Jump to content

Правилният размер за В4 - 205/65/15 или 205/60/15?


RED-AUDI

Recommended Posts

Колега за опиране едва ли ще опират , но ще те лъже километража . Ако караш с 100 км в час ще ти показва скоростомера 97 км в час , което не е кой знае каква разлика :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба ги у гумите......джантата е важна, още повече ако е хубава, лята.....много отваря стойката на колата :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/60/15 - с такива летни съм и са същия външен размер като 195/65/15

така че взимай и мачкай !

205/65/15 трябва да е толкова балонеста че да приличаш на бус :flipoff:

няма смисъл да се клатушкаш из завоите с такива гуми

Редактирано от Ngoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.0 16v със спортно окачване и стоманени джанти (не знам ЕТ-то) гумите не опират.

Колата обаче изглежда малко смешно с такива гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли проблем да се сложат 205/65/15 , ще опират ли?

Плюсове и минуси за двата размера?

виж в AUTODATA какъв размер може да носи твоя модел

Не слагай каквото ти падне а каквото може да носи колата че да не ти лъже километража да не си вдигаш разхода и да не тормозиш колота все пак

Слагай каквото се полага на колата все пак 100тина инжинери са ги смятали а не както ние в BG си маймуносваме колите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/60 са с еднакъв диаметър със 195/65

масово колегите във форума ползват първия размер за летните си гуми,а втория за зимните си гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад каквито и да сложиш няма да сбъркаш, 205/65 ако сложиш може да ти се дигне задницата малко ама това е по-скоро визуално.

За отпред 205 може да ти вдигне много малко разхода спрямо 195/то това важи и за отзад/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за разхода като че ли не е баш така

и аз до сега бях с 14 и 15 гуми и не съм усещал неква разлика в разхода или динамиката на колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в разхода може да се усети,когато увеличиш или намалиш сериозно общия външен диаметър(гума+джанта) :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/60 са с еднакъв диаметър със 195/65

масово колегите във форума ползват първия размер за летните си гуми,а втория за зимните си гуми

и аз карам така и нямам никакви ядове :) 205/60/15 са най-широките, които по каталог се полагат за Б4. иначе с доработки предполагам може и доста повече :flipoff:

а 205/65 не съм виждал честно казано...

Редактирано от Don Vitorio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според братушките става - http://www.audi-b4.ru/html/13.htm

в скоро време и аз май ще съм със 205/65/15 - ако сложа такива, ще пиша как е.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе незнам за правилния размер , ама ако го гепам тоз дето ми ги наряза и четирите , такъв размер ши му напъхан отзад чи и патент ши ми издаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато купих колата бе със летни 205, сега ще купувам нови и се колебая между 205 и 195 ...

Голям + е широката гума за устойчивостта на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.0 16v със спортно окачване и стоманени джанти (не знам ЕТ-то)

На стоманените ако не ме лъже паметта беше ЕТ37 централен отвор 57

Аз лятото карам с лети джанти , с ЕТ15 и гуми 205/60/15 и мисля че тоя размер му ляга перфектно. Зимата съм с 195/65/15 и тенекиени джанти :bia:

205/65/15 , както колегите казаха , не е сред най-популярните модели , по-трудничко се намира.Иначе разликата мисля че не е кой знае колко :hilezh: Не би трябвало да има проблем и с тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Има ли проблем да се сложат 205/65/15 , ще опират ли?

Плюсове и минуси за двата размера?

Съжалявам за закъснелия отговор, но се забавих с намирането на джанти :respekt:

205/65/15 стават – направо заспаха!

За повишаване на разхода, още нямам впечатления, но возията се подобри чувствително – към по доба разбира се :hilezh:

А иначе всички знаем, че правилния размер е 195/65/15 :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
  • 1 month later...

215/55/16 на аванта Б4 ще стои ли смешно?

В момента сьм с 205/55/16

Спирам се на този размер 215 с идеята за малко повече сцепление при старт иначе с 205 тьрка гуменките до 3-та

Колата е дизел и не вярвам да я спьнат по-широчките гуми - има си силичка доле-горе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При оригинален размер 195/65/15 външния размер на гумата е 634 мм

при 205/60/15 размера е 627мм (-7мм от горните), което означава, че при 100 км/ч с горния размер гуми ще показва 101 км/ч на таблото, което е трудно доловимо, но с по-широките гуми завива по - предвидимо.

а при по-редките 205/65/15 външния диаметър е по-голям от всичките - 647 (+13мм) и при движение със 100км/1 показва 97км/ч, което пак не е кой знае колко доловимо

 

Аз от 195/65/15 оригиналните минах на другите оригинални за Кабриолет 225/45/17 (болеро) които имат точно абсолютно същия външен диаметък като 195/65/15 и километража пак показва същата стойност, само че увеличеното сцеплението се усеща наистина много повече..особено в най-важния момент, когато спъпнеш здраво на спирачките.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...