Jump to content

Днес си проверих колко данък дължа !!!!!


nikolaivw

Recommended Posts

  • Отговори 118
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Миналата година (октомври) като си минавах прегледа си носех и документа за платен данък и го питам трябва ли, той ми вика само ГО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега...пътен данък се плаща за пътища....нали така??? Аз пътища, улици и булеварди тук в София не съм видял кат хората....че то даже новото ОколоМръсно се разби за 1 месец баси...преди това се потрошиха/окрадаха шахтите по него....ми не мерси!!!

ПС: Окачването на А4/А6 нали знаеш колко по 300 е + работата + златна карта при някой гумаджия....

Това е данък, че си буржоа и притежаваш МПС,

а пътния данък е под формата на минетки ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........

да го вярвам ли? :hilezh:

Ми не баш.... :flipoff:

Чл. 55. (Изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 106 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) (1) За леки автомобили общинският съвет определя размера на данъка с наредбата по чл. 1, ал. 2 съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва: 1. до 37 kW включително - от 0,34 до 1,02 лв. за 1 kW;

2. над 37 kW до 55 kW включително - от 0,40 до 1,20 лв. за 1 kW;

3. над 55 kW до 74 kW включително - от 0,54 до 1,62 лв. за 1 kW;

4. над 74 kW до 110 kW включително - от 1,10 до 3,30 лв. за 1 kW;

5. над 110 kW - от 1,23 до 3,69 лв. за 1 kW.

В зависимост от годината на производство данъкът се умножава със следните коефициенти:

Брой на годините от годината Коефициент

на производство, включително

годината на производство

Над 14 години 1

Над 5 до 14 години включително 1,5

До 5 години включително 2,8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не баш.... :flipoff:

Това как се разбира?

5. над 110 kW - от 1,23 до 3,69 лв. за 1 kW.

До 5 години включително x 2,8

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това как се разбира?

5. над 110 kW - от 1,23 до 3,69 лв. за 1 kW.

Всяка община сама си избира в тези граници. По дифолт е най-ниското.

165KW x 1,54лв = 254,1 лв.

и по 2.5

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъчен калкулатор за изчисляване размера на данъка върху превозните средства за леки автомобили.

мощност на автомобила 110 киловата

адрес на собственика (община) София

автомобилът е над 5г. до 14г.

катализатор Да

размер на данъка 227.70 лева

Толкова ми искат в общината, значи формулата е вярна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали?

66kW с катализатор, под 5г. Колко да е :flipoff:

мощност на автомобила 66 киловата

адрес на собственика (община) София

автомобилът е до 5г. вкл.

катализатор Да

размер на данъка 62.83 лева

Редактирано от PRR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.8 T,150к.с. в казанлък за 2008 платих 190 лева с лихвите,за тая година ми излиза 4е е 203 лева,ако го пиша 150 коня,а ако го пиша 110 kw,излиза 181 лева.От къде идва тази разлика не мога даси обесня :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....От къде идва тази разлика не мога даси обесня wall.gif

От скапания калкулатор.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между Бургас и София има 50 лв разлика за моята кола..... От къв зор? Да не сме по-облагодетелствани от софиянци случайно? Бах ги в измекярите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

размер на данъка АфН - 167.67 лева + каско и ГО = 900 :bia:

То само каското ми е 900 лв, ма не рева, нали ;) Важното е да не се притеснявам, когато си оставя колата долу пред блока. Спестява ми купчина нерви от притеснение, макар да не е задължително. Иначе мойта сметка е 900 каско + 270 данък + 150 гражданска + 40 преглед = 1360 лв годишно за удоволствието да караш А6 :bia: Кво да го прайш, слабост ми е. Всеки ден си мисля "другата година ше си зема някъв дизел баварец с голям мотор и автоматик", но като го погледна и си казвам "да си еб*т ма*ките тъпите бмв-та, никоя не мое да стъпи на пръста на А6-цата ми" :)

Като стана дума скоро сравнявах 7-ма серия на бмв с моята А6-ца и не открих нито едно предимство на 7-цата пред моята, освен автоматика....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой може да ме светне защо колите с повече киловати имат по-голям пътен данък?Да не би от въртенето на гумите да изронват вече разбития ни европейски път?

П.П.Аз едно време когато данъците бяха по 18лв карах по идеални пътища.А сега с 300лв данък разбивам колата за една година.И за предница отново ~300лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой може да ме светне защо колите с повече киловати имат по-голям пътен данък?Да не би от въртенето на гумите да изронват вече разбития ни европейски път?

Няколко пъти се писа: който има брадичка трябва да има и гребенче!

На въпроса ти: не търка повече асфалта, но замърсява повече и най-вероятно се движи повече по пътя (т.е. кара се повече). Освен това в Европа има едно основно правило - да се взима от богатите! А те не карат малки и малолитражни коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за удоволствието да караш А6 ;) Кво да го прайш, слабост ми е. Всеки ден си мисля "другата година ше си зема някъв дизел баварец с голям мотор и автоматик", но като го погледна и си казвам "да си еб*т ма*ките тъпите бмв-та, никоя не мое да стъпи на пръста на А6-цата ми" :D

Като стана дума скоро сравнявах 7-ма серия на бмв с моята А6-ца и не открих нито едно предимство на 7-цата пред моята, освен автоматика....

Ти сериозно ли ;) значи караш неква уникална а6 ;) не си зимай 7-ма серия толко е гадна че ще земе да прогледнеш и ти за истинските автомобили ;)

Кво го коментирате тоя данък в сегашната ситуация ,които иска го плаща които не не, верно е много тъпо начина по които ги изчисляват старите коли за без пари новите х 10 ;) нема толкова смотана държава. Да не говорим, че с всяка измината година го увеличават доста чувствително та идва дилемата каско ГО... данък :) ммм..не мерси !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
:bia: Бахти зора! В Англия на моя кош всичко излиза 1800лв на година, при мин. месечна раб. заплата за 39ч/седмица 2100лв (при най-ниския курс). В България при мин. р. заплата с 0 по-малко такива цифри???! :birthday::birthday::birthday:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Аз съм от Добрич и данъка ми преди 2 години беше 300лв,на следващата година като решиха данъците да се определят на местно ниво,кметицата реши да напълни общинската хазна и увеличи данъците двойно!!!!Така,че миналата година платих 600лв!!!Тази година се надявах да падне,тъй като май месец колата навършва 5 години/А4 8Е-2004год./но като направих сметка с калкулатора ме заболя главата-594лв.

Добре разбирам да плащаме данъци,но да има за какво?!Нито пътищата пътища,нито законите закони нищо не ни е наред и плащаме такива данъци на шибаната държава!!!

1600лв каско+600лв данък+200лв гражданска+70лв винетка.Е ми то за няколко години я плащаш още веднъж!

Е...ти шибаната държава!

Имаме приятели в Англия.За една година плащат 500 паунда за всичко това, което изброих по-горе за Ауди А6-2006г. ,мисля 120kw.

Е за какво говорим и как да правим сравнения на стандарти,соц. пол. и т.н.

Просто навсякъде държавата се грижи за населението и им помага по време на криза,а не като тук да те бутат надолу за да потънеш докрай!

Просто тези неща може да ги коментираме до безкрай,но ефекта пак ще си остане кръгла нула!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...