Jump to content

Въпроси относно покупката на автомобил


Recommended Posts

Здравейте колеги, понеже не открих 'сдъвкана' информация относно необходимите документи и стъпки за покупка на автомобил, отварям темата.

Харесах си кола, с новите номера е, но със стар талон. Постоянния ми адрес и номера са софииски, следователно няма нужда от смяна на номера.

До тук ми казаха, че ми трябват следните неща, подредени в хронологичен ред:

1. Данъчна оценка на колата

2. Бележка за платен данък

3. Талон за преглед

4. Полица за ГО

5. Талон на колата

6. Договор, нотариално заверен за покупко продажба

7. С тази папка документи, отивам в КАТ, казаха ми, че може да съм БЕЗ колата.- Това наистина ли е така ?

8. Следва издаване на нов талон. Правя му копия, поне две.

9. Отивам при застрахователите и прехвърлям каското и гражданската на мое име, оставям копие на талона

10. Отивам в общината в 7- дневен срок и декларирам колата.

11. Идвам пред НИМ с каса бира в багажника :hilezh:

Ще съм благодарен, ако някой сподели дали не изпускам нещо или нещо неправилно са ме информирали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми звучи абсолютно точно

ако не ти се занимава имам приятел който регистрира коли в кат, ще ти спести времето...пиши лс ако искаш

без колата в кат можеш да отидеш само ако колата си е със номера в съответния град - софийски в софия и така (от скоро мисля, че е така)

успех и дано минеш бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, мисля, че не си пропуснал нищо, пък в КАТ за прехвърлянето не е нужно да си с колата, един приятел купи скоро кола и я прехвърли по същия начин, без да отиде с нея.

11-та точка е най-основната...:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията!

Колега MMilen- един приятел чакам да ми звънне за регистрацията да ми каже, иначе ще ти пиша, за да се разберем :hilezh:

За точка 11- задължително, само че ще трябва да взема двойно бира- V6 е :hilezh:

Но другото, като я прехвърля, повече не издавам :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без член 11 не става работата :hilezh: Добре дошъл на шестия етаж :hilezh: На бензиностанцията с кой пистолет ще я зареждаш със зеления или с черния? Друго не ни казвай :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

т.1 - Удостоверение за застрахователна стойност е документа и се издава от застахователните компании 12-15 лева е тук във Варна - трябва ти за пред общината , когато я зачисляваш на твое име.

2. гледай внимателно годината за която е платен :hilezh:

6. Ако настоящият собственик е женен - трябва да се подпише и от съпруг/га.

8. - направи си и няколко( поне 2) копия на договора , не е лошо и на ГО

10. в Общината срока е два месеца, но по-добре иди веднага, че после лесно се забравя . :hilezh:

11. количеството е малко - увеличи го :hilezh:

12. Много късмет и дано скоро я видим красавицата :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@diters Да, женен е, бях пропуснал този момент, че трябва да се подпише и съпругата на собственика. Благодаря за напомнянето :flipoff:

@ audi90- Само на бензин ще се кара, разбира се :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много бих искал да разбера как става номера със софийското гражданство.

Предстой ми същата процедура като колегата Иво Динков.

Но първо трябва да стана софиянец?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много бих искал да разбера как става номера със софийското гражданство.

Предстой ми същата процедура като колегата Иво Динков.

Но първо трябва да стана софиянец?

отиваш в общината по местоживеене (в софия), изкарваш си удостоверение за постоянен адрес, с него в районното МВР - нова лична карта !

Редактирано от krasig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7. С тази папка документи, отивам в КАТ, казаха ми, че може да съм БЕЗ колата.- Това наистина ли е така ?
Колега, съветвам те по тази точка малко да се потрудиш - едно минаване през канала ще ти гарантира поне сверка на номерата по рама, двигател и т.н. Мисля, че по-добре е действаш с превенция, отколкото да си продуцираш нов крими-сюжет. Както искаш де. Това е лично мое мнение.P.s.: Радвам се, че вече си се съвзел от непрятната случка, която те сполетя. Искрено ти пожелавам с това да си изчерпал лошия си късмет. Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За точка 11- задължително, само че ще трябва да взема двойно бира- V6 е :)

Но другото, като я прехвърля, повече не издавам ;)

Иво разконспириран си, Ауди 100 :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съветвам те по тази точка малко да се потрудиш - едно минаване през канала ще ти гарантира поне сверка на номерата по рама, двигател и т.н.

Това хич не е добра идея. Така или иначе сделката вече ще е минала - ако се открие проблем, ще стане ЛОШО. Ако не мине през каналите, никога вероятно няма да се разбере!

Да не говорим, че там ВИНАГИ има за какво да се заядат - я едната крушка на номера няма да свети, я ще има люспа на челното стъкло....

Колкото по-малко контакт с КАТ, толкова по-добре. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Застрахователна оценка! :hilezh: Не данъчна! При мен струва 10лв.

КОЛАТА Е ВЕЧЕ РЕГИСТРИРАНА: Не трябва такова нещо, защото при нотариуса се плащат тези 2% върху стойността още при заверката на договора за покупко-продажбата и в общината само им показваш квитанцията от нотариуса че си ги платил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако обясниш и как се определя от какво са 2-та процента, без да има оценка, ще те призная ;) Говорим как трябва да става, то че някои нотариуси могат и без оценка е друг въпрос :lol:

И какво значение има за продажната цена фактът, че колата е вече регистрирана? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛАТА Е ВЕЧЕ РЕГИСТРИРАНА: Не трябва такова нещо, защото при нотариуса се плащат тези 2% върху стойността още при заверката на договора за покупко-продажбата и в общината само им показваш квитанцията от нотариуса че си ги платил.

И нотариуса ще ти ги вземе тези пари на основа на договора, в който пише, че купуваш колата за 20лв нали!

П.П. И не ми викай, ако обичаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ми мирише и на мене на 2.6 моторетка :respekt: И мен ме съмнява или 100 или първото А6 , че Ивчо беше споменал нещо такова. Да и се радваш много колега да е честита и само хубави и безпроблемни пътувания с нея. И мойта е в тоя мотор, малко бърка в джоба, но не съжалявам за нито един похарчен лев за "любимата".

Честито Иво и да е "хаирлия" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сте писали на Ивчо, но сте пропуснали най-важното: СТАР ОБРАЗЕЦ ТАЛОН. Ивчо, ако не греша минаването ти през канала при такъв талон е задължително. За помощ през канала ще помоля бащата на видна наша форумна деятелка, а и тя на такъв човек какъвто си никога няма да откаже. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В КАТ не се ходи с колата само ако се купува от същото населено място в което ти е постояния адрес(номера не се сменя). Иначе с колата за смяна на номерата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже смятам да напазарувам зимни гуми, а станддартния размер е 195/65 R15, се чудя 195/65 R15, 185/65 R15 или друг размер да сложа ?

Вие с какви карате (става въпрос за 100- ца 2,6)?

:hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...