Jump to content

Охлаждане за лаптоп


Recommended Posts

Дайте някакви идеи, какъв cooler за лаптопа да си взема. Интелски е, не грее особено, ама нещо реших че трябва да си купя и такава джаджа :flehan:

За нещо такова говоря

http://pcsilent.de/ppic-MAXI-Zalman-notebo...0-zmnc1000s.jpg

http://the-gadgeteer.com/asset_cache/j/je/...ok-cooler12.jpg

http://www.onlineshop.com.sg/images/IMT00009B.jpg

Mers in advance

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като не търсиш производителност, отиваш в магазина и си избираш най-стилната, според бюджета с който разполагаш.

Търся нещо, от което има смисъл, не търся красота. И да не бръмчи особено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега след като ти загрява Лаптопчето не си купувай такива джиджавки а подобре да го занесеш в някои сервиз за да ти го почистят охлаждането щото то се пълни със прах и каквото друго успее да засмуче, а с тея поставки нищо няма да промениш той пак ще си грее докато не се запуши напълно или пак ако ти е в гаранция им го занеси там от където си го купил и до 2-3 дни ще го имаш обратно за едно такова почистване вземат от 25-40 лв зависи от сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая последната ми допада. Имай предвид, че вентилаторите на поставката ще трябва да ги чистиш често. Колкото по-мръсни стават, толкова повече шумят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега каква е температурата на процесора в момента ?

Ако е топличък, направи едно почистване, смени пастата ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Intel Core2duo 1.66

при игрите стигаше до 68 градуса, ама няма грижи. Вече е на година и половина, наскоро го отварях, имаше малко прашец, но нищо особено

от където дърпа от там изкарва въздух :lol:, друго обяснение не видях

15022010042.th.jpg

15022010036.th.jpg

tempqq.th.png

подложката е тази, почти е безмислена :)

10032010423.th.jpg

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са казали колегите, рано или късно се стига до задръстване на охлаждащото радиаторче. Вчера на служебния ми лаптоп забелязах, че вентилаторчето прави сетни усилия на високи обороти да охлади. Разглобих го и освен, че както си знаем беше се задръстило, бяха се счупили всичките 4 чопа, които държат радиатора и топловодите към процесора. Как е работило - не зная. Откакто почистих, смазах и възстанових всичко, вентилатора се включва много рядко. Това води и до пестене на енергия при работа на батерия.

Абсолютно съм на мнение, че всякакви подложки са неприложими в случаи като моя. Просто охлаждаме пластмасата на лаптопа, нищо друго.

За личния ми лаптоп съм си взел една бутилка сгъстен въздух и от време на време докато работи фана го продухвам. Така мисля, че ще отложа неизбежното за максимално дълъг период от време. Въпросната бутилка струва 4 - 5 лв. Въпросната операция върши работа при леко запрашаване. Ако се е събрала вече повече прах и космарлаци се рискува да се блокира охлаждащия вентилатор и става по - лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се отказах от подложки и пдобони грозотии. Като цяло лаптопа не ми загряваше особено, но стана по-шумен на моменти. Занесох да го почистят и сега е седе нов :hilezh:

Добре, че ме разубедихте за подложката :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега след като ти загрява Лаптопчето не си купувай такива джиджавки а подобре да го занесеш в някои сервиз за да ти го почистят охлаждането щото то се пълни със прах и каквото друго успее да засмуче, а с тея поставки нищо няма да промениш той пак ще си грее докато не се запуши напълно или пак ако ти е в гаранция им го занеси там от където си го купил и до 2-3 дни ще го имаш обратно за едно такова почистване вземат от 25-40 лв зависи от сервиза.

Изобщо не е вярно за поставките - няма как де не помагат и то много . Еди елементарен начин за охлаждане - отдолу на лаптопа , където пече най-много , процесор ли какво е там - слагаш лаптопа на ръба на масата (бюрото) така , че тази част която се напича да е във въздуха - за филми и нет е супер - няма загряване , докато ако си държиш в краката , както всички правим , направо пече яйца :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези подложки може и да имат някакъв смисъл ако често си го държиш с в скута, иначе не виждам приложение, да не го държиш над печката? Пък и за такива случаи има една безвентилаторна джиджавка на Logitech.

Лаптопа е предвиден да си се охлажда при нормални работни условия, моят стои върху сгънато каренце, което напълно спира въздушния поток под машинката и въпреки това нямам никакви проблеми с охлаждането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подложките помагат, и то МНОГО.

Но зависи от лаптопа, някои нямат нужда – например по-масовите серии като са с по-слаби процесори, работят добре. Охлаждането е сметнато да е универсално за всички модели.

Моя лаптоп е с голям процесор, пече доста, а и по-бързите дискове също греят повече. Лятото разликата със и без подложка е огромна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудел вреди ли му наистина на лаптопа това, че ми седи на краката. Добре, че беше таз тема да разбера, че има измислени такива подложки.

Може и да си взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подложките помагат, и то МНОГО.

Но зависи от лаптопа, някои нямат нужда – например по-масовите серии като са с по-слаби процесори, работят добре. Охлаждането е сметнато да е универсално за всички модели.

Моя лаптоп е с голям процесор, пече доста, а и по-бързите дискове също греят повече. Лятото разликата със и без подложка е огромна.

Ако си го слагаш в краката ОК, но иначе не бих си повдигнал лаптопа над бюрото, свикнал съм да пиша на ниско... ама всеки с удобствата си.

daks, наистина ако го държиш продълижтелно време в краката си можеш да слагаш поне някаква голяма книга с твърди корици, иначе едно че ти отделяш топлина, второ че неговата няма къде да се разсее, а и може леко да се позатапят вентилационните отвори.

Мисля че нещо такова е достатъчно ако лаптопът ти не е някаква портативна печка. В крайна сметка нали и на краката ти трябва да е удобно, а не да те ръби някаква пластмаса.

Макар че Леновото ми дори след един час в краката не си променя много температурата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесор 65С

Диод на процесора 71С

Това нормално ли е или се е задръстил радиатора на процесора

АMD Turion 64 Mobile Technology MK-38 (2.2GHz, 512KB L2 cache)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е AMD котлон - такива са температурите :bia: . Ако почне да ти вдига над 80С вероятно си за почистване. Можеш да опиташ да му продухаш радиатора със сгъстен въздух (има ги в Метро флаконите) през мястото от където изкарва въздуха. Лаптопа трябва да е изключен докато го продухваш.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпарчетосах го, почистих го и на напраих по добри отвори и сега сам с 10 градуса отдолу :flipoff:

Не беше задръстен, но поради незнайни причини имаше една лепенка която беше запушила 70 процента от отворите за въздух. Надупчих я с една дебела игла и сега го кара на замръзване :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам това от няколко месеца работи перфектно

при нормално ползване и като се мотам из нета и си слушкам музика температурата му стига до 50/55 градуса максимум

а малкия като започне да кара разни GTA ,нитроФци , контри и стреляници пукотевици

Температурата стига до 70/80градуса та и нагоре имах чувството, че парното в къщи е по студено на пипане

Взех една стойка с два вентилатора и тепературата я свалих с 20/30 градуса. Има моменти когато вентилатора на лаптопа намаля до минимум, когато бачка подложката, и сега малкия си джитка без да мее страх че ще ми стопи лаптопчето

а ето я и стойката

много е тиха чак неочквах, само се наложи да и залепя от онези малките кръгли,сликонови крачета, че много пързаляше на бюрото като играе малкия, а и се повдигна с 3мм и отвора стана поголям за ЗАСМУКВАНЕ на въздух

Та има ефект от цялата тая работа

А НЯКОЙ ЗНАЕЛИ КОЛКО ТРЯБВА ДА Е РАБОТНАТА ТЕМП. И КОЛКО Е НОМИНАЛНАТА ТЕМП.

Пък може и нормално да е 100гр. Бе....м ли му м.....мата :hilezh::steinigung::bia::hilezh:

Редактирано от maximoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.orderbg.com/index.php?main_page...roducts_id=5426

Ползвам това от около година.

Единствения недостатък, е че вентилатора се налепва с прах и започва да рабоги по-шумно.

Разбира се, това е недостатък заради средата, в която се ползва.

Избрах си такава поставка заради повдигането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подложката не го повдига много. Съмнявам се, че пишеш повече от мен когато имам да кодирам – не ми пречи че е по-висок.

НИКОГА не си държа лаптопа на краката, освен за нещо кратко и набързо. Имам си определено виждане за микровълновите излъчвания, дори и на нищожна мощност ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези поставки помагат толкова колкото се едно ако си сложиш вентилатора на тавана ако щеш и на предният капак на колата и да искаш да ти охлади двигателя.

дрън дрън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...