Jump to content

Дестско заключване


mshbul

Recommended Posts

Някой знае ли дали детското заключване от копчето може да се кодира така, че само да спира задните прозорци, но да не блокира отварянето на вратата отвътре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моето по принцип си е така.Копчето на шофьорската врата блокира само прозорците отзад.За да блокирам отваряне на вратата отвътре трябва да врътна с ключа врътката която е отстрани на вратата.Даже сега чувам,че с бутона може и това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Всъщност моето е туарег, но много неща са еднакви. Обаче явно не всички.

 

При мен блокира и лоста за отваряне отвътре. Не съм гледал дали има нещо за въртене отстрани на вратите.

 

Може би тези, при които има дед лок е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че зависи с какви бутони е колата.Моята е с "човечета" и при задейстане блокира отварянито от вътре и прозореца. На другите бутони символа е прозорец така,че предполагам там само прозореца се блокира.

272352_x800.jpg

s-l300.jpg

Редактирано от lavatrice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би на фейслифта е така. Коя година е твоята?

 

Значи го има и в А6 този вариант. Някой дали е успявал да премахне функцията за вратите и да остане само за прозорците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, mshbul написа:

Може би на фейслифта е така. Коя година е твоята?

 

 

Моята е преди фейслифта,2006. Не съм се занимавал да променям нещо,защото мен ме устройва,децата отзад докато карам постоянно барникат копчетата и ръчките,не искам да изсипя някой по завоите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да може да се направи, ако го няма. Обаче отстрани на вратите има нещо за въртене.

Трябва да има в бравата още едно моторче, което прави ръчката вътре да не работи. Това е и за дедлока. Аз колко търсих да го махна и не намерих.

 

На А6 с вакуум ли е? Не вярвам, не ги правят вече така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е фейс и е само за стъклата.Под вакуум за вратите не говори за самото централно а за опцията за "дозатваряне" на вратата която я има по масово при високия клас(А8,S-клас и т.н)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм чувал за вакум на 4ф. Блокирай си направо вратите, има дупка и там с ключа въртиш и вътрешните дръжки не работят вече. Попринцип като си заключим вратите с дистанционното по същия начин се блокират вътрешните дръжки, може би има начин да се направи с копче.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видя утре как е на моето камионче и ще ти кажа :)

Със сигурност задните от вътре съм ги затворил ама дали от копче или от самата врата - не знам не помня :)

Редактирано от Милослав
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислих, че задните врати се блокират само механично с ключа и въртене в онази дупка. 

Електрическото блокиране и при мен май е само за стъклата. Но ако може да работи и за вратите - ще ми е полезно. Въпросът е, че май отпада, ако колата не работи, което не е оферта, защото спирам някъде, гася, децата си отварят вратата и...някой я отнася :)

а иначе, като возя някой възрастен, мога с копчето да му разрешавам да си отвори сам вратата, че ставам да им отварям, все едно съм им шофьор

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си извадиш ключа не се отключват вратите дори и при загасен двигател, поне при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега блокирането с копчето е само за задните ел.стъкла и ако имаш 4 зонов климатроник - просто да не може да се оперират от задните места.

Иначе на моята 4Ф и мисля на всички като цяло, на самата врата, когато я отвориш има една врътка и нарисувано нещо като дете/човече. Въртиш я и вече вратите отвътре не могат да се отварят - били те заключени или не.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, явно зависи от картинката на копчето: ако е човече - ел. заключването контролира и задните врати, ако ли не - само стъклата.

 

CEF33D75-C798-42F7-A5CE-ABB5EA487D90.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за Туарег момчета [emoji4]

Колега при туарега логиката трябва да се запазва - или въртиш ръчно отзад при вратата, или цъкаш масонското, ултра автоматично копче на шофьорската кора.

На един приятел точно на Туарег 3.0Тди това ел.блокиране му се беше прецакало и не можеше да го изключи и трябваше да дава маса пари за нова ел.брава.

Така че аз от една страна се радвам, че имам едно-две ел.неща по-малко в без това наблъсканата с моторчета, актуатори и модули кола ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, Милослав said:

Ми ....

копчето е тъпо щото блокира и прозорци и врати. Врътка - няма. 

Виж снимката горе :)

Можеш ли да снимаш и централната конзола на шофьорската ти врата, където са копчетата за 4те ел.стъкла?

Нали ти имаш ръчно блокиране на задните врати, както в в клипчето?

Отделно би трябвало да имаш за блокиране на самите задни стъкла, независимо в каква позиция е ръчното блокиране на задните врати...или нещо ми се губи?Все пак си е ВАГ...

 

 

Редактирано от amorphiskn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...