Jump to content

Audi a6 1.9tdi 110k.с. или Пасат 2.5тди 150к.с.


Recommended Posts

Здравейте,колеги.Ами попаднаха ми два автомобила на сносна цена и сега съм на фаза голямо чудене.Пасата е 2000г.,автоматик, доста стегнат и запазен,цената му добра обаче този 2.5 мотор не ми дава мира.90% от мненията за него са негативни - валове,кобилици,помпи и прочее...

Аудито пък е а6 2001г.,1.9тди 110к.с. - него не съм го пробвал още,но и то е в доста добра форма като гледам.Тук пък все си мисля,дали няма да му е слабичък този двигател.

П.С.Ако някой колега има такова ауди нека изкаже впечатления..:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки слабичко е различно понятие. Зависи от какво слизаш... Все пак А6 с АФН върви както А4 със АФН и 1-2 човека вътре.... (зависи от хората :) ) Ако се чудеше между Пасат 1.9тди и А6 2.5 тди разбирам да се двоумиш, но в този случай....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,заповядай да ти дам моя Пасат.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=44345&hl=пасата

Сигурен съм че ще си доволен във всяко едно отношение.

П.С.Цената няма да е тази от темата,достатъчно надолу ще е.Ако имаш интерес пиши ЛС или се обади.

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво сега - в крайна сметка да се мятам на Пасата,пък каквото сабя покаже.....Ще взема днес и един познат майстор да си каже мнението - в крайна сметка се надявам да не се чупи всеки ден това 2.5.

П.С.Аудито впрочем се оказа 1.9тди 116к.с. и е автоматик.Дали е помпа-дюза и как да го позная.Като гледам дюзите му са си отвън :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво "да го познаеш". Щом е 116 коня значи Е помпа-дюза и е жесток двигател във ВСЯКО едно отношение!!! Здравина, вървене, разход... Качвай се и ще се родиш! ТОВА е твоят избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С.Аудито впрочем се оказа 1.9тди 116к.с. и е автоматик.Дали е помпа-дюза и как да го позная.Като гледам дюзите му са си отвън :bia:

Е щом е 116 к.с. със сигурност е помпа-дюза. Много здрав и икономичен мотор, върви съвсем прилично, за БГ пътища не мисля, че ти трябва повече.

Отделно, че А6-цата е определено по-красивият и комфортен автомобил, изработен с по-качествени материали.

Това е мое мнение, все пак ти си решаваш. Успех с избора! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благдаря ви за бързите отговори.Ами честно не съм кой знае какъв състезател,но все пак се надявам да не се мъчи колицата- все пак е 1,5тона. По-скоро съм угрижен за автоматика,като гледам няма опция за ръчно превключване (на това му викаха мултитроник нали?). След няколко часа ще ходя да пробвам и тогава ще преценя,в крайна сметка каране му е майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматик с опция за ръчно превключване при Ауди и Фолксваген (както и останалите от групата VAG) се нарича Типтроник.

Мултитроник е съвсем друга скоростна кутия, която реално няма предавки.

Този 1.9TDI 116 коня двигател има чудесна динамика още от 1200 оборота. Споделям го от 80'000км опит с точно такъв двигател. Още повече: щом Ауди са пресметнали, че той има място в купе като А6, значи е така.

+ това имаш винаги опция за чип тунинг, което влияе коренно в/у работата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi a6 1.9tdi 110k.с. или Пасат 2.5тди 150к.с.

Според мен и двете коли не стават. Аудито ще е бавно, а пасатът не си заслужава да го купуваш и да поддържаш 2.5TDI на него. Ако ще е 2.5TDI по-добре да е на Ауди А6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С.Аудито впрочем се оказа 1.9тди 116к.с. и е автоматик.Дали е помпа-дюза и как да го позная.Като гледам дюзите му са си отвън :respekt:

Това погледна ли го? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам,ела да погледнеш моя Пасат,да го покараш и ако не ти харесва-живи и здрави! :wacko:

Поне ще си го видел,ниту мен ще ме е яд че не съм ти го предложил,хем ти ще можеш да направиш справка за другите който гледаш.

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Te тва ти е нещо средно между двете! Хубавия мотор, на по-евтината кола! Само дето не е автоматик, ама и това си има предимствата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасат добре ама да е 1,9 тди. Това 2,5 и то на пасат .... По - евтина е поддръжката на пасат от А6, но търси пасат с 1,9 тди ако е нафта или АДР бензин за да нямаш излишни ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги поразчетох се из нашия форум и този на VW и наистина работата ще е сериозна с този 2.5 двигател.Явно ще се насоча към 1.9тди моторите на Пасат 5 или 5.5.

Чувам,че 131-коньовия вариант също бил добър избор...вие какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги поразчетох се из нашия форум и този на VW и наистина работата ще е сериозна с този 2.5 двигател.Явно ще се насоча към 1.9тди моторите на Пасат 5 или 5.5.

Чувам,че 131-коньовия вариант също бил добър избор...вие какво ще кажете?

П.С. Вижте тука на какво попаднах - мисля тези дни да го пробвам...

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=44&t=145611

Редактирано от dinkov_a6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, ама аз 1,9 116 коня на А6 досега не съм виждал. Иначе по темата-131 коня мотора си е супер, карам такъв на А6 и съм много доволен

Редактирано от gibonass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...