Jump to content

Audi A6 на 4 год., Audi A4 на 2 год. ili Opel Insignia нова?


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Та решил съм да взема нещо ново и това са ми колебанията.

- Audi А6 3.0TDI quattro tiptronic 2006-2007

- Audi A4 2008-2009, за съжаление офертите са малко и с доста бедно оборудване

- Opel Insignia 2.0T нова, оборудвана на макс, т.е. колкото повечето А6-ци на пазара

Фен съм на Ауди - 4 поредни коли все от марката. Последно А4 Б6 130 коня дизел, от което съм много доволен и няма да продавам. До скоро не бях помислял, че Опел може да е опция, но Инсигниа ми харесва след тест драйв. Аудитата, ако са в кондиция, са по-добри, но купуването на кола на старо за тези пари си е не много приятно приключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

"старо" А6 !!!

за съжаление инсинията е само добра реклама.

в реалност е тясна / особено отзад /, няма мощни дизелови мотори + 4 х 4, автоматик и т.н.

вече чувам и за проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A6 3.0TDI 2006-2007 би трябвало да е в доста добро състояние, особено от някой дилър в Германия.

Малко като камион във външните размери ще ти се стори в сравнение с В6-цата, но пък мястото и багажникът, с които разпога :respekt: Просто едно истински широко Ауди, пък и като знам версията с предно как се кара за куатро "impossible is nothing" :respekt:

Нямам идея за Инсигния, но мисля, че има причина да струва колкото 3 годишно Ауди.

А В8 наистина все още са по-редки на вторичния пазар и доста скъпи с големите моторизации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A6 avant това е колата със застраховка удължена гаранция и си готов !!!!

това е моето мнение джигател ти избираш!

на второ място класирам инсигнията- ново свежо и бих казал един евтин вариант на СААБ(марка която има личен респект)!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на нова безпроблемна кола Инсигнията е твоят избор и то с 2.0Т двигател .

Ако пък искаш да ти се радва комшуто на колата си вземи А6.

Аз лично бих заложил на новата,богато оборудвана Инсигния.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на нова безпроблемна кола Инсигнията е твоят избор и то с 2.0Т двигател .

Ако пък искаш да ти се радва комшуто на колата си вземи А6.

Аз лично бих заложил на новата,богато оборудвана Инсигния.

Успех.

Toва е и моето мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма ако избереш Инсигнията, по-късно ако ти падне удобен случай да покараш А6-та - недей! Ще се почувстваш адски прекаран.... лично мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма ако избереш Инсигнията, по-късно ако ти падне удобен случай да покараш А6-та - недей! Ще се почувстваш адски прекаран.... лично мнение...

Май е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то между 3-те коли нема сравнение :rolleyes:

Иначе аз съм на принципа "По-добре старо(и то ако може преди 90-та) Ауди от нов Опел" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо Опел :rolleyes: ? Добре, има визия, оборудване , цена..., но всичко хубаво стига само до тук. Наистина , за парите ,които може да дадеш за А6 ще получиш нов автомобил, но същия след една година ще струва по-малко отколкото А6 . Тоест в единия случай имаш кола , която си струва цената(А6), а в другия ще се сблъскаш с проблема обезценяване на нов автомобил и реалната му стойност като втора употреба едва ли би би била такава със сигурност , а доста по-ниска. Ако досега си имал удоволствието да караш куатро и си свикнал с Ауди, не виждам смисъл да правиш такава крачка и да сменяш марката. Повечето коне , куатрото и големия мотор никога няма да ти позволят да мислиш дори,че си направил грешка. Покарай А6 и помисли тогава. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце препоръчвам да вземеш А6 3.0 TDI Quattro - поне да знаеш за какво си даваш парите, или също така А4-ката / тук е вече въпрос на личен вкус / но определено не си взимай Опел ...

Според мен, колебанията ти трябва да са между А6 и А4 - а не между Ауди и Опел :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

замисли се и за новата мазда 6

сега за под 50к са с пълно оборудване, 6 години или 150к км. гаранция

според мен няма нищо общо с инсигнията

не е като шестицата, но е по - добре от опела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, колебанията ти трябва да са между А6 и А4 - а не между Ауди и Опел :rolleyes:

Точно. А А4-ка на 2 години, предполагам става въпрос за Б8... За мен и тази дилема не би съществувала. Естествено, че А4-ката! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна на Инсигнията е такъв, че ще омръзне много бързо и ще изчезне в безличната маса от корейски дизайн. След Ауди 90 слязох на Опел Омега. Аудито го ремонтирах по-често, Опела се оказа безплроблемен, но тръпката, удоволствието го нямаше вече.

Примера ми е малко неуместен, щото годините на колите, които аз ти соча и колите, към които ти си се насочил са несъпоставими, но сигурно ще усетиш същото като мен, ако вземеш опела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално се замисли ще ползваш ли quattro и дали наистина искаш 3.0 ТДИ с ужасяваща поддръжка :hilezh: Ти си преценяваш. Аз пък бих взел новото. Инсигнията е страхотна и това, че е нова и има гаранция е незаменим плюс. Да не говорим, че стара А6 или А4 дори на 3-4 години пак ще са на по 100 000км. А 100 000 са много. Може да е опел ама е на 0 км. Това не е Киа или Huyndai. Инсигнията е най-високия клас Опел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде я видя "ужасяващата" поддръжка на 3.0 TDI ? Кое специфично за 3.0 TDI го няма в една дизелова Инсигния и струва емнайсе хиляди лева ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизайна на Инсигнията е такъв, че ще омръзне много бързо и ще изчезне в безличната маса от корейски дизайн. След Ауди 90 слязох на Опел Омега. Аудито го ремонтирах по-често, Опела се оказа безплроблемен, но тръпката, удоволствието го нямаше вече.

Примера ми е малко неуместен, щото годините на колите, които аз ти соча и колите, към които ти си се насочил са несъпоставими, но сигурно ще усетиш същото като мен, ако вземеш опела.

Е все пак омегата е най сполучливият модел на опел. За съжаление опел не правят вече такива коли и то от много време насам.

Реално се замисли ще ползваш ли quattro и дали наистина искаш 3.0 ТДИ с ужасяваща поддръжка :hilezh: Ти си преценяваш. Аз пък бих взел новото. Инсигнията е страхотна и това, че е нова и има гаранция е незаменим плюс. Да не говорим, че стара А6 или А4 дори на 3-4 години пак ще са на по 100 000км. А 100 000 са много. Може да е опел ама е на 0 км. Това не е Киа или Huyndai. Инсигнията е най-високия клас Опел.

И как точно прецени че 100к км са много? За хубавите марки немски марки(сред които не попада опел) 100к са нищо.

Аз бих взел А4-ка, но с 3.0 ТДИ двигател:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спора пак опря до нова кола срещу стара ....

Ако ти се рови виж на колегата Вертер темата от преди година - две, доста спор се беше заформил.

Аз лично съм за новата кола. Инсигнията хич не лъже ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама как нова срещу стара? А4 от 2008-ма/2009-та е по нова от чисто нов опел. "Опелите не са това което са/бяха" :hilezh:

А ако толкова си решил колата да е чисто нова си вземи едно А3 Sportback от магазина. Между 45 и 50к лева :hilezh:

Редактирано от Panta77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро си говорихме с един приемчик в сервиза на Ауди, който до преди да постъпи там на работа е бил в Сервиз и вносител на Опел. Даде ми интересен пример. Нова Инсигния дизел струва като поддръжка колкото А6 2.0тди.

3.0tdi естествено неможе да претендира за същото.

Стана ми весело от изказването за А6 и радостта на съседа

:flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че пред мен не стои дилемата, която стои пред колегата - веднага щях да се метна на А4 Б8 с 3.0ТДИ мотор - естествено СЕДАН

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая дилема се появява почти у всеки.

АКо целта ти е гъзария си вземи старо ауди с безбройните му проблеми.

АКо не ти се занимава с глупости и искаш само да караш - новата кола.

Ти си прецени кое ти е приоритет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

замисли се и за новата мазда 6

сега за под 50к са с пълно оборудване, 6 години или 150к км. гаранция

според мен няма нищо общо с инсигнията

не е като шестицата, но е по - добре от опела

И аз си мислех за такова предложение като си писах поста, понеже дизайна е много добър , оборудването е на ниво , а и онзи ден гледах една обява за чудесна такава, само че 2.0дизел комби.

Реално се замисли ще ползваш ли quattro и дали наистина искаш 3.0 ТДИ с ужасяваща поддръжка :hilezh: Ти си преценяваш. Аз пък бих взел новото. Инсигнията е страхотна и това, че е нова и има гаранция е незаменим плюс. Да не говорим, че стара А6 или А4 дори на 3-4 години пак ще са на по 100 000км. А 100 000 са много. Може да е опел ама е на 0 км. Това не е Киа или Huyndai. Инсигнията е най-високия клас Опел.

Аха , щом е най-високия клас Опел -страшна работа. :lol: ПОдръжка на капка, а визия на Вейрон . Ти колите на по 90 000км ли ги сменяш или по-рано ? За какво му е куатро, реално само ще гори повече...то в този ред на мисли и климатик не му трябва . Пак вдига разхода и реално го ползваш 1-2 месеца... :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...