Jump to content

разлика във вървенето А4


sherif4eto

Recommended Posts

Здравейте. Брат ми си купи А4 1.8 125 . Аз я имам същата. Обаче в събота се качих да покарам неговата и направо се хванах за главата каква е разликата във вървенето между неговата и мойта. Значи мойта max.скорост 210 км. а и старта не е кой знае колко бърз. А неговата след 2000 оборота полудява,до 5000 ги качва за отрицателно време,просто старта му е почти два тъти по бърз от моя. на дълго неговата вдига 240 км. Аз други А4 несъм карал, обаче възможно ли е да има толкова голяма разлика във вървенето. Ако някой мисли че проблема е в мойта ( дали нещо нямам запушено !!!) да ми каже какъв може да е, за да го отсраня. или неговата е правена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ADR моторът 210 може да ги вдигне само в случай, че го изстрелят с ракета в космоса. С 240 нещата са аналогични. Разлика във вървенето би имала, ако се качиш на 1.8T. Няма да повярваш, че двигател с 25 коня отгоре върви толкова повече.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADR моторът 210 може да ги вдигне само в случай, че го изстрелят с ракета в космоса.

Колега не че нещо ама аз лично съм вдигал 212-213 някъде беше ПО КИЛОМЕТРАЖ не казвам че скороста е толкова реално или друго просто споделям моя опит.

Извинявам се за спама !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моята повече от 205км. не може да вдигне сама, освен ако не я тегли някой самолет :flehan: Тези показания ги дават и в комплекта от бумаги които си вървят с колата. Можеш да прочетеш AUDI A4 1.8i 20V 92KW - максимална скорост 205км/h.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моята повече от 205км. не може да вдигне сама, освен ако не я тегли някой самолет :flehan: Тези показания ги дават и в комплекта от бумаги които си вървят с колата. Можеш да прочетеш AUDI A4 1.8i 20V 92KW - максимална скорост 205км/h.

Е и аз съм вдигал 220 км/ч по километраж - и то няколко пъти и за дълго - и да е завишен с 10 км/ч пак са си 210 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моята повече от 205км. не може да вдигне сама, освен ако не я тегли някой самолет :flehan: Тези показания ги дават и в комплекта от бумаги които си вървят с колата. Можеш да прочетеш AUDI A4 1.8i 20V 92KW - максимална скорост 205км/h.

Колега предполагам знаеш, че бумагите във 95% от случаите не са това, което трябва да будат.Нито разхода е като в бумагите, нито ускорението, нито максималната скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдееее, пак сната като темата за 80-ка, 75к.с. и 210км/ч

Колеги как ги остигате тези скорости и най-вече къде?

Мога да допусна, че сте вдигнали 210, при фабрично 205, но 240, това и с 150к.с. не можете да го постигнете, без определени условия.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Брат ми си купи А4 1.8 125 . Аз я имам същата. Обаче в събота се качих да покарам неговата и направо се хванах за главата каква е разликата във вървенето между неговата и мойта. Значи мойта max.скорост 210 км. а и старта не е кой знае колко бърз. А неговата след 2000 оборота полудява,до 5000 ги качва за отрицателно време,просто старта му е почти два тъти по бърз от моя. на дълго неговата вдига 240 км. Аз други А4 несъм карал, обаче възможно ли е да има толкова голяма разлика във вървенето. Ако някой мисли че проблема е в мойта ( дали нещо нямам запушено !!!) да ми каже какъв може да е, за да го отсраня. или неговата е правена.

Бате ти си се качил от 1.8 на 1.8Т :hilezh:

И да вървенето е точно така като си го описал. Точно след 2000 об. и 1.8Т-то полудява. Направо кеф :flipoff:

Я виж дали на братчето ти не му се е отлепила отзаде буквичката Т до 1.8 :hilezh: :hilezh: :hilezh: Тва е много важно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа,че и моята А4-ка е 1.8i 20v 125к.с. и до сега съм вдигал два пъти 220км/ч и мисля че си е напълно нормално :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа,че и моята А4-ка е 1.8i 20v 125к.с. и до сега съм вдигал два пъти 220км/ч и мисля че си е напълно нормално :hilezh:

А с колко оборота в минута ги вдигна тези 220км? :D Моята е 1.8Т и с 230 е на 6200, а на баща ми е чистия-125 коня и колкото и да я напъвам 200 с попътен вятър.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с АДР, не съм вдигал 200.На връщане от гемрания се движехме с 140-150 4 коли.Испреварвах едно камионче и съм понатиснал гаста за да проключа маневрата по-бързо.180 на 5000 и малко направих без да искам.Не мисля че 200 ще са проблем.Пътя беше напълно равен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези самолети, хората доста по-умни от мен казват че мах.скорост е 205км. при 5800 оборота :bia: А със чип мисля, че скороста се вдигаше на към 212км/h??? :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези самолети, хората доста по-умни от мен казват че мах.скорост е 205км. при 5800 оборота :( А със чип мисля, че скороста се вдигаше на към 212км/h??? :hilezh:

И като хората по-умни от теб са казали, това значи, че всички с тоя мотор вдигат толкова на тези обороти ли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баааааахахахахаха!

Спомних си навремето като зех първата си вектра C20XE!

Качих 3 френчета да им покажа как върви, та от румънското нагоре към кулата вдигна по километраж 190км/ч! :unsure:

Останахме мнооооого впечатлени!

Но не толко, колкото когато на магистралата вдигнах 265км/ч!!! :bia:

Тогава се замислих! Заведох я на чичо доктор.

Оказа се, че километража показваше с ~ 30 км отгоре!

Иначе мноо вървеше, де!

:):bia::stupid:

Айдееее, пак сната като темата за 80-ка, 75к.с. и 210км/ч

Колеги как ги остигате тези скорости и най-вече къде?

Мога да допусна, че сте вдигнали 210, при фабрично 205, но 240, това и с 150к.с. не можете да го постигнете, без определени условия.

СЛУШАЙТЕ ГЛАСА НА РАЗУМА!!! :bia:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

240км/ч ми се струва доста нереално. Я погледни с какви размери са гумите на тая А4-ка дето много върви и ги напиши тука. Пиши и на твойта какви са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, на братми А4 със сигурност е без турбо, размера на гумите му е 195/60/15 а мойте са 205/60/15. На мойта прочетох по нагоре че може да е запушен катализатора и мисля скоро да го махна,ако може да ми дадете съвет дали има и друга причина за скопеното вървене? Ако не бях карал друга А4 нямаше да си мисля че мойта нещо е запушена. (бавно ускорява)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо отиди на диагностика преди да махаш катализатора. Може да е от много неща. Засечи времето от 0-100 на двете да видиш дали наистина има толкова голяма разлика или просто си свикнал на твоята кола. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADR 210 съм бил свидетел няколко пъти...Ама като я напъвахме повече не щеше ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мойта вдига 200 както си иска.

Но това би било последното достойнство, което бих изтъкнал като тръгна да я продавам примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...