Jump to content

Разход А4 1.8Т


ChioChips

Recommended Posts

Е 9 ми гори при доста стабилно каране на извъградско на мен, явно при куатрото си гори повече.

9 навън ми гори при агресивно каране и то доста

иначе е между 7 и 8/100, това с климатик

а баща ми веднъж я свали на около 6, ама ч кара с 90 км/ч спокойно:hilezh:

Ми аз не смятам че разход от 13-14 литра градско е много, извън градско 11 е нормално да харчи, но като си купувах колата бях наясно че е така!!!

Предишната ми кола беше с ГИ, но се минах да я купя така и едвам се отървах от нея, никога повече ГИ-та и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми аз не смятам че разход от 13-14 литра градско е много, извън градско 11 е нормално да харчи, но като си купувах колата бях наясно че е така!!!

Предишната ми кола беше с ГИ, но се минах да я купя така и едвам се отървах от нея, никога повече ГИ-та и тн.

11 извъградско е МНОГО, 13-14 градско СЪЩО, освен ако не целиш час-пик в софийските задръствания, или пък ако не си Шумахер.

Закарай си колата на диагностика, съвсем сериозно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай си колата на диагностика, съвсем сериозно

куатрото гори около литър повече от предното. средния разход при потегляне на автомобила е около 40 литра/ 100 км. кажи сега в центъра на голям град колко пъти потегляш на 100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 извъградско е МНОГО, 13-14 градско СЪЩО, освен ако не целиш час-пик в софийските задръствания, или пък ако не си Шумахер.

Закарай си колата на диагностика, съвсем сериозно

Вярно че не съм я карал на диагностика още, но предишния собственик ме предупреди че е със сменен чип и няма ограничител на обороти и тн. та затова разхода е такъв, е и вървежа е добър де, имам и мотор 1100 кубика и разликата в ускоренията е много малка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

куатрото гори около литър повече от предното. средния разход при потегляне на автомобила е около 40 литра/ 100 км. кажи сега в центъра на голям град колко пъти потегляш на 100 км.

Това е за части от секундата 40/100, а на място харчи 0.84л/час.

Казвам ти разхода си на бензин, засичан многократно, София, два пъти на ден Младост2 - Сточна гара.

между 11.0 и 11.5, а Август месец като са спокойни улиците пада и до 10 - 10.5.

Аз карам спокойно в града, сменям предавките на 2200 - 2300 оборота.

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам спокойно в града, сменям предавките на 2200 - 2300 оборота.

с това да беше започнал, моята гори 13,5 - 14,0, но сменям на около 3000 оборота средно.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я някои който е сложил ГАЗ, ще сподели ли колко му дава?

Аз вчера сложих ама още не съм засичал, след седмица-две ще дам отзиви за разхода, дано са положителни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера сложих ама още не съм засичал, след седмица-две ще дам отзиви за разхода, дано са положителни ;)

колко ти излезна процедурата и къде я слага ако не е тайна? пиши като прецениш дали си доволен и колко ти харчи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M, от аватара си съдя че си с 8Е модел. Разкажи повече за setup-а и уредите които са необходими да се правят такива измервания. И съответно на каква ориентировъчна цена мога да се сдобия с тях.

Иначе 1.8Т 163к.с. ми гори до 10.5л./100 градско. Това е при студена кола (5км сутрин и 5км вечер)

Извън града - 8/100 при ~130км/ч средна скорост.

позна за модела, ама аватара е от ето това тук...

за съжаление за момента съм само 1.8ТQ ;)

иначе ти трябва само един лаптоп VAG-COM и кабелче за да извадиш тези логове.. ма само се ядосваш като ги видиш де ;)

иначе машинката си е перфекта.. същия мотор като твоя, но 4х4 и в първия линк може да видиш какъв е разхода - +1л над твоя ;)

ина4е градското ми е много подобно.. студена кола, на малки разстояния, но долу горе облекчено градско.

извънградско нямам нерви за 130 км/ч ;)

при 160-180км/ч ми даде 10/100 магистрално, извънградско до 140км/ч + магистрала до 160км/ч и ми даде 8.х/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между 10,5 и 12 на 100 ми е разхода с 95, без да я настъпвам много освен по магистралата, а колата е типтроник ...

Този разход колега при градско или смесено каране е.

Питам защото и аз съм с типтроник, но градско под 15 досега не съм паднал. Извънградско ми дава 7.5-8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших да драсна някой ред в тази тема. Градско моята 1,8Т ми дава около 15 газ. Това беше в периода, когато не ми работеше турбината. Сега имам малко странен проблем. Слагам и за 10лв газ, минавам 20км и след като е вкарам в по-високи обороти кам 5000-6000 и започва да пищи газовото че е свършила газта. След като се разписка си натискам копчето и минавам на газ. При нормално каране няма проблем, но като я настъпя пак почва да пищи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших да драсна някой ред в тази тема. Градско моята 1,8Т ми дава около 15 газ. Това беше в периода, когато не ми работеше турбината. Сега имам малко странен проблем. Слагам и за 10лв газ, минавам 20км и след като е вкарам в по-високи обороти кам 5000-6000 и започва да пищи газовото че е свършила газта. След като се разписка си натискам копчето и минавам на газ. При нормално каране няма проблем, но като я настъпя пак почва да пищи.

Може би си за настройка на ГИ-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших да драсна някой ред в тази тема. Градско моята 1,8Т ми дава около 15 газ. Това беше в периода, когато не ми работеше турбината. Сега имам малко странен проблем. Слагам и за 10лв газ, минавам 20км и след като е вкарам в по-високи обороти кам 5000-6000 и започва да пищи газовото че е свършила газта. След като се разписка си натискам копчето и минавам на газ. При нормално каране няма проблем, но като я настъпя пак почва да пищи.

Първо пробвай да зареждаш повече газ! Ако и тогава го имаш проблема с пищенето че нямаш газ, то значи че имаш недостиг на гориво което може да се дължи на доста неща. Най-вероятно задръстен газов филтър или запушване по тръбопроводите. Възможно е и датчика за налягане на газта да дава грешни показания на компа на ГИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо пробвай да зареждаш повече газ! Ако и тогава го имаш проблема с пищенето че нямаш газ, то значи че имаш недостиг на гориво което може да се дължи на доста неща. Най-вероятно задръстен газов филтър или запушване по тръбопроводите. Възможно е и датчика за налягане на газта да дава грешни показания на компа на ГИ!

Пробвах. Като има повече газ няма проблеми. Другата седмица ще я водя на сервиз и ще видя какво и е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Заредих в неделя за 50 кинта,което са точно 21,84 литра и минах 193 километра преди лампата да светне. Засечката беше от лампа до лампа. Значи около 11 на 100. Извънградско със скорост между 130 и 160 - 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AUDI A4 1,8T Quatro Tiptronic 2001 при каране без изцепки - икономично

Разход магистрала 120 км/ч 27mpg/8,5L/100km/

смесено 25mpg/9,5L/100km/

градско 22mpg/11 L/100km/

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...