Jump to content

Препоръка за нафта и бензиностанция за ауди а6 3.0 tdi quattro 2006г.


Nikolay Nedelchev

Recommended Posts

Здравейте,колеги

От скоро карам ауди а6 3.0 tdi quattro 2006г. и от прочетеното във  форума разбрах ,че много проблеми има с дюзите.Искам да питам и да ми препоръчате  от коя бензиностанция за зареждам  нафта ,за да си спестя излишни разходи?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз зареждам на Лукойл и винаги слагам "Екто дизел". Досега не съм имал проблеми с дюзите, но това не е гаранция. Все пак, горивата в България са под всякаква критика. Но се надявам като този дизел е "Екто", поне да са сложили по-малко вода и боклуци вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах AVIA - отвориха съвсем скоро такава в София, на бул. Ген. Данаил Николаев (от сточна преди моста на черковна, зад Алианц).

Не е зле. Предлагат и безплатно карти за някаква отстпъпка без да се попълват досадни анкети и предоставят лични данни.

Според мен, докато са нови ще имат качество, за по-нататък ще видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса не е тъп :) .  ами ще разбереш по разхода  и по шума на двигателя , изреди няколко бензиностанции и ще видиш коя ти допада.  За Варна мои наблюдения за около 7к  километри ,  Екото  преди да се качиш на магистралата  , омв и шела до параклиса . като на това омв  ми се струва  , че нещо не ми излизат литрите но може и да бъркам :). За вървене скъпата нафта от шел  .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То все едно да питам какъв цвят кола да си купя!

Аз и всичките ми коли се зареждат където ми падне и не усещам никаква разлика ,само се напрягате излишно !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дюзите се износват механично каквото и да сипваш си имат живот. Повечето коли идват от Италия с износени дюзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ivo.petkov написа:

Въпроса не е тъп :) .  ами ще разбереш по разхода  и по шума на двигателя , изреди няколко бензиностанции и ще видиш коя ти допада.  За Варна мои нваблюдения за около 7к  километри ,  Екото  преди да се качиш на магистралата  , омв и шела до параклиса . като на това омв  ми се струва  , че нещо не ми излизат литрите но може и да бъркам :). За вървене скъпата нафта от шел  .

Колега ти изброй всяка възможна бензиностанция :D:D:D

 

Как виждате разлика в разхода и в шума на мотора акъл не ми го побира честно 

Редактирано от MaKaTa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само EKO Авио  дизел и пак не от всяко ЕКО  е  ок .

Пътувам един и същ участък от 650км в двете посоки  доста често , един път се улисах и не зареди в София а на АМ Тракия и вдигнах разхода с почти 2л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами МаКаТа , не си прав изброих 3 конкретни в Варна  да от 3 те вериги са но.....  а за шума като почне да наподобява четири цилиндров дизел разбираш , че си попаднал на хубава нафта хаха 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, royce написа:

 

Ъъъъъ ... Това количество BDC на 1 резервоар ли го слагаш?  :icon_eek:

 Грам на литър дизел. Зимата по два грама на литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, и аз в тия пропорции го наливам ... ама горния пост меко казано малко ме озадачи. Затова реших да питам ...

Чувал съм хубави отзиви за дизела на Газпром и за горивата им като цяло, но най-близкия ми е в Русе.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, ivo.petkov написа:

Ами МаКаТа , не си прав изброих 3 конкретни в Варна  да от 3 те вериги са но.....  а за шума като почне да наподобява четири цилиндров дизел разбираш , че си попаднал на хубава нафта хаха 

 

Шегувам се колега :D

Зареждал съм на всякъде и никога не съм усетил промяна в шума на двигателя карам 2.7 и 3.0 в моя град има и такива бензиностанци който продават 20ст.на долу от нормалната цена което най вероятно означава че и нафтата не е толкова хубава и пак не съм усетил да е по шумен мотора.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безапелационно -  Maxx Motion OMV! Разходът пада, двигателят мърка, мощността се увеличава, пали безпроблемно при минусови температури и не тресе при студен старт. Освен това, зимата добавям и Bardahl BDC. След това имам чувство, че карам бензинова кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...