Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,имаше тема за глезотийките който могат да се правят с Ваг-Ком ,но не я намирам ! Та да питам направо .... от къде се кодираше чувствителноста на волана т.е. да е по-тежък или по-лек  !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам кабел - HEX CAN BUS 8051, подариха ми го с диск, на който има ВАГ 409.1.. И не може да се подкара посмъртно. След което си изтеглих ВАГ 805.1 от интернет lite версия.. и под Windows 7 работеше. Обаче от скоро съм с друг компютър с Windows 8.1 и пак не работи. Инсталацията минава идеално. И в момента в, който включа кабела забива, бруууутааално... Не мога да го осевестя 30 мин. Що така? Пробвахме с приятел на неговия лаптоп пак с Windows 8.1 и ШОК работи идеално.. Голяма аномалия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те колеги,интересуваме имали безплатни версии на ВАГКОМ ,които могат да се свалят от нета, за да мога да проверя тайминга на помпата,защото на моя вагком  VCDS-Lite не ми разрешава...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си кабел, инсталирах програмата, не съм го ъпдейтвал. Програмата тръгна , направих чек на грешките изкл. програмата пуснах интернета , изписа ъпдейт натиснах кансел. После обядвах пак в колата с кабела и до там. Казаха че се е прецакал щото се ъпдейтнал. Кабела е китайче май. На него пише vag hex+can ,12.12.0 . 45 лв. Някакви идеи какво може да се направи за да не ми пише, че не е лицензиран?

Редактирано от prohard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви идеи защо се получи така?

Възможен ли е ремонт на кабела?

Вярно ли е, че прегаря чипът от ъпдейт? Възможно ли е да прегори без ъпдейт при включване на интернет връзката?

Ако не прегаря чипът може ло да се флашне?

Колко пари? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите - пак ще са същите.

Продавачите разбира се знаят това.

Копират описанията от където им е удобно.

От китайските 90% са с проблемни: или блокират след няколко минути работа или декодират кодовете за грешки неправилно, не може да кодират и т.н.т.

По-голяма част от тях може да се преработят, цената за това е 60% от цената на работещ кабел.

Избирайки подобен продукт уверете се в следното:

- не се блокира

- работи с последната версия

- чете грешките правилно, може да кодира и т.н.т.

- може да се обновява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nytro, върнах кабела. Казаха, че не може да се поправи! Няма да ми върнат парите, трябва да чакам за нова партида и да доплатя 23лв.

 

Редактирано от drob4o
Дублиране
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднал си на едни търговци...

Те много добре знаят, че всичко което продават - работи само няколко минути.

В повечето случаи интерфейса може да се поправи, но те не могат защото нямат представа какво продават.

Трябва да ти върнат парите, дори и да няма причина.

Поне посочи кои са, за да не изгорят и други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да питам ... на глупавия конп'тър  с УИН 7 ги няма КОМ ПОРТовете, за да ги настроя ....какво ли не опитах и изобщо не излизат в девайс мениджъра - дайте акъл

 

ръчно мога ли да въведа по някакъв начин??

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги. Какво точно се опитваш да настроиш? Ако срещнеш трудности сам, звъни един телефон да ти ударя едно рамо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай, па той ше черпи по един бабирек на правилното място. :hilezh:

Аз имам кабел от колегата  VAGCOM, трета година му е, работи безупречно. Въпросът ми към него е, мога ли да се сдобия от него с по-нова версия на VCDS, моята е 10 нещо си, кабелът е купуван приблизително лятото на 2011 г., цената му тогава беше нещо около 150 лева.

 

Благодаря предвалително за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкарах портовете , но ми дава грешка 34

 

Windows cannot determine the settings for this device.  Consult the documentation that came with this device and use the Resource tab to set the configuration. (Code 34)

 

а в ресурс таба ми дава конфликти само

 

Input/Output Range 03E8 - 03EF used by:
  PCI bus
Interrupt Request 0x00000004 (04) used by:
  ACPI x86-based PC

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай, па той ше черпи по един бабирек на правилното място. :hilezh:

Аз имам кабел от колегата  VAGCOM, трета година му е, работи безупречно. Въпросът ми към него е, мога ли да се сдобия от него с по-нова версия на VCDS, моята е 10 нещо си, кабелът е купуван приблизително лятото на 2011 г., цената му тогава беше нещо около 150 лева.

 

Благодаря предвалително за отговора.

изпрати ми на ЛС серийният номер на кабела

подкарах портовете , но ми дава грешка 34

не качвай портовете ръчно.

инсталирай драйверите

включи кабела

трябва да се появи com порт в DM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък имам следния проблем , ваг ком от склада , закачах колата на брат ми сеат ибиза  ,закачах и ауди а3 (на което неми позна таблото) , обаче не мойта А6 Ц5  , първоначално се закачих само на таблото , климатика, централното , и стъклата , двигателя и аербега неможах , писах писмо до склада  от там ме посъветваха да вдигна старт бауд от нула на 9600 , след това успях да закача и двигатела , но аербега не можах.Преглътнах го , но миналата седмица откачах шофьорската седалка и хоп лампата на аербега светна , и ся няма угасяне.аз лично свързах кабела на бег-а и после проверих пак и пак го видях свързан.махах акумулатора,свързвах клемите , и нищо не се промени а ваг кома казва само тоо мени комуникейшън ерорс, имали някой идеи от къде да почна  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...