Jump to content

Recommended Posts

5 minutes ago, Black edition said:

 

Разбрах те, emoji846.pngда наистина е така за съжаление!Ако те интересува нещо за определен продукт ще се радвам да помогна с мнение ползвал съм доста и различни emoji4.png

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ок мерси. Ще ги разгледам тия дни подробно като ми остане време и ще ти пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Лятото си я мия сам, но зимата ползвам безконтактното и след това сам я подсушавам с моя микрофибърна кърпа, която пера след всяко миене, като още докато е мокра и подсушавам, пръскам с turtle wax it wet - дава покритие и блясък и става идеална! 

С карнауба паста също е много добре. Имам такава пак на turtle, но там е по-сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво много добре постъпваш, мен зимата не ме плаши да не ползвам безконтакното просто е адски гадна химия.Kато ти се изчерпат на костенурката продуктите можеш да преминеш на Meguiar малко по скъпи са ,но много по трайни и ще си много доволен имат същите компоненти но са с по малко силикон.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на turtle за цената си са доста добри. Meguiar са по-скъпи нещата, със сигурност по-качествени. Зарил съм се с козметика за най-различни неща, но определено ме радва да я прилагам и да гледам резултата.

На Meguair си взех за пластмаса за лодки и яхти vynil&rubber, наскоро го приложих и нямам впечатления още.

Пробвах този уикенд и wolf's nano glass sealant, ще споделя впечатленията от него. Едва ли не го дават, че няма да са ти нужни чистачки :D съмнявам се.

На valet pro също някои продукти са много добри - дъхът на дракона, идва малко скъп, и за гуми black to the future. Като свърша turtle, ще пробвам meguair...ще мога да сравня.

За кожа пак ли на meguair ползваш? Не съм го пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам gold class cleaner и aloe conditioner

До сега не съм намерил по добри за кожа поне за моята

Sent from my iPhone using Tapatalk

Радвам се че си ползвал доста продукти [emoji846]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10/12/2017 at 17:17, Tonini написа:

И с двама ви съм съгласен, но читавите автомивки които колегата цитира все още са прекалено скъпи (около 45 лв с предварително записан час) 

 

Като цяло дали е безконтактно или контактно с гъба и в двата случая почват да сушат с парцала които малко преди това са измили на земята.... за съжаление парцалите са освен всичко друго микрофибър които задържа песачинки ако не се изтупа добре... просто не знам и аз какво да правя, но явно ще се наложи да си я мия сам на на клетките с по 1 левче с мои си парцал и тн... :)

Най-добрия вариант е да се грижиш сам за нещо, когато не можеш да разчиташ на грижа от другиго. Ако веднъж попаднеш на качествено обслужване, то друг път няма да бъде такова. Колко са хората които ще докосват, почистват микрофибъра и внимават, както ти самия действаш?! Ами истината е, че няма много такива хора. А дали е оправдано да се дават 40-50 лв за автомивка, всеки сам да решава за себе си. 

Моят автомобил е светло син и нямам нужда от подсушаване на капки, тоест видими следи не остават след естествено изсъхване, както и на сивото. Намерил съм решение с не особено силен препарат на Self мивка и изплакване. Но в твоя случай, върху черното решението е ново собствено перце за водата и нови кърпи, грижливо почиствани, изпирани редовно, нежно ръчно подсушаване. Успех и задоволство от добра грижа занапред.

 

IMG_20161027_164922.jpg

Редактирано от Ven777
Инфо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги,може ли дадете мнение за някакъв препарат или паста,с които да се обработят хромираните елементи около стъклата на вратите?

Явно химиите които се използват при безконтактното миене им разказват играта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага ти препоръчвам ето това изпитано от мен за хром и лайсни (минах по този път) нанасяш тънък слой и с микрофибърна кърпа почваш да го втриваш после го оставяш да позасъхне обръщаш микрофибърната кърпа и го полирваш. Гледай да не попадне на боята че е абразивен(облепи с хартиено тиксо около лайсните)

Ползвай го за хромираните части на предницата и аспуха ,ще светнат [emoji2]IMG_1108.JPG

Sent from my iPad using Tapatalk

Ако не можеш да го намериш това в горният пост на колегата е алтернативен продукт[emoji4]

Редактирано от Black edition
Add on
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря момчета много!:bia:

Няма много за обработка,но ако намеря от тези продукти,действам Наясно съм,че стара барака няма да стане нова.Но колата дойде от Швейцария в състояние ''кукла''.И искам всичко да е на ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Autosol пишат на тази кутийка, че не става за пластмасови хронирани детайли. За целта си имат друг продукт. Ръчно нанасяне не дава УАУ резултат, с машинка - много доволно.

https://www.amazon.com/dp/B002UOZ2CU?ref=yo_pop_ma_swf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, tonko2.0T said:

Колеги,може ли дадете мнение за някакъв препарат или паста,с които да се обработят хромираните елементи около стъклата на вратите?

Явно химиите които се използват при безконтактното миене им разказват играта.

Давай смело с Meguiar's https://detailingstorebg.com/polishing/meguiar-s-all-metal-polish-nxt-generation  няма как да сбъркаш! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/30/2017 at 1:31 AM, tonko2.0T said:

Благодаря момчета много!:bia:

Няма много за обработка,но ако намеря от тези продукти,действам Наясно съм,че стара барака няма да стане нова.Но колата дойде от Швейцария в състояние ''кукла''.И искам всичко да е на ниво.

пиши ако стане добре и кой препарат си ползвал. При мен огледалата за странично гледане са хромирани, но с времето блясъка се загуби и се чудех какво да ги правя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем,само да имам свободно време.:)

Иначе като ги питаш по автомивките,какви продукти използват-всички казват най-доброто.:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миене и поддръжката на състоянието на автомобилът ми ми е хоби още като взех книжка, от 1г. се занимавам и професионално с това. Искам да ви кажа, че съм проучил целият пазар в България, обиколил съм и адски много автомивки по всякакви поводи и нивото е потресаващо ниско. Мие се с високо киселинни и некачествени продукти на "Индустриална химия", които са евтини, миячите не мислят и са мърлячи и не се спачват основни правила. Има няколко мивки в  София, които използват Сонакс и горе-долу държат горе-долу ниво. Трябва да се променят драстично нещата защото буквално ни се съсипват колите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Райно.

Аз ползвам основно от една до три автомивки,които държат високо ниво,в два различни града.Но Сонакса явно не е Сонакс.

В скоро време ще ти пиша на Л.С.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на "Индутриална химия", "Сонак" са продукти от друга планета, но в никакъв случай не е най-доброто или дори близко до най-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето хора дори и не знаят че шампоана за кола е хубаво да е ph неутрален( освен ако не подготвяш автомобила за корекция и искаш да свалиш вакса или др вид покритие, но там си има и други продукти за целта ), а и надали питат преди да им напръскат колата с безконтактно за ph на продукта.

Верно че от климатичните условия мръсотията,прахът ... трябва много добър шампоан но има толкова много продукти на пазара, който са благоприятни за clear coat на автомобилите и то на напълно приемливи цени и не знам защо собствениците на автомивки (не на всички разбира се) не държат на клиента да се върне пак доволен.

Sonax можеби единствено този продукт за мен е “добър” защото е ефтин и със страхотен водоотблъсквашт ефект,но задължително да се прелее в друг вид spray bottle че тия в който идва за нищо не стават.

[emoji846]

IMG_0277.thumb.JPG.f63022ef13c2830a14ea6

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха ама вие сериозно сте "размърдали паркета" Ше питам аз на мивката с какво ПХ им бил шампоана :shocked:Те муат наденица от 6лв килото ама за кочината спецЯлен шампоан трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не пита хората,къде ядат наденицата накрая.

Тук става дума,че се води разговор директно със за собствениците на конкретните автомивки.Няма срамно,и те са хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Passi said:

Хахаха ама вие сериозно сте "размърдали паркета" Ше питам аз на мивката с какво ПХ им бил шампоана :shocked:Те муат наденица от 6лв килото ама за кочината спецЯлен шампоан трябва.

Затова четеш съдържанието на етикета на наденицата и съеотвено не пречи и да разбереш ще ти е матирана ли цялата кола и с преебани лайсни след само една мивка или не.

Аз лично нямам възможност да си възстановявам колата постоянно след поразии, нито пък това е винаги възможно, затова си "връзвам гащите".

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В някаква степен разбирам колегите с почти нови автомобили по за 100-200 бона.....да са се вманиачили на тема перфектно изглеждащ автомобил. Ама такива като мен, дето търкалят 7-8 или 15-20 годишни талиги идея нямам поради ЩО се вталяват толкова?! От камъчетата по асфалта, от пишман шофьори, от лелки отварящи вратата като врата на плевня и прочее....по колите има десетки и стотици малки следи. И моята барака е черна, ама не задълбавам толкова. Не искам да кажа, че човек трябва да е мърляч, но има нещо не здраво в това да имаш толкова препарати за почистване на автомобил, колкото врабчета не си виждал през живота си:hilezh:.  Казвам всичко това повече на шега, не като забележка, че се сещам за много момчета, които по цял ден си лъскат колите, а иначе си купуват втора ръка зимни гуми.  Не всички са такива разбира се, затова уточних че се шегувам....:razz: Относно качеството на обслужване......звучи ми нормално, ако някой положи всички тези описани от вас усилия и внимание цената да е в пъти по-висока от масовия случай. 50 лева не са кой знае каква сума за добре свършена работа, просто не ни се дават:hilezh:.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там е работата - като поизлъскаш 15 годишната таратайка и започва да изглежда като 8 годишен нов внос ;)

Поне с моята това е ефекта.

 

Не мога да си търпя колата хем стара, хем мръсна. И понеже за 20 лева не мога да я сменя, я мия ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...