Jump to content

Въпрос за покупка на b8


Recommended Posts

Да си вземеш за града дизел + ръчка, е наказание най-срашно...

Редактирано от petrishki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За мултитроника - в повечето случай най-малко може да се калкулира една смяна на масло, което не надвишава форумната сума от 300лв. 

За нужда от други ремонти при извършване на VAG диагностика кутията си казва каква ѝ е болката.

В такава комбинация двигател + скорости / 2.0TDI + Multitronic, повечето проблеми възниквата при двигателя, където винаги има скрити проблеми и кутията се държи адекватно според състоянието на мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3,2 FSI е добър избор в случая, според мен. Тъй като обаче такава кола хваща окото, а в общия случай българинът е завистлив по природа, ще е полезно наличието на гараж, да се направи пълно автокаско, както и да се инсталира допълнителен GPS за проследяване. Разбира се, и това не е някаква кой знае каква превенция, но носи частично успокоение.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - около 14-15л/100 км е, което ми се струва съвсем приемливо.

Колата е и автоматик, което за градско си е удобство, хеле пък за жена.

Освен това колегата не е написал, че търси колата само за градско.

А на извънградско, и особено на магистрала, предимствата на колата (включително икономия на гориво) са още по-големи.

Явно по принцип е проектирана най-вече за големи скорости и с увеличаване на скоростта до определен момент разхода намалява, като със скорост от 160-170 км/ч по магистрала е около 7л/100 км, колкото и да не им се вярва на някои колеги в този форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А хич не е смешно защото ще си купи човека кола и ще ръгне по сервизи да го щавят защото във форума е прочел,че тая кола харчи 7 на сто със 170.При 120 какъв разход дава я кажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Passi написа:

А хич не е смешно защото ще си купи човека кола и ще ръгне по сервизи да го щавят защото във форума е прочел,че тая кола харчи 7 на сто със 170.При 120 какъв разход дава я кажи.

При 120 вече връща ве :hilezh:

По таа логика моя шлеп нещо е нередовен щото вчера  с 5 калпака за 270-80км със 115 средна скорост показваше 7.2-3 ,реално 7.5-6 .....спасявайте ме братя :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, nickgaidarov написа:

1000 лева?

Човеко,

 

ако случайно си забравил това е автофорум и караме коли.........някакви.

Варианта кола да поддържа 160-170 , да 3.2 6 цилиндъра е научна фантастика да гори 7/100.

Дизелови 6таци с по 600нм въртящ момент горят 7/100 със 140 на темпомат, а със 160-170 отиват на двуцифрен разход.

Предлагам като пътуваш да пуснеш един клип със средна 140, не 160 или 170 на права и равна магистрала,да погледнем борда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК. При 140 км/ч е около 8/100. Както написах по-горе, при повишаване на скоростта средният разход намаля и стига минимума си около 160-170 км/ч, след което отново расте.

 

P.S. Човеко, независимо че карате коли... някакви, когато стане въпрос за коли, каквито не карате, по-скоро мълчете и се учете.

За да го асимилирате по-лесно, ще ви дам следния елементарен пример - един средностатистически бензинов автомобил при скорост от 60 км/ч вече може да се кара на пета. Дали обаче той е най-икономичен на пета предавка при 60 км/ч? Не, разбира се - обикновено това е при 75-80 км/ч.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, nickgaidarov написа:

ОК. При 140 км/ч е около 8/100. Както написах по-горе, при повишаване на скоростта средният разход намаля и стига минимума си около 160-170 км/ч, след което отново расте.

 

P.S. Човеко, независимо че карате коли... някакви, когато стане въпрос за коли, каквито не карате, по-скоро мълчете и се учете.

За да го асимилирате по-лесно, ще ви дам следния елементарен пример - един средностатистически бензинов автомобил при скорост от 60 км/ч вече може да се кара на пета. Дали обаче той е най-икономичен на пета предавка при 60 км/ч? Не, разбира се - обикновено това е при 75-80 км/ч.

Сега, последно колко гори?Дай да видим със 160-170 СРЕДНА колко е разхода?

Защото точно това посочи по-горе - 7/100 със 160-170км/ч, което е поредната мозъчна пръдня , която пусна и опазил Господ от тебе да се учим..........

@nichirenshu

Метка?

Дай малко инфо, реално 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, Ц Е Ц О said:

Защото точно това посочи по-горе - 7/100 със 160-170км/ч

Ами да - точно толкова е.

А при 140 км/ч е около 8/100.

Или не ти стига пипето, за да го проумееш? Ако да, виж елементарния пример, който съм дал за "асимилиране".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и в града обаче...:hilezh:

А и ако се вярва на написаното в профила ти, колата ти е твърде далеч от тази, за която става въпрос...:hilezh:

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правите ли разлика между средна скорост и поддържана такава?

Пълни се до капачката, кара се 200км на магистралата със 160км/ч и ако успеят да сипят повече от 14л /а те ще сипят поне 20л/ някой ще плаща 1000лв....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на горния пост - колегата изрично е поставил условие новата кола да е с автоматични скорости, но пък Дани Момчето му предлага и вариант с ръчни, ако го е страх от автоматичните...:hilezh:

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 minutes ago, DannyBoy said:

 

И единия и другия си падат по Научната фантастика.....

Косьо отдавна му гори 8 или 9 в София - 3.0ТДИ 

 

Това е подигравка с колегите от форума според мен.

 

Kога съм казвал, че ми гори 8-9 в София? Казвал съм 10,5-11. Понякога вечер показва 9,5. Това е разход по борд. Не съм го засичал пълно-пълно. Лозенец - София - 40л сипах. До преди Бургас със 100-120, имаше задръстване на Крайморие, там пълзене до кръговото и после по магистралата обясних скоростите, като при тоя брутален трафик се сещайте, че се кара на газ спирачка. На борда показваше 8,3, а от тия 40л. даже ми остана. Нз кое е научна фантастика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно изчисли , че е останало?Кара се пълно пълно.

Кара се от пълен резервоар и ДА - няма абсолютно никакъв вариант със 180-200км/ч СРЕДНА скорост тоя дизел да гори под 14-15 нафта.

Реалната ти средна скорост е била под 140км/ч с това , което описваш.

Пак ви казвам........изкарайте  ги на темпомат със 170/190 и нулирай моментния и ако покаже бензина/дизела под 15 ще е чудо.

Имам над 30 магистрали с 3.0тди и мога да ти покажа снимка с 280км/ч и среден разход за целият трип 8.3,ама с 280 харчи 25+.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...