Jump to content

Разход А4 1.8Т


ChioChips

Recommended Posts

Е сега се прибирам от центъра, минах НДК до ЦУМ за скромните 35минутки. В това задръстване, голяма кола горяща 12...нз. Бензин говоря. и 14 не е като 12, както се пише нагоре :) Ебахти движението софийско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На мен 1.8ТQ ми гори 12 градско без много задръствания, както си пише и в документите й, но извънградско не съм го докарвал по документи до 7.6, а си е стабилно 10. веднъж се наложи да карам икономично на връщане от едно море :hilezh: и ми се струва, че значително падна разхода, но уви не бих могъл да карам така тая колица.. сърце не трае! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам мойта а А3ка 1.8 нормално в града,хващам си задръстванията ,случва и да я настъпвам и разхода е между 10,7 и 11,5,зимата отиваше към 13.Извънградско със скорост не по-ниска от 140 и не по-висока от 170 ми е към 8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее градски то моето е с чип и при екстремно каране гори 15 градско и го карам само с 98.Ама това твоито 15 да гори то много бе :respekt:

Редактирано от S line
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

градско 12-16-17(никога под 12) според настроението и моментното тегло на краченцето ми :steinigung: ,извънградско 8.7-9-10-11-12,пак съобразно същите условия,смесено.........11-13-14.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ти как мислиш.. това дето съм дал дали са моите данни за разхода? :gmorning:

или викаш и по немско номерата им започват със СА :steinigung:

Редактирано от M
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ти как мислиш.. това дето съм дал дали са моите данни за разхода? :gmorning:

или викаш и по немско номерата им започват със СА B)

ауу,то мноо модерно бе B) ,кат не сме свикнали на таквиз благинки...... :steinigung: и шаренийки :bia: тъй ши е то,не скиваме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
По това което си спомням извън градско с каране до 130-140км/ч окло 7-7.5л/100км

Градско под 13-14л/100км не ми е падал разхода

Е как става това ми е интересно? И на мойта й пише в документите 7 и нещо извънградско и 12 градско. Градското ми е точно толкова, но извънградско си е стабилно 10-ка без да се изстрелвам.. или не се усещам ;о)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

искам да Ви споделя, 4е при нормално каране градско пове4е от 10-10.5/100 не ми е горяла каляската.

Последно ходих до Пловдив и после като тръгнах да се прибирам към Бургас - двама души и 200 кг багаж реших да се пробвам да карам по знаците и ....

изминах разстоянието за около 3ч и 10 мин при средна скорост 84км и се получи разход от.... 6.5/100,така че всичко е възможно според мен.

Правил съм Бургас - Пловдив за 1ч.55 мин и ми даде 12.5/100

Поздрави,

Цецо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

1.8T Quattro Avant, разхода е 13-14 в София, извънградско най-ниският разход който съм виждал е 9 :steinigung: Това е по борд компютъра, предполагам че е малко повече в реалност. Карам само с OMV Super 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако погледнеш тук.. ще видиш че до едно време съм карал и с 95.. поради същата при4ина, че на капачката пише или 91 или 95..

но един ден се позаиграх с VAG-COM и реших да логна няколко параметъра.. тук по-долу ще намериш лог на предварението на заплването и на корекцията (retard) по 4-те цилиндъра.

Накратко - при 95 не би трябвало да се налага да си дърпа назад предварението, а при 91 би трябвало да си го коригира.. хубаво ама ето какво става с:

ЕКО 95

а ето как се променят нещата със 100-октановия

ЕКО 100

Да не решите че ако има корекции все е лошо.. не не е лошо (или поне докъто корекциите са под 10 градуса, щото максимума който може да коригира ЕКУ-то е 12), ама означава че има неизползван резерв.. демек, ако се сложи по-висок октан, или се намали темп на входящ въздух и гориво ще може тези корекции да се превърнат в използваемо предварение, респективно в мощност.

и тъй като невидях корекции със 100 октановия ЕКО реших да го накарам да има някакви :zustimm: Бутнахме му още 2.25 радуса допълнително предварение и се получи ето

това - ЕКО100 с +2.25 предварение

След това реших да пробвам как е с V-power racing.. ами успях да сложа още малко

V-power racing +3.75 предварение

Имам и 1-2 лога с ОМВ супер 100 - той ми се стори най-високо октанов дотук, но последното зареждане с ОМВ карера 100 нещо не ми допада, ама не съм закачал лаптопа да погледна какво става.. на следващия резервоар ще го погледна :hilezh:

Е надявам се да съм отговорил на някой въпроси :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес си купих колата и градско в София(валя и дъжд и беше лудница....пак)на борда пише среден 14.2.Ще слагам ГИ.Иначе треа да си търся работа в някоя бензиностанция и не на ниско ниво:zustimm:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес си купих колата и градско в София(валя и дъжд и беше лудница....пак)на борда пише среден 14.2.Ще слагам ГИ.Иначе треа да си търся работа в някоя бензиностанция и не на ниско ниво:hilezh:)

Не мога да разбера защо ги купувате тия коли щом харчат много?

Не се ли интересувате от разхода на колата, която купувате предварително?

после трошите машинките с газови ГИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо ги купувате тия коли щом харчат много?

Нужно ли е да разбираш? Това си е личен избор все пак.

Не се ли интересувате от разхода на колата, която купувате предварително?

Една кола не е само разход, нали?

после трошите машинките с газови ГИ

И защо смяташ, че ги трошат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако погледнеш .....

M, от аватара си съдя че си с 8Е модел. Разкажи повече за setup-а и уредите които са необходими да се правят такива измервания. И съответно на каква ориентировъчна цена мога да се сдобия с тях.

Иначе 1.8Т 163к.с. ми гори до 10.5л./100 градско. Това е при студена кола (5км сутрин и 5км вечер)

Извън града - 8/100 при ~130км/ч средна скорост.

Редактирано от gkirilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thug.... един човек да си каже истинския разход :hilezh:

Е 9 ми гори при доста стабилно каране на извъградско на мен, явно при куатрото си гори повече.

9 навън ми гори при агресивно каране и то доста

иначе е между 7 и 8/100, това с климатик

а баща ми веднъж я свали на около 6, ама ч кара с 90 км/ч спокойно:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...