Jump to content

На кой колко му гори колата


z3raks

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Нищо фантастично няма да напиша тук, защото видях рекордни постижения.

В3 двг.3А 2000см3 бензин.

Извънградско пълен автомобил: София -море с превишение на скоростта 10-20 км/ч = 7.8/8 л на 100 км.Под 7.5- 7.6 не съм го свалял май.Карам икономично.

Градско в София 11-12/100 км.

Който не знае какво имам предвид за градското в София-престой,слушане на музика, 1 скорост,2 скорост,престои и така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше една тема "Къде най много ни лъжат с газта",понеже не мога да я намеря ще споделя какво се случва с газта на ПЕТРОЛ,която уж има добавка.Понеже последните 2 зареждания ми даде разход малко над 20/100,реших да направя снимки на километража и касовите бележки.Няма какво да ги коментирам,но колата беше много тромава.За да се движи нормално,педала на газта трябваше да е натиснат почти наполовина,а като обърна на безнин,"хукваше".Направих зареждане от Ромпетрол,усетих огромна разлика във вървежа.Според запознати с газовите горива ми казаха,че калоричността на газта в случая е много слаба.Ето снимките:

На тези километри бутилката е пълна

30_01_14_1_3.jpg
screenshot program

заредих 44 литра газ

30_01_14_1_4.jpg
image hosting

натези километри газта свърши

30_01_14_1.jpg
screen capture

и бутилката побра също 44 литра газ

20140130_133114.jpg
screencast

Нямам изтичане на гориво отникъде,нита миризма на газ,10 км са изминати на бензин.Бутилката винаги я пълня догоре и винаги на колонката е показвало 44 литра.Тя е 53 литрова и със същото гориво изминавам около 400 км извънградско.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

51 канал на климатроника

Sent from my iOCEAN X7T

На това не му вярвай, особено ако не си сменил датчика на входа на радиаторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тонка, този разход и за градско е много висок, освен ако не караш само на 1 и 2 скорост на разстояния по 1-2 км....

...баси и моята кола е на 230 000 км  :respekt:

Редактирано от tanuco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AUDI Q5 170 hp,

 

90-100 km/h    - 5,8

120-130 km/h  - 6,4

градско           - 9,0 и около, зависи от задръстванята.

много добре и понася спокойно каране  без ексцесии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

какво се случва с газта на ПЕТРОЛ,която уж има добавка.Понеже последните 2 зареждания ми даде разход малко над 20/100,реших да направя снимки на километража и касовите бележки.Няма какво да ги коментирам,но колата беше много тромава.За да се движи нормално,педала на газта трябваше да е натиснат почти наполовина,а като обърна на безнин,"хукваше".Направих зареждане от Ромпетрол,усетих огромна разлика във вървежа.Според запознати с газовите горива ми казаха,че калоричността на газта в случая е много слаба.

 

 

Колега , да ти кажа това явление с ПЕТРОЛ и аз го установих преди време ! Само хвалбите са им много и цената разбира се е по висока. Доста време и аз зареждах на РОМПЕТРОЛ  и бях много доволен от разхода и вървежа на колата. Спрях да зареждам там , след като два поредни пъти в 40 литрова бутилка ми заредиха 41 литра газ и то при положение че до там съм стигнал на газ и в бутилката е имало все пак някакво количество! Сега зареждам на OMV , и съм доволен.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Забравих тази тема и пропуснах да напиша,че през цялото време съм карал на течна фаза,защото изпарителя ми не се е затоплял.Кой да се сети в този студ да провери изпарителя.Така,че причината е била при мен.Един човек каза-1 чашка течна газ се равнявала на 20 чашки изпарена.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за 200км от който 60км градско(и то не каде да е,а във Враца)заредих 16,600 литра газ.

Редактирано от Даньо.Иван
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за 200км от който 60км градско(и то не каде да е,а във Враца)заредих 16,600 литра газ.

Еми нормално е на 5-та  при 1700 оборота да дава такъв разход. :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б4 1.9ТДИ 90 коня , извън града със скорост между 80 и 110 разхода ми е около 5.5 литра,а в града (София) около 6,5-7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните боклуци дето карам имат следните разходи:

Кабрио 2. 3НГ с газ  14-16 градско на бензин на газ 12-14 пак градско доста е намалено кранчето, навън не съм я засичал

80-ка 1.8 ЖН куатро на газ градско 13-15, навън 9-10

купе куатро 2.0 20в НМ само на бензин градско 12-14, навън 8-9

90-ка 2.3НГ куатро на гас 16-20градско, навън 10-12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

извън градско за 112км. 6.2литра със скорост 80/130км. плюс вкючен климатик,четири чоека/мъже/, гуми 225/45/17 и лятно време/авгус/.градско 6.5литра за 98км.,двама /трима/ човека с гуми 195/65/15,зимно време и температури окло нула градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента при мен разхода на бензин с двигател AJL е 12/100 градско,пропан-бутан 10/100 извънградско и 16/100 градско,като засичам изминатите километри само на газ.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...