Jump to content

Recommended Posts

Ами ако постна тук цялата кореспонденция от двайсет мейла би станало малко смешно :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на sklad66. Днес получих адаптера и съм доволен :dance:  Имам проблем. Колата не пали и имам съмнения за датчика който следи положението на коляновия вал. След като закачих VCDS-a ми излези следната грешка:

 
 
 
VCDS-Lite Version: Release 1.2
Thursday, 30 April 2015, 18:56:24.
Control Module Part Number: 4D0 907 557 J
  Component and/or Version: 4,2L V8/4V  MOTR AT D01
           Software Coding: 04263
            Work Shop Code: WSC 00000
                      VCID: 33199CCF122D
1 Fault Found:
16706 -  Engine Speed Sensor (G28): No Signal
        P0322 - 35-00 -   -
 
 
Поправете ме ако греша, но това не е ли точно този датчик за който аз се съмнявам?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате проблем с наш продукт, моля свържете се нас.

Ще намерим решение.

Имам Ваш продукт-HEX+CAN 14.10.0.Изчезна ми иконката за онлайн ъпдейт.Казва,че вече не е активен линка.Какъв е начина за ъпдейт до по-новата версия,която е под подписа Ви, а именно 15.3.0 и начина да я поставя?

Благодаря!

Редактирано от Един_Луд
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Ваш продукт-HEX+CAN 14.10.0.Изчезна ми иконката за онлайн ъпдейт.Казва,че вече не е активен линка.Какъв е начина за ъпдейт до по-новата версия,която е под подписа Ви, а именно 15.3.0 и начина да я поставя?

Имаш ЛС.

Моля свързвайте се с нас (мен) директно.

 

 

Поправете ме ако греша, но това не е ли точно този датчик за който аз се съмнявам?

 

G28 e датчик за оборотите на двигателя - на коляновият вал е. (снимката в дясно, ограден в черно)

 

G28.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам проблем...не можем да се вържем с компа на колата (AJL) при запален двигател и не можем да свалим живи данни за някои определени неща, като бубини и ламбда сонда, което ми е много наложащо..при даден контакт на колата няма никакъв проблем..влизаме навсякъде, но веднъж запалим ли я дава No response..вързахме я и на друго турбо куатро ауди с АЕБ ЕКУ и заспа..нямаше проблеми,,така че не е от кабел или лаптоп, понеже използвахме една и съща апаратурa..дайте акъл моля, че имам нужда от това инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би смущения по линията от калпава свещ/кабел/бобина :nixweiss:. Може причината да е в ксенон/баласт, който се пали при запален двигател (в случай, че си слагал) - пробвай да изключиш баластите преди да запалиш.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би смущения по линията от калпава свещ/кабел/бобина :nixweiss:. Може причината да е в ксенон/баласт, който се пали при запален двигател (в случай, че си слагал) - пробвай да изключиш баластите преди да запалиш.

Ами аз именно заради бубина искам да вържа за живи данни, че имам май 1-2 дето им е лошо..ксенон баласт нямам в момента..а това си е много кофти да не мога да видя живи данни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да питам имам проблем с инсталацията на VAG COM дискът не зарежда някой да има инсталационният файл версията е VCDS 1.2 litle 

И аз искам да помоля ако някой има лицензирана версия да ми изпрати ЛС, защото тази която имам не може да прави пълен Auto-scan и вади само по една грешка.

Също така искам да разбера дали кабелът ми, който е купен с версия 409.1 ще тръгне с версия на програмата 12.12 т.е дали са съвместими?

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така искам да разбера дали кабелът ми, който е купен с версия 409.1 ще тръгне с версия на програмата 12.12 т.е дали са съвместими?

Не са. Ако бяха, щеше всеки да си вземе кабел за 10 лв и да ползва 12.12.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Сега ще проверя колко струва този за 12.12.  Предполагам, че е малко "по - скъп" ;)

едит:

Също така много ме интересува откъде мога да намеря за кой двигател на кои канали какво може да се гледа. По конкретно за ARS и за 1.9 131 коня AWX, ASZ, AVF, BLT примерно (Мисля, че за тях горе долу са еднакви каналите.)

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Моля ако някой може да ми съдейства относно това, за което бях питал по-горе, а именно:

 - читав ваг-ком, които да ми тръгне на кабела 409 и да чете коли до 2004г.

 - описание на measuring blocks за A6 по конкретно 4,2 ARS. Интересува ме на кой-канал какво има и в какви граници са съответните стойности.

 

Моля да не ми обяснявате колко ми бил скъп или евтин кабела; Да използвате темата за да си правите тъпи реклами да ми отговаряте на въпроса в въпрос и да ме пращате на м@йната си да търся някакви програми с кучешки имена за които по торентите има двама сийдъра на кръст.

аа ..в Интернет и сам мога да си ровя ;)

 

В крайна сметка тук сме за да си помагаме. Точно тoва съм се опитвал да правя още откакто форума беше едно малко разделче от dir.bg :)

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:...

 - читав ваг-ком, които да ми тръгне на кабела 409 и да чете коли до 2004г.

 - описание на measuring blocks за A6 по конкретно 4,2 ARS. Интересува ме на кой-канал какво има и в какви граници са съответните стойности.

...

 

...

 - читав ваг-ком, които да ми тръгне на кабела 409 и да чете коли до 2004г.

 - описание на measuring blocks за A6 по конкретно 4,2 ARS. Интересува ме на кой-канал какво има и в какви граници са съответните стойности.

...

 

- VCDS Light 1.2

- ELSA Win

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да пробвам тези, като го свържа със синият зъб за телефона (андроид) http://www.aliexpress.com/item/New-V1-5-Blue-Super-MINI-Bluetooth-ELM-327-OBD2-OBDII-ELM327-Auto-Diagnostic-Scanner-Tool/1760118485.html

Имате ли представа дали ще тръгне на Б5 фейслифт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен сработи, но до колкото знам за европейски бачка за коли някоя година след 2000г. Макар, че моята е 99г стана, но май щото е 'мериканска.

Едит: към колегата по-горе не, сигурно нямаш дисплейчето, което я показва. То е допълнителна екстра.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...