Jump to content

Предложение за ново правило!!!



Recommended Posts

mNou hareswam taja tema. о6те един рицар на пе4алния образ. кефа се.

Може би темата трябваше да се казва:

Дали да не обръщаме внимание на неграмотни постове?

И аз те обичкам, ма понекога мноУ откачаш. ЧЕПКА!!! :lol:

Иначе по темата дрее ми и тако и вако. Трее има съспенс. :lol:

Познат стил. 'бичам гу. :lol:

Адрес на коментара
  • Отговори 155
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

определено съм "за",но да отчетем че първо няма никакви критерии по които да стане това,второ няма Кой да ГО направи,трето ако помислим малко,ще видим че идеята е все едно да копаш в морето ров.....,малко хора се впечатляват от на моменти чистата гавра с родния ни език.Все едно музикален човек да слуша "проникновеното пеене" на музикален инвалид :lol: ,иде ти да си угасиш цигарата в ухото :lol: ......,но нема начин "бацета" и "батки" да реагираш срещу "невинното" явление.Ай оставете хората да си пишат както си не/знаят.Дразни,но не е болка за умирачка.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
определено съм "за",но да отчетем че първо няма никакви критерии по които да стане това,..

Ами критерия, няма как да не е напълно субективен, но ако трябва да дам пример, иде реч за писания, които НЯМАТ НИЩО общо с истината, а само приблизително имитират въпросната дума по звучене!!! Тука не става въпрос за правописни грешки! А за постове, в които са сгрешени систематично, без ни най-малко притеснение над 50% от думите, а в всяка сгрешена дума има над 1 грешка.

Например:

чешма - 4и6ма!

ще - ште - 6те!

кирилица - кирелицъ!

и т.н.!

Че аз познавам цигани, които са учили до 8 клас и пишат далеч по-грамотно!

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Един от начините да намалее грозното използване на езика ни е - нашето лично игнориране на подобни потребители. И това, както всички сме се уверили, дава резултат.

Кратко ,умно ,точно .

Всичко друго е едно просто бля бля

Адрес на коментара

От сега нататъка ще пиша след като видя само смислен пост, написан на нормален български език.

Ако е на мамуница или там каквото е няма да помагам ако мога.

Белким се научат да задават коректно въпросите си.

Като се замисля ето и още едно предложение от мен относно раздела купува/продава.

Право да разглеждат разделите "Продава" и "Купува" получават само потребителите, които са регистрирани минимум от 6 месеца и имат над 100 поста в останалите раздели на форума на HardwareBG.com. Право да пускат обяви и търгове имат само потребителите, които са регистрирани минимум от 6 месеца и имат над 120 поста във форума.

Взето от колегите в ХардуерБГ.

За да няма ощипани от ама тоа ми продаде Х а то се оказа Y.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
От сега нататъка ще пиша след като видя само смислен пост, написан на нормален български език.

Ако е на мамуница или там каквото е няма да помагам ако мога.

Белким се научат да задават коректно въпросите си.

E как ще стане?!

Ти искаш да се усетят, ако темата им е празна?!?!

Точно те, дето и да им го кажеш в прав текст, че са неграмотни не заграяват, па чак се и обиждат!

лили

мали

направих си извод дотук един

НЕ ПУШЕТЕ ЕЛЕКТРОННИ ЦИГАРИ

действат зле на мозъка

Шшшшт! Да не чувам детски глас! :bia:

Адрес на коментара

Аз пък искам да помоля нещо съвсем конструктивно.И темата горе-долу върши работа,да не се отваря нова.Колеги,когато цитираме горен пост,да съобразяваме дължината му.Особено когато има прикачени снимки.Това прави съответната страница излишно дълга.Цитираният пост спокойно може да се редактира докато оформяме собствения си.

Редактирано от Emillion
Адрес на коментара

И аз чак сега ги видях :flipoff: Мишо. Ма като искаме да си правим вятър на ушите (клавиатурите) и да откриваме топлата вода :flipoff:

Адрес на коментара

Реакцията на колегата corso, срещу безхаберието на доста хора към майчиният им език и писменост ...

Не бих го нарекъл "ушен/клавиатурен вятър" ...

Не мога да кажа, че съм напълно съгласен с него, по отношение на мерките и правилата, но много добре разбирам какво има предвид.

Наистина тук не е нито учебна зала по граматика, нито литературен форум списван на високо интелектуално ниво...

Но това надали ни освобождава от отговорността, която имаме към културата си.

А тези, които се чустват освободени, да не се сърдят на отношението към тях, защото ...

По дрехите посрещат, а по ума изпращат ...

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Наистина тук не е нито учебна зала по граматика, нито литературен форум списван на високо интелектуално ниво...

Така де, но поне на средно ниво да е! Че то има постове, които ме карат да си мисля, че съм се телепортирал в някоя друга галактика. И стават все повече...... Дотолкова, че 4,6 и другите замествания ме вкарват в умиление. :steinigung:

Адрес на коментара

А аз (срам - не срам) първо тез теми прочетох като се логнах тук ... дори преди да търся и чета за Q7.

Дали няма начин да излизат, така както се появяват съобщенията за ново ЛС, на всеки нов регистрилал се? По този начин ще е абсолютно сигурно, че трите темички ще бъдат прочетени (или поне забелязани).

Адрес на коментара

.. с едно ATTENTION - прочети. И аз мисля, че по-скоро ще бъдат забелязани, но и това е нещо, тъй като сега трябва да ги търсиш като се регистрираш :steinigung:

бас ловя,че дори и 1 на 100 потребителя,казано по нашенски,"хич не го е еня" за тея правила,кво остаа да земе да си губи времето като ги чете

Адрес на коментара

Ами това е най-лесното - и нас "няма да ни е еня за него" - няма човек, няма проблем :blackey:

Аз съм твърдо "ЗА" ако е възможно това да отваря при регистрация предупредително съобщение и да няма компромиси след това.

В момента аз не трия първите няколко мнения на нови потребители... Но това налага едно постоянно обясняване на част от новите ни потребители кое може и кое не може, което пък е доста досадно :blackey:

Адрес на коментара

Не че ми дреме,сигурно и на вас,ама започнете ли с ограничения и предупреждения,и за правописа,редиците доста ще оредеят.За себе си мога да кажа,че ще съм първия доброволно изпарил се,ако такова правило влезе в сила.Тук от неграмотни могат да се прочетат много интересни неща,за разлика от някои специалисти по български.А чувствителните души,когато ги уцели някоя неправилна дума,да напалват към някой литературен форум да се лекуват.

Адрес на коментара

Едва ли имаш повод да се притесняваш.

По-скоро става въпрос за драстични случаи. Всички бъркаме. Все пак не пишем във вестник.

Адрес на коментара
Не че ми дреме,сигурно и на вас,ама започнете ли с ограничения и предупреждения,и за правописа,редиците доста ще оредеят.За себе си мога да кажа,че ще съм първия доброволно изпарил се,ако такова правило влезе в сила.Тук от неграмотни могат да се прочетат много интересни неща,за разлика от някои специалисти по български.А чувствителните души,когато ги уцели някоя неправилна дума,да напалват към някой литературен форум да се лекуват.

Понякога (макар и рядко), не лошо да се четат книжки ... Тематиката не е от значение... :blackey: :blackey:

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Понякога (макар и рядко), не лошо да се четат книжки ... Тематиката не е от значение... :blackey: :blackey:

http://forum.all.bg/postlist.php?Board=literature

Това е за тебе,да си четеш.

Адрес на коментара

Corso се е впуснал да пише нови и сложни правила. Безмислено. :);)

Правилата трябва да са две и да гласят следното:

1. AUDI CLUB BULGARIA допуска и поощрява откровенното заяждане в отговор на неграмотно написана тема или пост. :hilezh::hilezh:

2. "Неграмотник" не е обида и не нарушава правилата на форума :hilezh::hilezh:

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...