Jump to content

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Благодаря ти колега ,но само да се спра на размера :bia:

п.п Колега reborn, ти с какъв размер караш?

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 134
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е някои казват ,че с 215/55/16 возията била по-комфортна от 205/55/16 :blink:

Дам и разликата във височината значително се усеща.Тествано на А6-та с ниско окачване.Само дето аз и сложих отзад 225/50 отзад и на завоите седи кат залепена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам и разликата във височината значително се усеща.Тествано на А6-та с ниско окачване.Само дето аз и сложих отзад 225/50 отзад и на завоите седи кат залепена

А какво мислиш за 205/60/16 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм в същата дилема. Дали да заложа на фабричния размер а именно 205/55/16 или на по-високи 205/60/16? Аз съм и с някакво ниско и твърдо окачване и при мен нещата са малко по-различни от стандартно окачване. Дали е възможно да има някакъв проблем от малко по-високите гуми на 60?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че всичко различно от тайванско, китайско и подобно от рода ... ще е по- добро.

На визия и цена са докарани, но май с това ще се изчерпят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърсих в гугъл ревю за гумите и намерих интересни неща... Не са от най-добрите, но има фулда, бриджстоун и още няколко от по-известните марки с едни и същи резултати.

Не знам какво да мисля... Да се робува на марка или да се вярва на ревюто?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е грешно да се робува на марка.

Преди години един познат робуваше на марка (Michelin).

Взе си зимни от същата марка и... резултата бе, че хора с Debica нямаха проблеми, а той сложи вериги....

Аз се бях насочил за тази година към Dunlop, но ме посъветваха, че не са за нашите пътища (осеяни с дупки).

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих тайвнаски гуми преди 2 години - Максис. И аз така четох невероятни неща за тях и за АТВ гумите им и за байковите гуми и ред други хвалебствия и коментари. А и цената им бе съизмерима с ниско-средния клас на много европейски марки.

В началото бяха екстра, след първите 7500 км - поносими, но започнаха да дърпат колата на една страна при повече газ на старт :bia: .

При вторите 7000 км (разбирай втория сезон) вече бяха отвратителни - грайфер си имаха, но гумата се напука като 10 годишна, а грайферът й започна да се рони :):flehan: .

Сега ги сложих за седмица, че ми беше жал за зимните ми гуми. На няколко пъти аха да направя ПТП, просто защото тоя смотан галош не спираше, АБСът редовно се включваше и за елементарно спиране при 20-40 км/ч :) . Разликата между зимния Клебер и тоя боклук беше огромна.

Сега съм с 4 чисто нови Контита и смея да твърдя, че сравнявайки ги - май няма място за сравнение :( .

ЗА около 14000-15000 км без спортно каране, тайванските боклуци си станаха опасни направо.

Никога повече няма да си купя не-европейска гума, а за китайско-тайвански не искам и да чувам :(

Редактирано от RED-AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След навъртяни 20к км. с едни Chrono465 неща и да чуя повече за летни гуми Maloya, такъв неземен боклук мисля че е съизмерим с описанието на колежката по горе.

На баничарката ми съм с Мишлен Енерджи ми да кажа че това им е трети сезон и нещо вобще не ми харесват, тепърва ще ме изненадват лошо ми се струва.

За оризарника на жената взех Dаyton D110 ще ги видиме как се представят, засега отзивите са прилични гумите са свежи и са произведени в Италия (макар че нямам никакво доверие на макаронаджиите)

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да напиша малко за Сръбските гуми Tigar Prima.

След два сезона и ~10 000 + км се държат прилично добре.

Силата им е в мокро време, като там ме учудват все още колко стабилно държат колата.

При преминаване на локва (магистрална) с над 100-120 колата не "олеква" дори и за секунда.

На сухо са малко шумни и при по-висока скорост на завиване се опитват да ме пързалят.

предницата олеква, при несъобразена скорост с тази на знак(40) а реално с 80

Може би го отдавам на факта че карам с доста напомпани гуми 2.5 АТМ на всякъде.

Не приплъзват на сухо както и на мокро, това лято ще им е последен сезон.

Макар и да имат приличен грайфер и оставащ живот.

п.с а другото важно, след толкова много дупки няма и следа от "балон" на нито една гума.

+ протектора за джантата

какво мислите за тези гуми:

bigv12evo8196889.gif

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е някои казват ,че с 215/55/16 возията била по-комфортна от 205/55/16 <_<

Ами защото само някои са го ползвали тоя размер, а други само предполагат. Разбира се, че е по-комфортно с 215/55/16 и то с доста голяма разлика. Почти няма разлика в устойчивостта, но за сметка на това и стойката на колата се подобрява, разкрачвайки се повече с по-широката гума и проходимостта и също, тъй като става и по-висока. Гласувам с две ръце за този размер. Ползвал съм го към 2 години на Б5 и на Б6 и от опит знам, че нито вдига разхода осезаемо, нито спъва колата, нито закача при натоварване, а само плюсове носи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях насочил за тази година към Dunlop, но ме посъветваха, че не са за нашите пътища (осеяни с дупки).

Тва е пълна тъпня, някой "разбирач" ти го е споделил. Втори сезон сега им почвам на мойте, никви поражения нямат от дупките, а не е като да не съм нацелвал. Плюс всичко са и ниски 205/45/16.

Редактирано от KYPO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера как ги отчитат тия работи някои хора??Еми като се изшиеш в некой трап,ако ще да си с най-печената гума ше я балонираш :)

Единственото кофти впечатление досега имам от Firestone е,едни летни,които или бяха за Африка или бяха от пластмаса!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението за Мишелин, че са почнали да произвеждат буклуци го споделям на 100% Било за летни, било за зимни.

За Тигарките мога да кажа, че зимните им модели стават перфектно за летни. Аз сам намерих същите признаци като колегата. На вода са супер. На сухо са добре, но за сняг за твърдички.

ПП - Тази седмица ще зимам гуми от гледане в и-нет се побърках тотално. Вече незнам на какво да заложа? Първо исках лятна Дебика, оказа се че тя е с идея по ефтина от Дънлопа. После погледнах Малоята от която познавам доста хора който са много доволни, но там ме удариха в земята с цени същите като на Дънлоп. Случайно виждайки каталога на Метро видях оферта за Корморан 205/55/16 за цената от 107лв на гума. Кажете от споменатите от мен марки вие на какво бихте заложили.....като цяло предпочитам хубави зимни, и последствени летни, но за 50лв разлика да зема Дебика пред Дънлоп е смешно. Аз основно за цени се ориентирам от този сайт http://www.barzgumve.com/start.html :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се загледал в Nokian H - 205/55/16 -

цената им е съвсем приличина (139 лв.), а ревютата за тях са много позитивни.

Някой има ли впечатления от тях ?

Най-вече как се държат на мокро - защото до сега проблеми с гуми съм имал само на мокър асфалт и това ми е станало критерий.

Разчитам, че в този клас гуми - на сухо не би следвало да има каквито и да било недостатъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се загледал в Nokian H - 205/55/16 -

цената им е съвсем приличина (139 лв.), а ревютата за тях са много позитивни.

Някой има ли впечатления от тях ?

Най-вече как се държат на мокро - защото до сега проблеми с гуми съм имал само на мокър асфалт и това ми е станало критерий.

Разчитам, че в този клас гуми - на сухо не би следвало да има каквито и да било недостатъци.

И аз се чудех за Нокиана,но за мокро много добри отзиви има за Вредещайн Ултрак Центо,а и в АДАК 2010 го дават като препоръчителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако може да се вярва на "анкетата" на Авто Билт БГ там имаше тест на всички извесни марки основно от 20-тина фирми топ5 в повечето изпитания беше следния 1 и 2-ро място или Дънлоп, или Континентал......след тях обикновенно в различен ред ги следяха фирмите Вретщайн, Нокиан, на места Пирели, на места Гудиър.

ПП - Ако говориме за 205/55/16 за мене цената в която се стремя е под 140лв. За Дебиката какво ще кажете колеги? А за Сава Интенсата ?

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако може да се вярва на "анкетата" на Авто Билт БГ там имаше тест на всички извесни марки основно от 20-тина фирми топ5 в повечето изпитания беше следния 1 и 2-ро място или Дънлоп, или Континентал......след тях обикновенно в различен ред ги следяха фирмите Вретщайн, Нокиан, на места Пирели, на места Гудиър.

ПП - Ако говориме за 205/55/16 за мене цената в която се стремя е под 140лв. За Дебиката какво ще кажете колеги? А за Сава Интенсата ?

Колега не се занимавай с тези Сава.За тези пари можеш да вземеш много по качествени гуми.Пиши на колегата balerylegal - човека се занимава с нови гуми и ще ти даде хубава цена :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако може да се вярва на "анкетата" на Авто Билт БГ там имаше тест на всички извесни марки основно от 20-тина фирми топ5 в повечето изпитания беше следния 1 и 2-ро място или Дънлоп, или Континентал......след тях обикновенно в различен ред ги следяха фирмите Вретщайн, Нокиан, на места Пирели, на места Гудиър.

ПП - Ако говориме за 205/55/16 за мене цената в която се стремя е под 140лв. За Дебиката какво ще кажете колеги? А за Сава Интенсата ?

Нокиан-а за този размер е 139 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
В крайна сметка кой какви гуми взе,или още не сте взели?

Аз още не съм взел,а го побърках от запитвания колегата balerylegal, за което се надявам да ме извини :2gunsfiring_v1:

А в момента съм се спрял на Nokian Н и Yokohama C Drive ,а пък намерих и Континентал 205/55/16 за 140лв, но кой знае какво производство ще е за тази цена..Ти сложи ли ги колега?

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,не съм,ма този уикенд ще ги закачам.

Ето какво напазарувах,4бр. пресни-пресни

34686743718497586861270748727Xl5DTJZtavXfeYa0m7ge.JPG

7346767316731094771270748736C4TJERiBS8kDeZsfrddi.JPG

18207448915037549091270748751UU4EoWG0j3LchmjIUXVS.JPG

Още пареха когато ги донесе колегата barelylegal

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...