Jump to content

Какви чистачки да си сложа на А6-цата?


didkoto

Recommended Posts

Извинявайте за тъпия въпрос, но се чудя кои чистачки са най-подходящи за моята колица и най-важното, кои най-добре чистят и къде и мога да си ги купя?

Предварително благодаря много за помощта! Снощи така хубаво си замазвах стъклото с моите, че нищо не се виждаше! Много е изнервящо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те на А6цата не са ли някакви по-специални. На чичото на С-класата бяха некви много изчанчени дето само Бош ги правят. Инак ако са ти нормални ти препоръчвам Шампион , мойте са на 3год и още чистят перфектно :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя видях в магазина ХИТ в Младост много евтини Шампион. Като ми се прецакат сегашните (Бош) мисля да си купя от тях. Само си измери дължината и виж дали има точно такива, стига наистина за А6 да не са нещо специално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм много доволен от Champion. Вече трета година чистят вярно, но напролет вече ще ги сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А само пера не може ли да се вземат ???

Аз така мисля да направя за моита :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам със шампион и съм........ :roll: доволен, но има едни чистачки, продават ги във Вилаз (люлин) 3 :!: лева комплекта, купувал съм за другите ни коли - мисля, че не отстъпват грам на шампион. Замислете се все пак - това е едно перо гума?! Какво според вас може толкова да се измисли??! :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То точно за това ми е въпроса! Аз съм карал преди и с Бош и с Шампион, но не мога да кажа че съм доволен!!! Даже хич та за това питам! НЕ е важното да дадеш 50 лева и да си мислиш, че караш с хубави чистачки! Важното е да чистят :twisted:))

Макар че сега като се замисля оказва влияние и стъклото! Ако е попрецакано от камъчетата даже хубави чистачки не чистят добре! А сега съм с чисто ново предно стъкло така че би трябвало всякакви да свършат работа майка им стара :biggthumpup:

НА обед отивам до Лукойл или ОМВ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bosch Twin нещо си, с две пера..няма друга такава чистачка!!

Но само, ако държиш колата на паркинг или в гараж..иначе ги гепят много.. :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с едни боклуци Graffit от метро за 4 лева и стотинки. Много бяха зле след първата седмица като ги взех есента

сега като се заледиха 100 пъти и гумата 'отвърна' и сега чистят перфект !!!!

мисля следващия път пак такива да взема ама първо минават през фризера 2-3 пъти шоково да се заледят/размразят че да станат използваеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е по-добре да купуваш евтини чистачки, които чистят добре поне 6 месеца и да си ги сменяш два пъти в годината. Аз поне така правя най-често купувам ГРАФИТ за 5 лв.

Обаче правя един друг номер (при мене става, мисля, че ще стане и на А6) - от лявата страна (пред шофьора) слагам 610мм а от дясно 550мм, каквито са си предписани. Така почистваното пространство е доста по-голямо :twisted::biggthumpup::) Купуваш си два комплекта за по 5 лв. 610 и 550 и имаш чистачки за две смени по посочената схема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля' date=' че е по-добре да купуваш евтини чистачки, които чистят добре поне 6 месеца и да си ги сменяш два пъти в годината. Аз поне така правя най-често купувам ГРАФИТ за 5 лв.

Обаче правя един друг номер (при мене става, мисля, че ще стане и на А6) - от лявата страна (пред шофьора) слагам 610мм а от дясно 550мм, каквито са си предписани. Така почистваното пространство е доста по-голямо :biggthumpup::):twisted: Купуваш си два комплекта за по 5 лв. 610 и 550 и имаш чистачки за две смени по посочената схема![/quote']

Това е добра идея :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bosch Twin нещо си' date=' с две пера..няма друга такава чистачка!!

Но само, ако държиш колата на паркинг или в гараж..иначе ги гепят много.. :)[/quote']

:biggthumpup::biggthumpup::):lol: страшна чистачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях досега с Grafit 510мм.Цената им беше към 3лв в Била.Изкараха някъде към 6мес.Сега пак шях да си купя ама ги нямаше.

По ОМВ-та продават някакви Guard ама за тях нищо не знам.

Сега си купих Alca 530мм.Немски са.Продават се в Лукойл.

Само дето са по една в кутия. :biggthumpup: Това доста ме изненада.Мислех че съм си купил две за 5.40лв а се оказа че е една.Засега чистят доста добре ама се чудя докога?

Иначе 530мм стоят доста добре на стъклото.Дясната излиза съвсем малко,но между двете не остава никакво непочистено място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с Графит от Метро - 2ри комплект. Изкарват около 6-8 месеца, но трябва да се има в предвид, че съм доста капризен към чистачките. Преди бях с Бош - имат около 2 години живот. Сметнете кое е по-далавера :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, вече си купих!!!

Времето беше скапано, валеше дъжд и ми писна с тая мазня по предното стъкло, та спрях на първия Лукойл! Имаше Графит, Шампион и ALCA по 4-5 лв. чистачката (немски)!

Моите чистачки се оказаха 55 см и само Шампион имаха този размер, та вече съм с тях! За късмет чистят наистина много добре! Струваха 26 лева!

Това е! Благодаря на всички за мненията! Все пак ми помогнахте :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така' date=' вече си купих!!!

Времето беше скапано, валеше дъжд и ми писна с тая мазня по предното стъкло, та спрях на първия Лукойл! Имаше Графит, Шампион и ALCA по 4-5 лв. чистачката (немски)!

Моите чистачки се оказаха 55 см и само Шампион имаха този размер, та вече съм с тях! За късмет чистят наистина много добре! Струваха 26 лева!

Това е! Благодаря на всички за мненията! Все пак ми помогнахте :biggthumpup:[/quote']

И аз съм с шампион за тия пари, страхотни чистачки са, само дето трябва да се чистят от мръсотията от време на време.

Bosch aero нещо си бяха на първо място в някакъв тест на аутобилд но бяха 50 евро нещо си :biggthumpup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се включа и аз ... ползвал съм три марки: Valeo, Bosch и Champion. Най доволен съм бил от Valeo. Бош никога повече няма да сложа (може би съм купил ментаци или кофти модел). Шампиона също си заслужава парите. Абе важното е да чистят, марката няма значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...