Jump to content

Recommended Posts

1. -> Може да не се заключва.

2. -> Не се знае дали си с аларма или само с дистанционно централно заключване.

3. -> НЕ. Трябва си добавяне на допълнително устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, искам да си сменя километража, защото ми е с монохромен DIS дисплей и да сложа с цвртен, но разбрах, че след това трябва да се обучи или прекодира.... някой може ли да ме насочи къде да направя манипулацията?

Автомобилът е AUDI A4 B8 2.0 TDI

 

Колега какво се случи с твоя проблем, че ми стана интересно. Какво, как и колко би излязло подобно интервенция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали има представа каква е разликата между тези два кабела. И двата са за 409.

VAG-COM409pcb.jpg

 

 

455860652_176.jpg

Имах като първия и го прецаках като обърнах поляритета. Опитах се да го ремонтирам, но безуспешно. Преди няколко дни ми дойде от Китай втория. Гледам че има хардуерни разлики и се зачудих що така. Нямаше да ми пука особено, но сега с този кабел нещо не тръгва читаво вагкома. Сменях latency timer в настройките, baud rate и какво ли още не, но при опит за връзване с контролер упорито дава грешка "прекалено много комуникационни грешки" и прекъсва опитите.

Преди малко качих последните драйвери за виртуалния ком порт, туко виж с тях тръгне.

Интересното е че с Моноскан няма такива драми. Тъпото при това приложение е че вече не се развива и автора не праща ключ, пък без него смислените версии работят по 1 минута. Имам стара работеща без ключ с версия, но е много куца. Но това е друга тема. Идеята ми беше че с това приложение кабела работи перфектно без пипания из настройки и тн. Драмата е само с вагком?! Старият кабел преди да изгори си работеше с вагком от версии 311 до vcds lite + monoscan без проблеми, а новия нещо се опъва :) Зачудих се дали не е нещо заради хардуерните им различия.

Благодаря предварително за всяка информация по темата.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имах преди седмица рожден ден и ми подариха VagCom. Отдавна имам желание да се науча да работя с него. И ии от тогава до днес не мога да го инсталирам. Не знам от къде е купен. И затова Ви прикачам снимка на "подаръка".  

uka7.jpg

Познати ми казаха, че се инсталирал на XP, а аз съм с Windows 7. Не е проблем да се върна пак на ХP, но... не ми се иска. Изтеглих файл от Ross-Tech - VDCS Lite. Включвам го към колата, към компютъра, давам на контакт, пускам изтеглената програма, ии резултата е: 

1y43.jpg

 

Ще ми се да си инсталирам програмата от диска, но когато го сложа, компютъра не реагира въобще. Къде бъркам? Мерсии :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирал ли си драйверите от диска? Настроил ли си компорта? Тестваш ли първо в vcds lite --> options да видиш как е връзката?

Иначе с vcds lite, не трябва да имаш проблеми под вин7.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами настроих, ком порт. Изписва, че е ОК. Драйвери не мога да инсталирам, защото диска не реагира в компютъра. Каза ми , че се получвало, защото съм с Win7. Така ли е, не е ли? Не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сложиш диска не виждаш информацията на него или като го сложиш очакваш автоматично да се инсталира каквото трябва, а то не се случва? Ако е второто, по-скоро няма да стане :)
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на nicoldy, с който снощи разрешихме проблема. Оказа се, че кабела е някаква нова версия, която незнайно защо не иска да работи с 409, под Win 7. Необходима му е някаква измислена версия 8.... Както и да е. Важно е, че за момента имам основа и сега, започва ученето :). :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами със здраве да го ползваш :)

 

А при мен си продължава проблема с новия кабел. Като сложих последните версии на драйверите вагкома дава грешка че не намира интерфейса, все едно не съм закачил кабела към колата или не съм на контакт. Сложих драйвери от 2001, които са на диска. Така се появи опцята FIFO в advanced, която изключих. Теста на интерфейса минава успешно, но при опит за влизане в контролера на двигателя ми дава "прекалено много комуникационни грешки" и прекъсва по някое време. Нямам опция latency timer, която да намаля.

Със същите настройки на порта кабела си работи с Моноскан, така че явно не е в кабела проблема а в някаква досадна настройка. Ще се радвам ако някой сподели решение.

 

Знаете ли някой който ремонтира кабели? Имам един който работеше успешно много време, но му обърах поляритета и леко сдаде багажа. Смених диференциалния компаратор, но явно и нещо друго е прецакано и сам едва ли ще се справя с ремонта, ако въобще същия е възможен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Склад 66 ми отговориха, че не ремонтират чужди кабели. Програматорите въобще не ми отговориха. Ще видя тези Дитекс. Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

може ли да ми кажете дали този кабел става за ауди А3 8Р ?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/For-VW-AUDI-SEAT-USB-OBDII-OBD2-KKL-VAG-COM-409-1-Cable-AUTO-Scanner-tool-Scan-/290943451482?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item43bd94c15a#shId

 

Благодаря предварително !

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам питане относно T.B angle - каква е неговата роля ,  преди време беше 4,3 сега 3,9 , а на един приятел 3,5  за АДР мотор става дума

post-79549-0-67565500-1376742308_thumb.p

Редактирано от A4_98
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ъгълът на отваряне на дросел клапата.

Ако не е натиснат педала, клапата се върти от моторчето за празен ход.

Нормално е да бъде различен на различни автомобили или при различни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Купих си кабел(USB Cable KKL 409.1 OBD2 OBD OBDII VAG 409 COM) ще се използва на Ауди А4 Б6. Засега ще преглеждам за някакви грешки в компютъра на колата, а по-късно когато се запозная повече с функциите на програмата искам да човъркам и други неща. Та към питането, кабела дойде с диск и софтуер vcds lite 1.0. От прочетеното до тук разбрах, че това е някаква орязана версия на програмата. Моля да ме упътите каква версия трябва да си сваля и как да я активирам, ако е възможно и някакъв линк от където да изтегля програмата. Четох че в data.bg има, но съм в чужбина и не мога да тегля от нея! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Пробвах включването на светлините! Много е просто! Отивате на Control Select Modul! От там избирате 09-Cent Elect! След това отивате на Coding(мисля, че беше 7) Там въвеждате код 0002! Може да изберете и друг код, като си наблюдавате светлините ! На един от кодовете светват халогените. Недостатък е само това, че светват с включването на контакта и товарят акомулатора при стартирането! Успех на всички! Пак казвам, много е просто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме изкефи да си програмирам да светят само стрелките на таблото независимо дали фарове габарити и каквото да са пуснати. Давам контакт и светват стрелките яко...

Колеги някой решил ли е проблема с фаровете при запалване. При мен всичко от изброеното работи на 100% само това с фаровете светят само габаритите...

Пробвах го на А4 В6(2003) TDI 131! Става ! Трябва само да избереш правилния код! Може да не свети нищо, може да светят само габарити, може да светят само халогените или само късите, както ни трябва в БГ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

В замунда има един активиран vag com. Дръпнах го и го ползвам със същия кабел като твоя без проблеми. Гледам, че много хора питат за драйвъри. Качих тези от моя диск http://ab4ih.data.bg/files. Стават за xp и 7.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Благодаря ти! Сега съм в чужбина и дата и замунда не ми отварят. Ще изчакам до БГ. :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Качих ги в друг сайт, който трябва да се вижда извън БГ: http://speedy.sh/Yur8b/Vag-Com-KKL-Cable-Driver.rar

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Благодаря и аз. Ако може и торента от замунда да качите там, ще е супер :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

имам следните грешки, които ми излизат след скан с VCDS lite 1.2

00561 mixture adaption 12-00 adaption limit (mul)exceeded
15-00 adaption limit(add) not reached

17967-throttle body

колата е  на газ и да не е от някаде там проблем

Редактирано от dido_A4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...