Jump to content

Recommended Posts

Колеги,

При мен не мога да активирам лаптопа да ми вижда преходния кабел.Получава се така,че когато при натиснат бутон "Options" сложа отметка на (например COM3), не ми дава,не е активен бутона "SAVE". Така не мога да запаметя направените промени и да продължа по-нататък.Кажете как да се справя с проблема? Моля!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

При мен не мога да активирам лаптопа да ми вижда преходния кабел.Получава се така,че когато при натиснат бутон "Options" сложа отметка на (например COM3), не ми дава,не е активен бутона "SAVE". Така не мога да запаметя направените промени и да продължа по-нататък.Кажете как да се справя с проблема? Моля!!!

Първо трябва да цъкнеш тест и после ще ти даде сейв.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е и аз го правя! Но като му дам тест и той завърши теста си ми показва, че не открива интерфейса и сейва си остава неактивен. Ами сега какво да направя?

Редактирано от eskalibur_74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да избереш порта, който си му задал от настройките на интерфейса. Свързваш кабела. Device Manager -> намираш го, properties намираш из настройките и му задаваш порт. После във вагком избираш който порт си задал. Това разбира се при инсталирани драйвери вече. След като го намери интерфейса ще може да цъкнеш сейв.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дадоха ми лаптоп с качена програма и инсталиран софтуер за накрайника "Vag com" .Той е работил на друг автомобил, сега аз се мъча да го пасна на моя, но не мога да го настроя за да ми даде открит интерфейс. Ето това ми е проблема. Ще бъда много благодарен на всеки , който ми опише стъпка по стъпка действията ,които трябва да извърша за да си настроя лаптопа ,пък и целия софтуер за моята кола .Пак повтарям,че всичко е инсталирано, включително и драиверите. Как да намеря поставеният предварително порт и последващите действия. Благодаря предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш дивайс менаджера, вкарваш твоя кабел в някой USB порт и гледаш дали ще реагира автоматичното сканиране на менаджера. Ако не стартира, горе имаш бутон за обновяване - кликваш и гледаш дали ще открие новия хардуер. Открие ли го, значи би трябвало да ти излезе при теста на програмата, като си маркирал USB. Трябва софтуера да е за твоя кабел.

Ако не ти реагира менаджера, пробвай в друг USB порт, ако и там не става, може да имаш проблем с кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако на друга кола се е закачвал този лаптоп с кабела, а на твоята не иска, значи нещо при теб трябва да е проблема. Като правиш пробите колата на контакт ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги !

Ще направя така както ме посъветва VELAS , след пробите ще пиша пак. Отговарям и на следващият въпрос - да слагам колата на контакт и пак не иска да работи. Сега отивам да направя пак опити както казва колегата VELAS .


Отваряш дивайс менаджера, вкарваш твоя кабел в някой USB порт и гледаш дали ще реагира автоматичното сканиране на менаджера. Ако не стартира, горе имаш бутон за обновяване - кликваш и гледаш дали ще открие новия хардуер. Открие ли го, значи би трябвало да ти излезе при теста на програмата, като си маркирал USB. Трябва софтуера да е за твоя кабел.

Ако не ти реагира менаджера, пробвай в друг USB порт, ако и там не става, може да имаш проблем с кабела.

Тази проба задължително ли трябва да я направя при включен лаптоп и кабел на колата или може да е на друго място? Аз мисля , че това е проба само за разпознаване на софтуера и кабела !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е тест, че лаптопа вижда кабела като интерфейс, а когато го включиш и към колата и дадеш на контакт, трябва да се активират всички функции на програмата. Поне при мен на два лаптопа е така. Колега твърдеше, че за да се види кабела от компютъра, трябвало и да е включен в автомобила. Може би е въпрос на версия на кабел/софтуер/драйвери и пр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този кабрл който имам аз от няколко години ваг кома го намира и без да е свързан с колата. Наскоро взимах кабел за приятел и този кабел ако не е свързан с колата ваг ком не го намира, защото интерфейса се захранва от буксата на колата.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моноскан не е версия на вагком, а съвсем друго приложение (което вече не се разработва и поддържа). 

ако все пак държиш да го пробваш, дай имейл на лични.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Няколко пъти вече писах , че непрекъснато ми свети червената лампа на "Air Bag"-а.Изчиствах грешката няколко пъти,но след известно време тя пак се появява и лампата светва.Не знам на какво се дължи това.Самата грешка е следната: "01217 Side Airbag, Driver Side (#199)"

                                                                                 "32-00 Resistance Too Hign"     

Моля помогнете да я оправя и от къде!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

01217 Side Airbag, Driver Side (#199)

32-00 Resistance Too Hign

 

 

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01217#01217_-_Side_Airbag_Igniter.3B_Front_Driver_Side_.28N199.29:_Resistance_too_High

 

Проблем във връзките под шофьорската седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , не мога да разтворя буксата под шофьорската седалка. Там има червена пластмасова капачка и жълта букса с три влизащи в нея кабела до нея. Но не мога да я разединя .Страх ме е да напъна повече за да не я счупя. Как се разкачва? Някой ако знае нека пише! Искам да я отворя за да я почистя със спрей, но за сега не мога. Моля помогнете ми!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой ще може ли да ми прати кракната версия на ваг ком ,кабела е от китайските дойде с диск на версия 409.1 ,но нямам крак и си напълних лаптопа с вируси с надежда да намеря :)windowsa 7 ца 32бит 

скайп ; pavlin-silviq

благодаря предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Обмислям покупката на интерфейс. Четох много из интернет и за сега съм се спрял на това http://sklad66.com/cms/VAG-COM.html

Надявам се да ми помогнете в избора.Не знам дали този кабел е подходящ за диагностика на Ауди А8 Д2 96г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Обмислям покупката на интерфейс. Четох много из интернет и за сега съм се спрял на това http://sklad66.com/cms/VAG-COM.html

Надявам се да ми помогнете в избора.Не знам дали този кабел е подходящ за диагностика на Ауди А8 Д2 96г.

По принцип не залагай на тази фирма. Уникални аматьори са. Обслужването при тях е буквално "петзвездно". Ако се получи някакъв проблем с кабела ще видиш за какво иде реч :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...