Jump to content

Предложение за ново правило!!!



Recommended Posts

Здравейте на всички!

Става въпрос за неистови и потресаващи от правописна гледна точка постове!!!

Независимо дали са на кирилица или латиница.

В последните няколко седмици се появиха ПОВЕЧЕ от обикновено, като бройка и моите нерви леко се поизостриха!!!

Аз, като средно интелигентен и социално ангажирам човек, се чувствам персонално обиден, доста натъжен и не малко изнервен след сблъскването ми с такъв пост!

Идеите/причините за въвеждането на новото правило са следните:

1. Не мисля, че трябва да се толерират личности, които ПРОСТО не могат да пишат на майчиния си език!!!

Все пак точно писмената форма е начина на комуникация във форума! Т.е., ако не можеш да разговаряш, просто не се включвай в разговора!

2. Не мисля, че трябва да се толерират личности, които ЯВНО са социални идиоти, не изпитващи ни най-малка ангажираност, поне да прочетат поста си преди да го публикуват!

Явно тези "личности" не се вълнуват от това, дали и как ще се впишат във форума, как ще бъдат възприети при положение, че проявяват КРЕЩЯЩА незаинтересованост към родния си език и култура! От тук следва, че са социални инвалиди!

3. Не мисля, че трябва да се толерират личности, които сами себе си не уважават, като такива!

4. Не мисля, че трябва да се толерират личности, чиято явна незаинтересованост към правилата и незаангажираност към отправените им предупреждения продължава и дори не може да се осъзнае от въпросните индивиди!

5. Мисля, че отдавна трябва да сме надскочили нивото в „клубовете на ДИРа”!

Който иска да комуникира тук, трябва да го прави на необходимото минимално ниво.

Тука не говоря за интелектуална дискриминация!!! Никой не се е родил научен!

Но аз нямам предвид постове с тук-таме неволни грешки, а постове с над 80% (!!!) грешни думи и автори, които дори след като им е обърнато внимание, на тях дори не им достига интелектуален капацитет за корекция!!!

Има основи, без които един човек, НЕ може!

Както беше казал някой: "И тези хора шофират и гласуват?!?!?"

За да онагледя и илюстрирам тезата си ще постна няколко показателни цитата:

ето тожа е истински мотор които на малко купе просто няма издухване които говори 4е мотора е дроб знацхи просто е нямал касмета да го притежава :)
отду6ника стрива 120 лв и 60 лв за ремонт сваля се турбото и се сменя отду6ника не се налага смяна на масло :dance: ама маи маи пове4е няма да влизам в този тап форум тук има само марди които се мислят за голяма работо сори колеги но сте ми доста анит с1желявам за което много бих искал да помигна но маи няма смисал
аз сам нов и едва пиша на кирелица
ei lud pak ne mojah da se registriram niama bradchedi niama deiavoli ne se bazikam ami se draznia zashtoto ima tam niakakvi koreishovci deto se muchat neshto nikoga ne mi e triabval komp za da sam na iasno v ofisa mi imam dva ama nesam gi pipal zatova brato mi kaji kak da se registriram zashtoto ne shta da polzvam imeto na choveka
Адрес на коментара
  • Отговори 155
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Крайно време беше! :dance: за темата!

Напълно съм съгласен и те подкрепям, но едва ли модераторите ще успеят да трият всички "онези" мнения, които визираш, както и да предупреждават (банват) всеки, който не уважава езика ни. Проблема е доста по-сериозен и извън рамките на този форум. Няма нищо лошо да се опитаме да променим малко облика на audibg.com :)

Дали да инсталираме T9 :dance: (несериозно)

Няма задължителен spellcheck преди send, а и да има - ignore all ще бъде най-често използвания button (това съвсем теоретично).

Сега сериозно - съфорумци, моля не изпращайте

неистови и потресаващи от правописна гледна точка постове!!!
:bia: Отвратително е!
Адрес на коментара
... но едва ли модераторите ще успеят да трият всички "онези" мнения, които визираш, както и да предупреждават (банват) всеки, който не уважава езика ни. ...

Модераторите могат да разчитат на такива, като мен в случая!!!

Толкова ме дразнят и изкарват извън нерви такива МАЛОУМЩИНИ, че веднага ще пращам съответния пост на модовете! :)

Адрес на коментара
Модераторите могат да разчитат на такива, като мен в случая!!!

Толкова ме дразнят и изкарват извън нерви такива МАЛОУМЩИНИ, че веднага ще пращам съответния пост на модовете! :hilezh:

Прав си и аз бих подавал сигнал винаги, когато се пише на маймуница или на някакво жалко подобие на български език.

Адрес на коментара

Не казвам, че поняго не съм допускал грешки, но винаги съм се старал написаното да е подходящо за четене.

Също искам да отбележа, че преди да се пусне темата има опция Преглед, а в краен случай има и възможност за корекция.

Това мисля аз......

Адрес на коментара
.....

Абсолютно подкрепям. :dance:

Точно вчера имахме разговор на ЛС с Марин (audi200avant), как точно да се процедира в подобни случаи. Тъй като и на мен ми е писнало да редактирам подобни постове, било с превод или със забележка "пиши на кирилица", точно като зъл мод :hilezh: бях на мнение, че такива теми трябва директно да се затварят и да се пише на автора им, отново да си пусне питането. В края на краищата стигнахме до общо решение - да не се толерира писането на маймуница, но предложените от мен мерки да са само в краен случай.

Е, разбира се ще ни улесните, ако докладвате за подобни дразнещи постове. В глобалното село това е начина да запазим чист езика си. То е ясно, че книжовният и говоримият български език се развива и променя постоянно, но нека не го заличаваме, използвайки латинската азбука.

Редактирано от tita
Адрес на коментара

Да и аз съм за, не казвам ,че в някои случаи това се прави нарочно или просто от незнание, напротив даже винаги гледам първо да редактирам подобен пост или заглавие на тема , и след това учтиво моля потребителя да използва родната си писменност.

Таня(Tita) , която много уважавам е много права , като модератори на този форум , ще направиме всичко възможно да отстраняваме подобни недоразумения и разбира се не рядко ще бъдеме посочвани като като "лошите" във форума .

Адрес на коментара

ОК! Логично е, че интелигентните хора ще са "принципно съгласни"!

Но аз пак искам да подчертая идеята на темата, а имено - добявяне на ново правило към правилника!

Например към т.3, да се добави:

3.4 Постове написани на кирилица, но награмотно (съдържащи голям процент правописни и граматически грешки) до степен неразбираемост на поста......- следва еди кво си!

Дали може да се добави?

Адрес на коментара

На мен също ми бъркат в мозъка тези

МАЛОУМЩИНИ
:dance: Включвам се с пълна сила в кампанията "Буквар" :hilezh:

P.S.: Преди три месеца ползвах услугите на аквокат-ка, която ми беше препоръчана. След като ми изпрати на e-mail-а примерен нотариален акт бях потресен, а именно - беше пълно с правописни, пунктоационни и какви ли още не грешки. Наложи се да го редактирам 3 (три) пъти и да го препращам, докато добие някакъв нормален вид :lol:

P.S.2: Все повече и повече срещам реклами, оферти, надписи и какво ли още не - неграмотно написани :lol:

Това имах предвид под "Проблема е доста по-сериозен и извън рамките на този форум.", но поне тук би било чудесно ако се справим (поне частично).

Редактирано от Zaharieff
Адрес на коментара

:wall: АЗ ЛИ СЪМ ЛУД???

Човече, недей така, веднага казвам че не сме литературен форум, нито модовете са биячи като охрана в мутренска дискотека...

Пример: човек който не може да работи добре с РС(и естествено не му се отдава правописа), може да допусне много грешки и пак да помогне повече от някой с поема от глупости(от типа Джером К. Джером) защо е необходимо да го режем.

Ми то тук по-голяма част от форума са наистина неграмотни, и к'во - да умират ли...?

Ако па толкова Ви дразни - извинете ако съм направил някъде някоя грешка и с това съм станал нежелан!

Пак да питам, тая тема сериозна ли е?

За мен такива постове са като черешката на тортата, и толкова, не ме карат да треперя, нито да си хапя устата...

Ако па толкова го дразни някой - прай си форум, при който за да се регистрираш минаваш тест по обща култура и само набралите необходимия брой точки са там...

Спам тийма ги дранеше - направиха си форум!!!

П.П.Това не беше ли форум на почитателите на Ауди(да не би аз да бъркам нещо)?

Редактирано от Lube
Адрес на коментара

Колеги, никой не е застрахован от грешки. Става дума за примерите които corso цитира - те са хиляди.

Извинявам се, ако съм обидил някой, но вие колеги (SunShine, Lube) не сте неграмотни :wall:. Аз лично искам да обърна внимание на хората с перманентно трудноразбираеми постове.

Сигурен съм, че по-голямата част от форума не са неграмотни! Дано съм прав.

Адрес на коментара

щом е така защо тогава е темата, но аз не мисля че работата Ви с Таня е да правите И това!

или на който и да е!

На некои хора изказа им такъв, да земете да редактирате Слаф примерно, а има и много други...

По този начин се затваряме, ми ако мода не схване идеята на писача?

Правила у форума има достатъчно - а да се спазват - значи половината да сме с бан!

Адрес на коментара
Е аз като не мога да пиша правилно какво.

Да се отпиша сам от форума ли?

Стиляне тук си писал правилно. И аз понякога бъркам буква, тире, запетая, не поставям главна буква и пр.

Не обсъждаме тези елементарни и напълно допустими грешки, а фрапиращите които правят поста трудно или просто неразбираем.

Никой не се юрнал да превръща форума в литературен такъв. ;):wall:

Адрес на коментара

Мерки, според мен, трябва да се взимат само във фрапиращи случаи...

Общо взето, ограниченията трябва да са възможно по-малко, за да няма конфликти... Казвам го като човек, който знае как реагират потребителите на всякакви модераторски намеси.

Иначе - и мен ме дразнят изключително много подобни неща, още повече, че се имам за доста грамотен. Пост със системни грешки (а не такива в резултат на бързане или чисто технически) поставя автора му моментално в моя игнор лист. И явно не съм само аз, защото забелязвам, че тези хора не се задържат във форума.

Адрес на коментара

Пичове, хайде вземете да не се дразните толкова!

Вярно, че има непоправими индивиди, но защо си усложнявате живота с подобен род глупости?

Кое не ви е кеф, не го четете и това е!

Какъв е смисъла от още едно правило, след като голям % от новите потребители на форума изобщо не им обръщат внимание?

Аз си пускам приятна музичка, отварям форума и докато не изчета всичко ново и интересно не излизам! Винаги, когато затварям въпросната страница аз се чувствам най - малкото "малко по - знаещ"! С неграмотното писане дори и модераторите ще им е трудно да се справят, така че свиркайте си и поствайте в темата "Бисери от форума" и нека се смеем на воля!

Поздрави на всички "издразнени" от село :wall:

Редактирано от Караконджул
Адрес на коментара

Добре звучи, но е утопия. Би могло поне нещо да се предприеме срещу писането на латиница или SMS-ица. За съжаление населението напослъдак става все по-неграмотно, но от друга страна ние сме автофорум, а не литературен кръжец.

Мен лично много повече ме дразнят безмислените постове, които само разводняват форума, пък ако ще и да са написани с перфектен правопис.

Адрес на коментара

Некой хора верно полудеха и почнаха да се взимат прекалено насериозно. Сами да се сещат кои. :eusa_think: Не знах, че един автофорум би трябвало да се посещава само от литератури и езиковеди с визши санове. ;) Тотален смех.

Адрес на коментара

Абсолютно ЗА! ;) ;) ;)

Може и докато пишем да правим справка в речника кво ще кажете ;)) Аре манете ги тея щуротии,нали сме тук да си барборим,и да понаучаваме по нещо за лубимата марка.

След четвъртата грешка в толкова малко написано ....спрях да ги броя. Това не пречи написаното да се разбира.

Некой хора верно полудеха и почнаха да се взимат прекалено насериозно. Сами да се сещат кои. ;) Не знах, че един автофорум би трябвало да се посещава само от литератури и езиковеди с визши санове. :eusa_think: Тотален смех.

Явно не си разбрал за какво се говори, а именно за постове, като цитираните в темата, които не само дразнят, ами и доста натоварват докато четеш. Тук не влизат постовете умишлено написани по определен начин.

Никой няма да ти се обиди, ако не си уцелил някой запетайка, пропуснал тире или объркал буква.

Редактирано от exstasy
Адрес на коментара
Явно не си разбрал за какво се говори, а именно за постове, като цитираните в темата, които не само дразнят, ами и доста натоварват докато четеш. Тук не влизат постовете умишлено написани по определен начин.

Никой няма да ти се обиди, ако не си уцелил някой запетайка, пропуснал тире или объркал буква.

Много добре разбрах за какво иде реч. Мен лично, като ме дразни нещо написано на "шльокавица" дори не си напрягам очите и главата да го чета. Правете и вие така, а не да се пускат някакви ревливи теми. И мен адски много неща ме дразнят принципно, но се съм седнал да ревЪ и да предлагам санкции за еди кой си поради еди що си.

Адрес на коментара
..Човече, недей така, веднага казвам че не сме литературен форум, нито модовете са биячи като охрана в мутренска дискотека...

...П.П.Това не беше ли форум на почитателите на Ауди(да не би аз да бъркам нещо)?

Демек?!?

Какво общо има елементарното начално образование с това, къде пишеш?!?

Т.е., например, това че си малоумен кретен означава, че можеш да пишеш само в автофоруми?!?

Тука не става въпрос за случая: "На чистач, английски език не му требва"!

Тук става въпрос за майчиния такъв! Нашия си! БЪЛГАРСКИ!

..Пак да питам, тая тема сериозна ли е?

...

Уха! И още как! На човек не му трябва особен мозъчен капацитет за да осъзнае сериозността на нещата!!!

Само малко ровене по форумите, например, коментарите на филмите в арената, биха били достатъчни за да се осъзнае, че българския език е пред разпад!

И то просто защото липсват хора, които да го знаят!

..Ми то тук по-голяма част от форума са наистина неграмотни, и к'во - да умират ли...?

..

Не бе, баце! Да се образоват!!! Нйе йе трудно!!!

Ако пък ги мързи, да си проверяват драсканиците през софтуер за правопис!

Ако па толкова Ви дразни - извинете ако съм направил някъде някоя грешка и с това съм станал нежелан!

.Ако па толкова го дразни някой - прай си форум, при който за да се регистрираш минаваш тест по обща култура и само набралите необходимия брой точки са там...

..

А тебе не те дразни?!

Съжалявам за теб!

Е аз като не мога да пиша правилно какво.

Да се отпиша сам от форума ли?

Абе ЯВНО можеш! Тук говорим само за постове сътворени от МАЛОУМНИЦИ!!!

А не за обикновени неволни грешки!

Мерки, според мен, трябва да се взимат само във фрапиращи случаи...

..

За тва говорим!

Просто синдрома "гузен негонен бяга" веднага се прояви у някой!

Пичове, хайде вземете да не се дразните толкова!

Вярно, че има непоправими индивиди, но защо си усложнявате живота с подобен род глупости?

Кое не ви е кеф, не го четете и това е!

..

Сега нали се сещаш, че малко не на място се включваш и то с предложение, какво да правим или не!!!

Никой не ти усложнява на тебе живота! Има си анкета в темата, свободен си да си изразиш съгласието или несъгласието!

..С неграмотното писане дори и модераторите ще им е трудно да се справят, така че свиркайте си и поствайте в темата "Бисери от форума" и нека се смеем на воля!

Поздрави на всички "издразнени" от село ;)

Баце, там е проблема на целия ни български животец!

Щот около нас нищо не е наред, а философията ни е "Свиркай си! То и без това нищо не може да се направи"!

Смеем си се на вола, докато не е станало твърде късно! После всеки гледа тъпо и успоредно, вдига рамене и вика: "Емии що никой не се сети по-рано"!

Може и докато пишем да правим справка в речника кво ще кажете ;)) Аре манете ги тея щуротии,нали сме тук да си барборим,и да понаучаваме по нещо за лубимата марка.

Може! А може и по лесно!

Единия вариант е просто да ти пука малко дали ще се изложиш! Нарича се социално поведение!

Демек или си прочиташ поста преди да го постнеш или го минаваш през Спел Чекър!

Леко затруднение! Но социалното поведение е затруднение!

Нали едно е да паркираш по средата на улицата щот е по лесно, без да ти пука за другите и за мнението им, друго е да се постараеш да направиш неколко маневри, защото осъзнаваш, че нито си сам на този свят, нито си най важния в него!

Некой хора верно полудеха и почнаха да се взимат прекалено насериозно. Сами да се сещат кои. :eusa_think: Не знах, че един автофорум би трябвало да се посещава само от литератури и езиковеди с визши санове. ;) Тотален смех.

Мисуиш уи, пиуе?

Мислиш ли, че елементарните и задължителни познания от невръстна детска възраст са приоритет на "литератури и езиковеди с висши санове"!?

Нещо много манипулирате и изопачавате същността на темата! Но нямам представа с каква идея?

П.С. Я пак прочетете цитатите в първия ми пост, за да добиете представа за какво иде реч!

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Нйе йе

Мисуиш уи, пиуе?

Няма какво да ми обяснявааш.Ето и ти имаш 2 грешки в твоя пост колега,така че това е няква безмислена тема!Още нещо да поискате?Да пуснете некоя анкетка?Да изявите некво желание?Глеам се искате а нищо не давате!Например.... кога ще си ограничите малумната тема само там дето и е мястото а не целия форум да го праите у бензин дизел?Мен това ме дразни,ама пита ли ме някой?Не... на вас ви харесва...аз седа и си трая,така и вие ше седите и траете,щото не всички са сис админи у мобилтел кат тебе :eusa_think:Демек има хора който тепърва се учат да пишат я на комп я на фонетична клавиатура

Редактирано от ZZLur
Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...