Jump to content

Quattro въпрос


zzle

Recommended Posts

Здравейте, колата е б7 2.0 тфси quattro,

при потегляне на завит волан се усеща сякаш се влачат гумите, и това е когато колата е карана а когато я подкарам сутрин и всичко е студено няма и помен от това.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1.8Т b7 quattro и понякога и аз усещам при пълен завой с малка скорост привлачване, се едно е с блокиран диференциал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, но странното е че когато не е карана колата го няма това провлачване.

Just now, royce написа:

Сменяйте маслото на торсен-а 

Какви масла слагате, на диференциала, скоростната кутия и на торсена и по колко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото при BEX на B6 другата седмица ще сменям и аз маслото на торсена както казва колегата.[emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

cb5142798a58195885e49f5949b8c680.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, то там май бяха с общо масло ... скорости, торсен и преден диф.

Но на ръчната кутия. На автомата всичко е отделно.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип мисля, че това е 75w90 масло брандирано за ВАГ, но може в ОЕМ-ското вътре да има и някаква добавка.

 

edit - Май обаче е 75w80 ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е ръчна ск. кутия на нея само оригинално масло VAG G 055 532 A2. Няма алтернатива ... Не слагай  Castrol Syntrans V FE 75W-80.

За задния диференциал: Castrol Syntrax Long Life 75W-90 или FUCHS TITAN SINTOPOID 75W-90. Дават го да събира 0.9л. Но да протичане от пробката влизат някъде 1.2л. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че пиша в темата на колегата, но има ли как да видя какви са точните масла ОЕМ за ск.кутия с код GJW ръчна 6 степенна и заден диф за А4 Б7 куатро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, като сме на темата за смяна на масло на скоростни кутии, някой може ли да ми каже какво масло (и трябва ли) да сменя на ръчна скоростна кутия на Aуди A4 B6 1.8Т BEX - 6 ст. ръчна ск. кутия само на предно. По сервизна книжка наближава 200 000 км. По каталог на Castrol го дават "Transaxle, Manual 01E 6/1 - Syntrans Transaxle 75W-90. Благодаря Ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, NITRO1 said:

Извинявам се, че пиша в темата на колегата, но има ли как да видя какви са точните масла ОЕМ за ск.кутия с код GJW ръчна 6 степенна и заден диф за А4 Б7 куатро?

 

3.75 литра за кутията.

01E quattro      02X quattro

Отляво има менюта и за другите.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, количеството масло ми е ясно - какво трябва да пише на самата туба, като спецификация G........  , за скоростите и за диф-а за точно тоя модел скоростна кутия и диф?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какво мислите за Fuchs и аз трябва да го сменям оригиналното с отстъпка е около 280лв за кутията(4литра) и 120 за задния диф (2 литра),а на Fuchs е 90 за кутията и 50 за заден диф (пак същото количество).Мерси предварително.

Редактирано от К.Rusev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да завива кофти, да износва гуми и да троши карета. Това го има само за офроуд където сцеплението е малко. Или за драг където се кара направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, loshdancho said:

Да завива кофти, да износва гуми и да троши карета. Това го има само за офроуд където сцеплението е малко. Или за драг където се кара направо.

 

Тва е на Г-класата. Тоя жълтия стикер го лепят под бутоните и на 63АМГ ...

 

difflock1.jpg

 

 

g63_amg_046.jpg

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобни по значение лепенки има на всяка 'жипка с блокажи. Ама и да я няма не виждам как някой би карал с включени блокажи, освен ако не се качва на кола за първи път в живота си. Управлението става "странно" и почват да се чуват разни шумове при завой, че веднага ще ти светне, че нещо не е ОК...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...