Jump to content

Recommended Posts

Как не можете да се оправите с тия драйвери не знам. Няколко пъти съм качвал вагком на уин8 и като свържа кабела Windows-a сам си намира драйвери и си ги сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз искам да си взема такъв кабел. Можете ли да ми кажете от двата предлагани в сайта каква е разликата реално. Единият гледам е 100лв, другият е 35лв. Предполагам по-скъпия става и за по нови модели ли? Трябва ми да си гледам А4 Б6-ката на него. И от тези които се предлагат в OLX има някакви за последната версия за по 35 лв. Абе общо взето дайте някаква насока какво точно ми трябва и да го грабвам. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз си взех от склад 66,но нещо не мога да оправя драйверите,windows 8,някой имал ли е такъв проблем

Свържи се с нас за указване на съдействие.

Колеги и аз искам да си взема такъв кабел. Можете ли да ми кажете от двата предлагани в сайта каква е разликата реално. Единият гледам е 100лв, другият е 35лв. Предполагам по-скъпия става и за по нови модели ли? Трябва ми да си гледам А4 Б6-ката на него. И от тези които се предлагат в OLX има някакви за последната версия за по 35 лв. Абе общо взето дайте някаква насока какво точно ми трябва и да го грабвам. Мерси предварително.

B6 става и KKL, но софтуера за него - VCDS Lite, не се развива. KKL няма процесор и това е затруднение в някои случай.

В OLX няма да намериш (напълно)работещ HEX, затова и цените са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам син кабел китаец, който работи безпроблемно с  311/409/VCDS Lite. Имам и излекуван VCDS Lite 1.0, който също в комбинация с кабела работи, тествано на 4-5 коли. Обаче имам следните проблеми с две А3ки, мойта и една 1.6 AKL:

1. И при двете не мога да се свържа с климатроника, HVAC май се казваше модула. Тръгва да изкарва цифрите от парт номера, пише нещо от типа Klimaavolange, след това всичко става в "маймунски" символи и VCDS-а изплюва грешка - Too Many Communications Errors To Continue.

2. При AKL-а не може да се свърже с двигателя, понякога се свързва но изкарва грешката от скрийншота по-долу. Той е от VAG-COM 311, но и при VCDS Lite е абсолютно същото - в малкото случаи, когато се свърже са активни само Fault Codes. Там няма нищо, както се вижда. Никакви живи данни не могат да се четат. Колата е карана на диагностика по разни сервизи - там с мулти скенера се свързват без проблем, четат се грешки и живи данни.

Някакви идеи? Нещо по настройките ли трябва да се пипне, или просто проблема е в интерфейса?

post-63275-0-08157200-1413472721_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За климата виж по-назад в темата беше писано, че трябва да се промени една стойност в настройките на порта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз пробвах какви ли не настройки на КОМ порта, скорости и т.н., обаче резултат за климата няма.

Има ли някой от София, който може да услужи с кабел за последния VCDS (този от склад66 примерно). Само да пробваме дали ще се върже и дали реално проблема е в моя кабел/VAG COM или в самото ECU на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги всичко е оправено.моя е грешката или на компа,нещо беше се бъгнал.както е казал колегата по-горе всичко се инсталирва без проблем.свързах се и с Склад66 за активирането и съм готов.сега остава и да научим някои други неща с ваг кома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги да използвам пак темата,отколкото да пускам нова тема.Търсих,но не можах да намеря поне в нашия форум,та няма ли тема където е писано кое как се прави и различните му трикове.благодаря от сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колеги.днеска ми остана време и реших да пробвам кабела,всичко точно програмата тръгна,обаче не намира двигателя, всичко останало намира,само двигателя нестава.при зареждането на двигателя ми изкарва g71m=-1 и след туй too many comuniccation errors.колата е а4 б5 96год,пробвам го при подаден контакт.някакви идеи защо е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, с Latency Timer на 2 се получиха нещата за климатроника. Такива настройки направих и на двете коли се свързах без проблем.

http://ross-tech.com/vag-com/usb/FTDI-VCP-Options.png

Обаче остава проблема с двигателя на АКЛ-а. Поиграх си малко тези дни, от 5 опита, 4 са неуспешни - No Response From Controller. Петия е, както е показано от предния пост - изкарва номерата и версиите на софта, само Fault Codes са активни. И там няма нищо. Пробвах пак много настройки на порта, но без резултат.

Чудя се ако взема HEX-USB+CAN кабел дали ще стане? Пише, че се е свързал с "трудни" контролери, явно на AKL-а е такъв. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми попадна един vag k+ can commander 3.6 full с диска,опитах да го свържа на audi a3 1.8 97 г. обаче не прави връзка с колата.Единственото на което реагира е на k-line - open channel  -и на мотор,аербаг,и още няколко от листата и до там.Драйвърите се инсталираха както трябва на win7 .Като задам някоя команда и за секунда пресветка диода на зелено,и после пак става червен.Не знам дали кабела не работи ,или аз нещо не правя както трябва.Утре може и видео да направя с проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дали някой ще има време и желание да ми помогне да си кодирам алармата на ауди а4 б5?

В момента при заключване, нито издава звук, нито мигат мигачите!

При отключване само мигат мигачите...

Искам да започне да сигнализира звуково при заключване и при отключване, но нещо не мога да се справя.

 

Имам кабел, и vcds.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук пише.

www.ross-tech.com/vag-com/cars/audiB5.html#35

Виждаш кой е твоя код, добавяш към него, това което искаш като опции и вкарваш новия код.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, още утре ще го пробвам.

1 час рових в тоя ростеч, но не го видях това инфо, или съм го изпуснал...изтекоха ми очите пред комп. цял ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе   опитвайки се да правите  мислови  процеси  сещате ли се  да си зададете  въпроса    дали казвате  нещо :gruebel:

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва ся за кво беше? Случвало ми се е да не мога да намеря нещо с търсене директно в rosstech и после го намирам с търсачката на Google в сайта на Rosstech.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си поиграх и пробвах да активирам бибитката и светлините при заключване.

По инструкция добавих каквото трябваше и се получи.

ОБАЧЕ, след 4-5 заключвания губи настройката и започва да си заключва пак без звук и светлина.

Освен това, започна да се активира сама алармата след като заключа и мине малко време.

Започва първа само да мига, после почва да бибка, след малко спира бибкането и продължава да мига без да спре...

Идеи някакви, как да реша проблема?

Пробвах кодирането три път и след всеки опит, след няколко заключвания губи настройката.

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!На скоро взех на жената колица/А4 B5/ .И тъй като светеше ламбата на Airbag-а , а и за да проверявам за грешчици взех и аз един син китаец.Тръгна с виртуално XP , но не бачкаха всички функции.А ми трябваше да тествам инструментите на таблото/не бачкаше часовника на температура на водата/ , но за тоя тест ми искаше регистрирана програма.Какви ли врътки не правех/всякакви програми , кракове , кей генове ,драйвери , преинсталиране от 64 в 32 битова 7-ца и т.н./ , изчетох каквото намерих в форумите/бг и руски/ , но оправия нямаше.До днес :icon_eek: .
Та да зарадвам колегите с подобни проблеми , а гледам има доста такива , решението е http://www.vag-diag.com/en/vcds-liteersion-10.html

 Теглиш инсталираш , тестваш порта , свързваш с контролен модул и ... цъкаш дет ти е кеф всичко работи :zustimm:
При мен работи на windows 7 32 bit , но предполагам , че и на други джамове ще тръгне.
Аре с здраве :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, явно нямаш антивирусна.

Погледни това и това.

По принципThemida се ползва за пакетиране на приложения със защита от кракване, може и да не е проблем.

Но пък ония момчета, дето правят вируси спокойно може да го ползват за заобикаляне на антивирусната програма, и като се има предвид, че посочената програма е регистрирана и активирана (т.е. може би краквана)...май не ще да е фалшива аларма...

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер!

Ти си знаеш, аз само да кажа, че предпочитам фалшивата тревога (дано е такава ;)) пред мълчанието (на агнетата) .

:)

Коя е антивирусната ?

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , имам едни запушени катализатори и ми писна да влача лаптопа до колата и обратно та се чудех няма ли някоя bluetooth джаджа дето да завра в буксата за диагностика и подходящ софт за андроид да мога да си чистя грешките направо от телефона ?
С други думи търся да си направя сам коледен подарък :)

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...