди, че нищо не е пипал по ск. кутия, така че приемам , че нищо не е сервизирано по нея до сега 197 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, че имаш сервизната история!

при смяна на масло скорости си смени и филтъра и уплътнението, сигурен съм, че в сервиза ще ти го кажат това, но все пак :)

важно е и с какво масло и коя спецификация, крематор може да ти ъпдейтне кутията, но е препоръчително да си с масло 8 на zf - да не е жълто, а мисля е зелено или аналогична спецификация

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да попитам и аз моята пише , че е произведена 29.11.2006  на 90% от пластмаси  , колани  и др.  пише подобни числа + -  няколко дни :) , Първа регистрация май 2007  та на въпроса моята 2006 ли е :) ?  .. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

36 minutes ago, OvivO said:

Добре е, че имаш сервизната история!

при смяна на масло скорости си смени и филтъра и уплътнението, сигурен съм, че в сервиза ще ти го кажат това, но все пак :)

важно е и с какво масло и коя спецификация, крематор може да ти ъпдейтне кутията, но е препоръчително да си с масло 8 на zf - да не е жълто, а мисля е зелено или аналогична спецификация

Привет,

Да всичко ще сменят. Колкото до маслото , благодаря за информацията. Ще им подчертая утре, ако ме вземат разбира се и ако аз успея да се добера навреме. Те твърдят, че маслото което ще слагат отговаря на всички спецификации пък ще видим. Аз няма как да знам какъв цвят са ми сложили, мога само да им се доверя. Сервиза е Хеед в надежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

47 minutes ago, OvivO said:

Добре е, че имаш сервизната история!

при смяна на масло скорости си смени и филтъра и уплътнението, сигурен съм, че в сервиза ще ти го кажат това, но все пак :)

важно е и с какво масло и коя спецификация, крематор може да ти ъпдейтне кутията, но е препоръчително да си с масло 8 на zf - да не е жълто, а мисля е зелено или аналогична спецификация

Колкото до update, след всички ремонти и леко финансово възстановяване на 100 % krematop. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12/10/2017 at 22:11, ivo.petkov написа:

Я да попитам и аз моята пише , че е произведена 29.11.2006  на 90% от пластмаси  , колани  и др.  пише подобни числа + -  няколко дни :) , Първа регистрация май 2007  та на въпроса моята 2006 ли е :) ?  .. 

Десетия символ от номера на рамата показва коя година модел се води официално въпросната кола.

Моята беше Август 2006, а по рама се водеше 2007

В повечето случаи колите дето са произведени втората половина на годината, по рама се водят следващата година. Това не важи за случаите когато имаме фейслифтови модификации.

Въпреки горното, като отидеш в кат и гледат датата на оригиналния талон (ако е внос).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ZhelyazA6  7 e :)   десетия символ .. А в кат Варна я регистрираха като 2006 ,  иначе  си пишеше се средата на май е 2007  , че е първа регистрация ...  ама нищо , тъкмо една  година по рано ще ми намалее данъка :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми десетия символ 7, ама по италианския талон си е 27.10.2006 г. и така си я писаха в българския. Важното, че е с АСВ мотора, с по-хубавите кутии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

В крайна сметка, има ли голяма разлика след смяна на масло ? Не съм сменял до сега, предишният собесвеник уж е сменял и уж ми остават още 10к до смяна  но не ми харесва как сменя от първа до трета и се чудя дали да не го сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си задавам този въпрос, понеже много хора казват, че става по добре след смяната, но има и такива които имат оплаквания, и казват, че е станало по зле. На моята ме съмнява да е сменяно изобщо, но пък всичко е наред, и нямам оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш оплаквания - не сменяй... Като изтропа - продавай.

Ако имаш оплаквания - не виждам причина да не го смениш, ама обслужването не е ремонт!

Т.е. ако има вече тръгнал проблем в кутията, не очаквай чудеса от едно опресняване на маслото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

ми не ми се пробва че после боли …. някой който знае къде са кадърни и знаят какво правят??? ходих в мид и ми казаха частична смяна 360 лева пална смяна около 500 точели маслото с някаква машина която и промивала кутията. тяхното мнение е за частична смяна защото при пълна смяна на маслото можело след промивката да имало проблеми с кутията след това … не съм наясно моя за компетентнно мнение от запознати!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...