Jump to content

Темпомат (Cruise control) A4 B6


stilko

Recommended Posts

Пускам се по пързалката да слагам автопилота и аз :-)

 

Малко аматьорски въпрос:

Как се разбира нивото на оборудване - спортния кожен мултифункс. волан съм, имам БК...

Да разбирам ли, че съм MIDLINE?

Излиза ли нивото на ВагКом?

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги, моля за малко помощ. Прочетох темата иа разбрах че според вас модул завършващ на ''F'' не е подходящ за автопилот.

Възможно ли е да има изклюяение тъй като моя е такъв, обаче имам конектора в долната част на модула?  opt1390944354w.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, моля за малко помощ. Прочетох темата иа разбрах че според вас модул завършващ на ''F'' не е подходящ за автопилот.

Възможно ли е да има изклюяение тъй като моя е такъв, обаче имам конектора в долната част на модула?  

Конектор има, обаче под него (вътре) няма ТЕРМИНАЛИ за него, платката е празна.

Или казано по-просто - корпусите са еднакви, платките са различни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тези дни си смених модула, сложих лостче за темпомата и такова за борд компютър, но не успявам да подкарам темпомата, всичко правя както е описано, даже кабелчето на 5-ти пин го има син+зелен, и съм го проверил пак за по сигурно, отива до от пред.Тракшъна и АБС-а свети и мига, и темпомата не иска да захапе. Всичко с ваг кома съм програмирал и кодирал, но неще и неще да стане. Излиза ми грешка

17977 - Cruise Control Switch (E45) 

            P1569 - 35-00 - Implausible Signal
По някога кога въведа кода на АБС-а и ми се разкача връзката  :gruebel:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

А възможно ли е от него да ми свети АБС-а и тракшъна?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- 1бр. - Лост за управление на темпомата (Cruise control system switch) - 8E0 953 521 D (от 12.2000 до 03.2003 година) или 4Е0 953 521 (от 04.2003 до 12.2004 година)

 

Има ли значение кое от двете лостчета,ще сложа на 2001година ауди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да се включа и аз.След намирането на модула и ключа за круиза,днес бях в Ауди Бургас и имаше приключения.След монтажа,колата светна цялата-спирачките,ай би еса и не можеше да променя градусите на завиване.Казват модула не е изправен връщаме стария.Да ама НЕ.Старият модул и той не тръгва.Изпадам в шок истерия и вдитам кръвно.Добре,че звънах за съвет на Райно,на който съм безкрайно благодарен за частите и той каза,че много пъти излизат такива грешки.Чисто и просто при монтажа леко се бутат при не затегнати до край болчета целият комплект ключове с модула преди да се завие волана по кормилния прът и Воала /както казват руснаците/грешките изчезнаха.Ха сега викам аз компетенции вместо аз да ви плащам,вие ми дължите пари.Всичко си дойде на място екстрата си е екстра.Така,че имайте и такива  "тънкости" в предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък не ми се беше случвало да обяснявам и буквало уча хора работещи в официален сервиз кое как става, а толкова неразбиращо да мълчат по телефона :)))

Хубаво е, че стана колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Късно май се включвам май, но тъй като минах през това и аз и ако някой от Бургас е решил да го направи и по някаква причина не е успял - готов съм да помогна в извънработно време(или уикендите) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Виж си машинката(датчика) на педала на съединителя

 

Мерси колега, точно от него се оказа, че не иска да тръгва. Купих си и друго лостче, но да ме пита, кой дявол ме накара да не видя датчика на съедините, сега всичко е ок, даже продавам и оригинално лостче, на някой ако му трябва, да пише, ще карам с китайското, че не ми се разглобява пак да слагам оригиналното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Тъй като на мен ми се наложи да проверя моя модул и минах по този път, реших да допиша темата за да остане в историята :hilezh:

Воланът ми НЕ е мултифункционален, кожен е, но без подгряване.За съжаление моят модул е 8E0-953-549-F, който според тази страница - НЕ поддържа cruise control.

Парт номера, които НЕ поддържат cruise control:

Part Numbers: 8E0-953-549-F 8E0-953-549-S

Парт номера, които поддържат cruise control:

Part Numbers: 8E0-953-549-L, 8E0-953-549-N 8E0-953-549-M, 8E0-953-549-P, 8E0-953-549-Q, 8E0-953-549-R

Ето малко изходни данни от VCDS-Lite:

steeringq.jpg

 

Колега,

Аз бях като теб. С модул, който не поддържа темпомат. Дори нямах  борд компютър.

В Порше Запад дълги години ми обясняваха, как трябва да се смени волана с мултифункционален, за да се монтира темпомат.

Преди месец, при поредния ми инатлив опит, се оказа, че се сменя блока за управление, т. нар. спирален кабел, и лостовете (трите лоста са в комплект). В моя случай исках и добавяне на борд компютър, какот вече писах.

 

Всичко (части, труд и програмиране) излезе малко под 1200 лева и стана за един ден. Всичко работи като заводско.

 

П.С.: Колата ми е с ръчни скорости 1.8 TFSI

Редактирано от SpaceBo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...