Jump to content

Технически преглед на кола нов внос и такава със транзитни номера??


Recommended Posts

Здравейте, искам да питам няколко въпроса,

кола нов внос,

която е без никакви номера,

няма прегледи от никоя държава от години,

интересувам се понеже ще я регистрирам в друго населено място а тя се намира в друго,

каква е процедурата

отивам вземам плащам транзитни номера ама после - как ще и направя гражданска мисля,че само за 1 месец позволяваха и другата глупост, как ще и направя преглед,?

 

Понеже ще прекосявам цяла бг и има шанс да ме спре някой полицай или нещо и да имам ядове,

а искам да го избегна някой може ли да ми каже процедурата каква е,

колата в момента още не е карана, нито има номера транзитни ама скоро ми предстои този филм,благодаря.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Застраховката се прави с чуждия талон преди да идеш за транзитки, отиваш в кат вадиш транзитните номера ( те ти дават право да управляваш автомобила 1 месец без преглед ), регистрираш автомобила в рамките на този 1 месец с редовни номера. След това отиваш при застрахователен брокер и правиш анекс към ГО в него ти вписват номера на мпс. Преди време се говореше, че всичко това може да отпадне от тази година и регистрация на мпс ще е възможна в всеки един кат, а не както е сега по адресна регистация. Така, че може да разпиташ за това.

 

 

Редактирано от ivo totev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с винетката и с нея ли така за 1 месец,

че е много сложно с тея транзитни номера,

да не почнат да ме глобяват,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, ivo totev said:

Преди време се говореше, че всичко това може да отпадне от тази година и регистрация на мпс ще е възможна в всеки един кат, а не както е сега по адресна регистация. Така, че може да разпиташ за това.

От 01.01.2020 вече може

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да дадеш поправката в закона или статия или нещо да видя,че не го намирам,

аз ако имам постоянен адрес Бургас,а живея в Перник , мога ли да си регистрирам колата в Перник,? На мое име,

нов внос е без транзитни номера,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, petrishki написа:

От 01.01.2020 вече може

Не може.

Чл. 2 от НАРЕДБА № I-45 от 24.03.2000 г. за регистриране, отчет, спиране от движение и пускане в движение, временно отнемане, прекратяване и възстановяване на регистрацията на моторните превозни средства и ремаркета, теглени от тях, и реда за предоставяне на данни за регистрираните пътни превозни средства (последния да затвори вратата):

"Моторните превозни средства и ремаркетата, предназначени за движение по пътищата, отворени за обществено ползване, се представят за регистриране от звената "Пътна полиция" при Столична дирекция на вътрешните работи (СДВР) или областните дирекции на МВР (ОДМВР) по постоянния адрес на собственика - за физическите лица, или по адреса на регистрация - за стопанските субекти."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, можеш да прехвърлиш колата при нотариус, но после пак трябва по местоживеене да ти сменят талоните. Запазваш само стария номер, без значение от коя община е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вкараш кола от чужбина ( визирам сащ и канада), можеш да караш един месец транзит без значение имаш ли технотест или не.

После минаваш технотест и  като искаш си карай само на транзит и всеки месец си го подновявай. Няма ограничения и срок.

Ако я продадеш без регистрация, даваш на купувача фактура+митническата декларация+технотеста и това е. Той си минава каналите сам.

Толкоз.

И няма никакъв смисъл да я регистрираш, щото хем ти ще платиш канали хем после купувача ще плати нотариална такса която е солена.

 

Ако колата е европейска , но, е била спряна от движение, без регистрации и т.н, пак технотест за да ти е мирна главата и пак по същия ред.

Редактирано от Mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам като е европейска да трябва технотест. няма логика, тя си отговаря на стандарта.

 

С тия писания за номерата аз го разбирам, че вече буквите с името на града няма да са от значение. Ще може да си регистрираш СВ примерно във варна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е. Но задължително се минава отново канал, просто не плащаш за номерата.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на занятието е да накарат прованса да плаща данъци в столицата, без да ги притискат грубо, а леко с финес... Тоест караш със селския номер, но си плащаш за боклука, който произвеждаш  на чуждото място. Докато не прецениш, че вече селската регистрация не те дискредитира в очите на новата ти среда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора четете преди да пишете.

Не европейска ами мадагаскарска да е колата АКО е свалена от отчет или е без регситрация - технотест за да не ви боли глава.

Как иначе ще удостоверите какво се е случвало с колата докато е била дерегистрирана?

Някъде може и да минете на канали , НО технотеста е като съдия изпълнителя - хартишка от последна инстанция и никой не ви задава тъпи въпроси и  се заяжда.

 

Редактирано от Mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А8 за 1000 лв влече след себе си незабавен фалит на притежателя.

 

И не е кауфен тракт..тва не е като хранителен тракт :)

Ами е : кауф фертраг - демек договор за покупка

Редактирано от Mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е без номера нов внос какво прехвърляне
тя си е с кауфен тракт от чужбина


Имаше някакъв закон в Германия, че след определено време в което дадена кола е спряна от движение, после става само за скраб или части и не може повече да се регистрира поне в Германия.
Да не се набуташ с тая далавера. Kaufvertrag-а не означава нищо..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква столица става въпрос ,аз съм от Варна, а колата е в Перник  без номера и т,н,мога ли да я регна в Перник или трябва да се ходи до София или ,Варна и т,н, колата няма номера няма тестове и т,н, нищо няма, само
кауф фертраг    , да ви питам сега както не е карана в Австрия много години тука ще може ли да я регна с тоя техно тест той навсякъде ли се прави или само в столицата,че не съм го минавал никога, и без него с транзитните номера може ли да карам ако взема такива,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна може да минеш технотест,  без проблем.

Треа направиш 3 неща:

- да видиш каква е историята на колата, да не се води заложена, особен залог, крадена и т.н. Това в КАТ и/или при нотариус. ( Агенция Вписвания)

- да видиш каква е данъчната история на колата ( платени ли са всички данъци до отписването) ако има данъци си ги плащаш и взимаш бележка

-да идеш в КАТ Варна и да ги питаш с бележката за платени данъци мое ли само с канали да я пуснеш в движение или през технотест.

Все си мисля че ако е отдавна спряна без технотест нема се размине, но питай. А може и 1во до КАТ да идеш да питаш и после данъците.

Редактирано от Mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колата е от чужбина , няма номера и не е регистрирвана никога в бг, -            това няма как да го видят по номер на шаси ли ?

 

да видиш каква е историята на колата, да не се води заложена, особен залог, крадена и т.н. Това в КАТ и/или при нотариус. ( Агенция Вписвания)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата трябва да я регистрираш в КАТ по постоянен адрес от твоята лична карта. Друг КАТ няма да ти регистрират бараката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е от АВСТРИЯ- 

което е до Германия,

говорят немски език там, мисля,

 ясно ще трябва да и навивам яко км :(

няма да стане да я регна някъде по близко , щото предни колеги говорят нотариуси туи онуи някаква схема ама няма как май аз ще си карам с личната карта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...