Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

на мен ми е ясно че са с 2 кабела вповече,но в самите огледала си има достаъчно ток,още повече че идва кабел за подгрев на огледалата който е 12 волта,ако хвана тока от там ще светят навярно постоянно когато колата е отключена,което не е зле всъщност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да трябва да държиш огледалата на подгрев, за да ти работят диодите

ако са прибрани - сигурно няма да работи

ако са на дясното, за да пада надолу за задна - пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа след смяна на маслото!  Колеги нямам информация за сервизен интервал на борда, така и за нивото на маслото, а преди смяната си показваше всичко, да не би са ми изключили нещо докато нулираха интервала?! 

IMG_20181003_121218.jpg

IMG_20181003_121249.jpg

IMG_20181003_121218.jpg

IMG_20181003_121249.jpg

Редактирано от djuni_ibiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на фейса трябва ли да показва нивото, или иска някакво включване? Понеже при мен май не показва.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, lmbr написа:

Service interval-a ще ти се покаже след няколко дни. Карай смело За нивото на маслото - ако не си фейс - не се надявай

Несъм фейслифт колега, и мога да кажа че ми изписваше нивото, преди смяната! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 minutes ago, Mitko1962 said:

А на фейса трябва ли да показва нивото, или иска някакво включване? Понеже при мен май не показва.

прави се през vcds, мисля instruments cluster > coding.

И аз си го извадих на mmi, но и при мен беше неактивно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предстоими смяна на гумите, със такива М+S понеже не ми се занимава всяка година за смяна, така че в момента съм с тези 225 55 R16, въпроса ми е имали начин за малко по високи и ако да много ли ще е грозна картината?  А и дали няма да вози по добре? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко по-добре да вози - 16'' с този размер си е препоръчителен за тази кола и си вози уникално. А и нали си в Германия? там може и с 20'' да караш и пак ще е мед.

Аз се придържам към препоръчаните размери за всеки цолаж гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм значи да си остана на този размер е по добре, за сега съм с оригинални джанти, спрях се на ето тези гуми. https://www.reifen.com/de/TyreVehicle/DetailTyre/CarAllyear/0/0/0/1196/225-55-R16/225-55-R16-99V-Celsius_15224730/15224730?HasAngebotderWoche=False&stexs=containerOrder-online

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще слагам 225/60/16 това е размера при 4G, и въобще не ме интересува какво е казал производителя преди 15 години. Сега някакви малолитражки излизат с 18-ки и 19-ки джанти, така че нещата се менят и то към уголемяване. Пък и искам да ми вози меко като с въздушно окачване.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, OvivO написа:

може да трябва да държиш огледалата на подгрев, за да ти работят диодите

ако са прибрани - сигурно няма да работи

ако са на дясното, за да пада надолу за задна - пак

Aз така или иначе цяла година ги държа на подгрев и не съм активирал функцията да ми пада надолу на задна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подгрева не работи над 5 градуса така че ще светиш само зимата :hilezh:

 

В общи линии в огледалата няма функция, която да изисква постоянно ток (с изключение на диодите) така че не виждам от къде ще вземеш, още повече че на теб ти трябва ток даже когато колата не е на контакт ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ако ги направиш да светят постоянно, нощно време ще ти пречи като караш. Трябва да светват само при отворена врата, най-добре е да смъкнеш и кората на вратата и да ги вържеш към модула на пиновете за екстериорно осветление - така ще стане като оригинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези диоди светят и при coming/leaving home, защото при затворена врата осветяват от двете страни точно мястото за качване. В България особено полезно, ако е калничко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, много рядко при спиране нещо стърже, не е всеки път, рядко се случва и накладки имам не са износени, някой има ли идея от какво може да се получава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахроматичните светят само вечер и то само като ти светят в централното огледало, не виждам защо да им е постоянен плюса, но може и така да е, не съм ги мерил. Въпреки всичко дълбоко се съмнявам че ще имаш плюс там след като не си на контакт а то точно тогава светят тия диоди - като излезеш от колата и заключиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, VBI написа:

Мисля, че ако ги направиш да светят постоянно, нощно време ще ти пречи като караш. Трябва да светват само при отворена врата, най-добре е да смъкнеш и кората на вратата и да ги вържеш към модула на пиновете за екстериорно осветление - така ще стане като оригинално.

да,но трябва да използвам инсталацията на огледалата донор,а те нямат ахроматично,и остава въпрса тогва с кабелите за ахроматичното

Преди 3 часа, OvivO написа:

тези диоди светят и при coming/leaving home, защото при затворена врата осветяват от двете страни точно мястото за качване. В България особено полезно, ако е калничко...

знам как светят колега,взех едно Q5 и на него ги има,и от там се надъхах да ги слагам и на а6-цата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...