Jump to content

Профилактики и ъпгреиди по А6 С5 или да почовъркаме малко по колите.


TDI_Fan

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Според мен около ръчната не са терсене, а най-кофти е свивката по лаисните на вратите в края където е закръглено. При ръбовете на пепелника нещата са подобни. Аз затова дадох да ми ги залепят (пък и гледах на друга кола как са го правили и там ми хареса) - ако бяха прави детайлите бих проявил малко художествена самодейност ама с тия извики не става.

 

Ето и една малко по-стара придобивка която съм забравил да пусна:

IMG_2584.jpg

Вместо да ми се мандахерца кабела на радар детектора, прекарах кабела през тавана и пос тарничната колонка като вързах захранването към таблото (всъщност Buzzi го върза де :hilezh: ).

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пусни снимка да видим как е бокоюсър

 

034314211-big.jpg?r=0

034314212-big.jpg?r=0

034314213-big.jpg?r=0

034314214-big.jpg?r=0

035141144-big.jpg?r=0

034314218-big.jpg?r=0

Нямам снимка отблизо на елементите около ръчната, но станаха добре, с тях най-много си играх.

Детайлът около копчето за аварийните съществува в два варианта - с апликация и без и понеже моят беше без, не го боядисах, но го отчитам като грешка. Ще се поправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникално е станало  :flehan:  Да разбирам ли че ти си правил лака?

Това покрай копчето е по-добре че си го оставил така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, един бояджия мой познат ми го пръсна, уговорката ни беше аз да ги подготвя - матиране със шкурка 1000 и обезмасляване. Самото матиране отнема време, защото особено дребните части имат много ъгълчета, ръбчета, извивки и си е играчка. За пръскане на боя и лак му платих.

Щракнах и другите детайли:

035141179-big.jpg?r=0

035141180-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво колега много добре е станало хареса ми тези дни и аз ще снимам мойте как ги направих.. разбира се не са кто на колегата но по бива от дървенийката.браво пак мн ми хареса. аз питах в една фирма колко ще струва да ми ги направят от карбон като всеки детайл се прави с изливка и като ми казаха ме заболя главата ..ене мене половината кола :))) и се отказах

 

впрочем на теб колко ти излезе пиано лака ???

Редактирано от Jordan Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За карбона са ми казвали, че има вариант да се сложи карбоново фолио и после едно прозрачно фолио за да добие вида на карбона от S/RS но не съм виждал на живо.

 

При мен дървения декор като е тъмно е добре понеже не му се вижда червения отенък - да не кажа че изглежда яко. Ама светне ли слънце - отврат. Пробвах със затъмняващо фолио, но червения отенък пак си стоеше. На новите А6 са се светнали и апликациите са от светло и обезцветено дърво и са уникални - ама на наще са потрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То да ти кажа, не, че беше толкова лошо, колкото, че омръзва или поне с мен стана така.

браво колега много добре е станало хареса ми тези дни и аз ще снимам мойте как ги направих.. разбира се не са кто на колегата но по бива от дървенийката.браво пак мн ми хареса. аз питах в една фирма колко ще струва да ми ги направят от карбон като всеки детайл се прави с изливка и като ми казаха ме заболя главата ..ене мене половината кола :))) и се отказах

 

впрочем на теб колко ти излезе пиано лака ???

Там малко по приятелски станаха нещата, та реална цифра не мога да кажа. На мен ми взе 50лв, но с оглед на работата според мен, би струвало около 100 - 150, колкото взимат за един външен детайл, имай предвид, че са 10 апликации - 5 големи и 5 по-малки.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси само аз ли си харесвам дървото :D,даже когато си търсех трилъчев волан бях намерил дървен,но нямаше копчета и се отказах. :hilezh:  :hilezh:  :hilezh: .

Малко е стара модификацията но все пак да я покажа,трилъчев волан свързан към мултимедията.В момента издирвам ново електрохроматично огледало,защото моето се разтече,но се оказва,че не е много срещана екстра и намирам само протекли.

1091014_10200556329647015_1534078858_o.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още когато взех колата исках щори,и след не дълго  намерих подходящ донор и му взех страничните задни и електрическата за задния прозорец заедно с кората за нея.Лесно се монтира,по зор е прекарването на ток,но кефа е голям.Утре ще пусна снимки на монтираната такава :)

538693_3822358473767_142221496_n.jpg?oh=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100-150 за всички или за детайл?

За всички бе човек, имам предвид, че всички 10 детайла са горе-долу като един външен, може би даже по-малко като материал (боя), но пък повече като играчка (време).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всичките е кестра цена това - на мен ми бяха обявили към 300, но щяха да си свършат всичко де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето при мен как стана след моето слагане,като на скоростната го махман, че нещо не ми допадаше. тъй тъй съм пуснал тази публикация искам да питам някой дали е пробвал да оправи алуминия който е на скоростния лост седи на точки и грозно

Редактирано от Jordan Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Тази седмциа свалих и лиасните да ги фолират. Стана много яко, но не можах да направя хубави снимки.

За тези които ще свалят лайсни ето малко пищови:

 

Страничните падат много лесно и удобно особенно ако имаш и пластмасов инструмент за вадене. Единствено към дръжката за отвряне има контра и трябва да се започва свалянето от задната част. Метални накрайници влизат в ето тези жлебове:

a6f3b16ee185a4b7.JPG

 

Тази над жабката обаче е доста неприятна за вадене - ако си я вадех сам (момечето имаше един куфар инструменти) вероятно щеше да каже "пук". Препоръчвам които сваля сам да свали жабката първо и да се пробва отзад да ги освободи(или поне да пръсне щипките с WD40). Състои се от двоийни щипки в които влиза пластмасов накрайник:

ac5816215cecd3bd.JPG

1926b8cfa82f8602.JPG

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, предната са я хванали така, че да издържа на 100 кг опън.

Аз свалих жабката и избутах самите крачета на лайстната отзад.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето снимки как стана интериора в сиво (за съжаление светлината не е много добра):

e3b6cfd22a467551.jpg

95e4f737f2bb3715.jpg

 

Междувремнно свалих жабката и изчистих вентилатора (като го и смазах) и останалите въздушни пътища - невероятна мизерия и прах беше които се усещаше от вентилатора. Със спрей за почистване на инсталацията пръснах директно питатата като свалих единия температурен сензор по пътя. Качеството на въздуха се оправи осезаемо.


Междувременно в свободното време през празниците се позаиграх с боядисване на спирачните апарати. Знам че на повечето хора им звучи като "пернишки тюнинг", но според мен подобряват визията на колата:

112e6092fc560809.jpg

9a419ca7bb08b7ac.jpgb0d1d274dbcef378.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...