Jump to content

Семеринг колянов вал ???


Recommended Posts

Гледам оня ден капнало масалце под колата,викам не е от моита.Спирам я на друго място на паркинга...пак капнало...

Та така една седмица и проверявам маслото има си..Карам си я здраво...5-6к оборота си е практика....та на последък взе всеки път като я оставя от каране да намирам по една локвичка с диаметър 3-4 см под нея....ама не зависимо колко си я карал....и да съм я карал 1 час пак толко,и 5 дена да я не карам .....локвичката си е същата :lol:

Демек капе само при топъл мотор....

Вкарах я в сервиза и тоя ми вика семеринг на колянов вал....не исках и да го питам колко ще ми струва да го сменя....

Та искам да питам има ли опасност да стане нещо на колата ако си я карам така...лампа за налягането на маслото не светва...маслото си е по средата и така.....само ме дразни петната къде остават под нея...стана като Москвич :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма голяма опасност според мен, стига да следиш нивото на маслото. Единствената опасност при теч на масло за която се сещам е ангренажния ремък, трябва да се гледа да не тече върху нег. Все пак е добре да го смениш в някакво обозримо бъдеще :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта не е скъп, по-добре го направи, няма нужда да създаваш москвич-шки имидж на ауди-то :lol:. На предната кола съм го правил, 3-4 часа труд и колкото е семеринга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта не е скъп, по-добре го направи, няма нужда да създаваш москвич-шки имидж на ауди-то :lol:. На предната кола съм го правил, 3-4 часа труд и колкото е семеринга.

На мен ми струваше 16 лв семеринга и 80 лв. труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремонта не е скъп, по-добре го направи, няма нужда да създаваш москвич-шки имидж на ауди-то :cry:. На предната кола съм го правил, 3-4 часа труд и колкото е семеринга.

На мен ми струваше 16 лв семеринга и 80 лв. труд.

:schlaumeier::wink::wink::cry:

КЪФ Е ТОЯ ТРУД

нещо са те избомбили

не помня вече колко ми взеха - ама определено ставаше дума за много по-малка сума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в Монтана в Bosch къде съм я карал 25-30 лж на час ми се върти в главата.....а и нещо взеха да ме не кефят,нещо некомпетентни ми се виждат.... преди време за същия теч сменик гарнитурата на капака на клапаните.... :roll:

Ако мога да си и врътна 10к км така няма да я правя сега.....само да не тръгна на някъде и да изхвърли всичкото масло и да стане фал....иначе сега капе много малко при яко тумбене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза на Бош ми казаха да го сменя тоя семеринг при смяната на ангренажния ремък - цената на труда е общо 40 лв, семеринга струва 6 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

семринга струва 16лв на фирма Victor Reinz i 6лв на фирма Reycon.имам ги и двата вида при мен. а за смяната не трябва да ти вземат пове4е от 20лв верно че се разкачат бая неща ама....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо да уточним- за перден семеринг ли става дума или за заден?

ако за заден- това означава- скоростите долу! което е цифра, щот се разкоства всичко. полуоски...скорости..съединител..датчици...абе всичко докато се ситгне до ШИБАНИЯ ЗАДЕН семеринг. ако е той- той седи в нещо като капачка, която също има една гарнигтура- в повечето случаи е като хартиена, та да се смени и тя, тъй-тъй си стигнал до там. аз си смених и лагера на съединителя като го сменях моя семеринг. при мен си течеше здраво от него.

ако е предния- там нещата са по-прости. свалят се шайбите, ремъците, няколко капака и си там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Труда е много, отцепват се скоростите, затова.

Вярно е и най добре да проверят и съединителя в какво състояние е без това са разкачили скоростите. В сервиз на Бош ми правиха ремонта-скъпо но!?. За 20 лева :?: не знам кой работи така те за един тампон на макферсона искат 15 лв труд :schlaumeier:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за преден семеринг става дума....

ама ако може да деяни да не го правя сега...а ако има риск....

да бъркам в джоба и по маистори :schlaumeier:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе щтом е преден кво му мислиш толкова нали повече от 50лв нема да ти отидат. Аз сменявах клапани ей така па ти за един семеринг. Недей ме ядосва ами скачай към сервиза да не караш Московец та щте ти тече масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

zdraveite as imam sa6tia problem ostavam kolata na edno miasto i posle pod neia ima lokva s maslo a okolo 6aibite na rolkite na angrenaja e omasleno.Kato pogledna ot dolu ima kapki maslo po kartera no si li4i 4e se sti4a ot gore .Nemoga da razbera na koia ot rolkite se namira semeringa stava vapros za audi80 na tazi ot dolu ili ot gore i dali 6e ima problem ako si ia karaпиши на m taka blagodaria predvaritelno

пиши на кирилица моля.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zdraveite as imam sa6tia problem ostavam kolata na edno miasto i posle pod neia ima lokva s maslo a okolo 6aibite na rolkite na angrenaja e omasleno.Kato pogledna ot dolu ima kapki maslo po kartera no si li4i 4e se sti4a ot gore .Nemoga da razbera na koia ot rolkite se namira semeringa stava vapros za audi80 na tazi ot dolu ili ot gore i dali 6e ima problem ako si ia karam taka blagodaria predvaritelno

Рано или късно ще има проблем - ангренажния ремък не обича маслената баня.

Ако искаш да ти обърнат повече внимание , пиши какъв е мАтора и не пиши на маймуница .

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно ще има проблем - ангренажния ремък не обича маслената баня.

Ако искаш да ти обърнат повече внимание , пиши какъв е мАтора и не пиши на маймуница .

motora e 1.8i.benzin.nemoga da pi6a na kirilitsa na tazi klavietura za tova sam pisal taka.a i po remaka ina4e niama maslo v smisal ne se e omaslil a i nezn kakvo 6te kajete za tezi koli as ia vzex onzi den i za tova pitam

моля пиши на кирилица.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте,

Може да не е точната тема, ама да питам :zustimm:

Ауди 100 авант(не е куатро), 1992г, 2.6, V6, ABC мотор: имам за смяна семеринг на колянов вал(заден)май е комплект с капачка и ми обявяват цена 160лв! Някой дали е намирал друго решение? Моля, да споделите. Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само семеринга, но върви комплект с капачката.

Нищо подобно - пързалят те! И на моята А6 го дават по програма да е комплект с капачката, ама не - отделно си е - 20тина лв на Рейнц. Виж труда ще ти е доста - скорости и съединител се свалят, че и маховика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам някой да се навие да сваля кутия и тн за 130-140 лв. Верна цена са му дали, но ако смени семеринга барбар с плочката, а то не е необходимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...