Jump to content

Audi A4 1.8TQ или BMW E39 528



Recommended Posts

Та в крайна сметка не разбрах какво точно си е взел човека.

В крайна сметка, след доста четене на ревюта, форуми и разглеждане на варианти, както и благодарение на вашите отговори, се спрях на 528-ца, много харесвам Аудитата, но просто еквивалентната А6-ица не ми допада, има доста недиректно пътно поведение, освен това като двигатели, БМВ са по-напред в годините 1998-2000. А4-ворката пък не е много различна като поддръжка, но пък е по-тясна. Уважавам Ауди и ВАГ повече отколкото БМВ, но Е39 е един от най-добрите модели на БМВ, докато С5 и В5 като здравина, динамика и комфорт не са особена стъпка напред спрямо С4 и Б4. Голям фен съм на S4/6 С4, обаче там разходите за поддръжка ще са големи, а и читав екземпляр се намира мнооого трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 181
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:flipoff: Определено си се насочил правилно просто сравнението на петица с коя да е а4-ка е смехотворно.

Остава да си намериш и читав екземпляр че не е лесно намериш ли го 100% няма да съжаляваш нито за миг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, за да не отварям нова тема, ще пиша тук. В крайна сметка си купих БМВ Е39. Автомобила много ми допада. Винаги ще си остана фен на Ауди, но за бюджета, с който разполагах бе непосилно да си взема читаво Ауди, а и от тези години(96-2001-ва) просто Аудитата са с леки волани, некомуникативни и по-скоро за возене, отколкото за каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Благодаря, мотора е m52tub28.

Това ще рече 2.8 190кс. така ли ? То беше но едно Б5 2.8Q щеше да ти донесе много повече емоции и адреналин от Е39ката ;)

честито

Редактирано от dak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще рече 2.8 190кс. така ли ? То беше но едно Б5 2.8Q щеше да ти донесе много повече емоции и адреналин от Е39ката ;)

честито

193кс и не виждам никаква база за сравнение между Б5 и Е39 ... А как куатро ще ти донесе повече адреналин от задно , не знам ... виж повече сигурност - да ...

Редактирано от acho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на колегата ,много радостни моменти да ти носи 528

193кс и не виждам никаква база за сравнение между Б5 и Е39 ... А как куатро ще ти донесе повече адреналин от задно , не знам ... виж повече сигурност - да ...

Ачка ,ще я почваме отначало ли вечната тема ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт, че след 6 години с кватро и сега със задното, наистина кефа от плъзгането е голям, но има хора които това не ги вълнува и там критериите за удоволствие от шофиране са други!Не че Е39 не ги покрива, ама всеки си е с неговите възгледи!Друг е въпроса че не съм карал С6Ц5 и нема как да съм обективен в сравнението и с мойта кола...

Редактирано от mityo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт, че след 6 години с кватро и сега със задното, наистина кефа от плъзгането е голям, но има хора които това не ги вълнува и там критериите за удоволствие от шофиране са други!Не че Е39 не ги покрива, ама всеки си е с неговите възгледи!Друг е въпроса че не съм карал С6Ц5 и нема как да съм обективен в сравнението и с мойта кола...

Мен лично определено ме кефи повече АВД-то за това бих избрал по "смотаното" Б5 с 2.8ку от колкото Е39 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг е въпроса че не съм карал С6Ц5 и нема как да съм обективен в сравнението и с мойта кола...

Еми още със сядането определено си личи разликата в поколенията а6 е далеч напред и общо взето всичко в интерира е по-приятно.Особено ако има босе на е39 музиката фабрично е смехотворна.

Даже и са оправили смотаното кормилно управление от с5. Мен много ми харесват уредите и цветния дисплей. Возията обаче не е на нивото на мерц определено и една идея по твърда от на е60 даже без да се обиждате ма по-скоро е на нивото на е39. Хубава кола е и е разбираемо че доста се котира.

Не вярвам обаче да ти хареса при пряко сравнение ама да не възкресяваме стари болежки :bia::gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено ако има босе на е39 музиката фабрично е смехотворна.

Абе на БМВ музиката идва от предния капак. На феновете един транзистор тип ВЕФ стига, да се информират за трафика :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на БМВ музиката идва от предния капак. На феновете един транзистор тип ВЕФ стига, да се информират за трафика :gut:

Знаем за това твоето под капака. Прекалено е заето с правенето на музика и вървежа му остава на заден план :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-положителният ти коментар за ауди. Браво, имаш напредък :bia:

В повечето случай съм обективен ама на някой им е трудно да преодолеят сектанството :)

Абе на БМВ музиката идва от предния капак. На феновете един транзистор тип ВЕФ стига, да се информират за трафика :gut:

Абе аз не мога да се сетя за по-мизерна фабрична музика на кола от такъв клас :bia: е моята е харман кардон ама като застане до босето и леко не става.

Спиди бро откак чу 6-ка в редица и викаш си глух и сляп за останалото :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и моята е някаква с кофти звук - някаква НОКИЯ ли деда знам каква, обаче всичко си й работи дори и CD чейнджъра. С едни добри филтри и едно субуферче ще изкара много добър звук.. само че аз не я слушам силно, в смисъл като съм в тази кола последното нещо което ми се иска е да се кефя на аудио-саунд :spot:

Иначе имам научни трудове в областта на електро-акустиката, някой ден ще свири добре след като я пипна тук-там тази система :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не така, че повечето ауди са точно с нокия :respekt: ама некси са направили звука добър от БМВ .

Имам един френд се39 кво е направил не знам има само два малки усилвателя и всичко изглежда фабрично ама качеството и силата на звука са на съвсем друго ниво от стандартното.

още недоумявам как обаче я има тая анкета а4 или е39 :spot: че и резултата :spot: то верно че няма невъзможни неща ама... :bia:

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още недоумявам как обаче я има тая анкета а4 или е39

И аз се чудя как може на тая голямата ладия да се сложи тоя култов 2000 кубиков двигател. Явно са се целили в таргет групата на над 50 годишните, колегата спиди е ярък пример на това.

525 д и 530 д са съвсем други Е39-ки, но за 3-4 хиляди лева не можеш да ги имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и са оправили смотаното кормилно управление от с5.

Мен това основно не ми хареса в С5, доста некомуникативен автомобил. БМВ-то като управление, скоростна кутия, усещане за пътя, доста повече напомня старата ми кола, като я надгражда, като ускорение, шумоизолация и пътно поведение.

П.С. Благодаря ти за коментарите в тази тема, помогна ми за избора.

Честито на колегата ,много радостни моменти да ти носи 528

Благодаря : )

То беше но едно Б5 2.8Q щеше да ти донесе много повече емоции и адреналин от Е39ката

Може би, иска ми се да покарам задно, пък по-натам...

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се чудя как може на тая голямата ладия да се сложи тоя култов 2000 кубиков двигател. Явно са се целили в таргет групата на над 50 годишните, колегата спиди е ярък пример на това.

525 д и 530 д са съвсем други Е39-ки, но за 3-4 хиляди лева не можеш да ги имаш.

Двойката си върви доволно. Даже и аз се изненадвам как върви имайки предвиди килограмите и километрите й.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бате Цецо "Заразата" е компетентен там :rolleyes:

:bia:

Има доста по-компетентни хора от мен,а относно лага при мен е доста,но и аз така исках.

След 3800 излитам и няма атмосферка ,която да запълни тоа кеф,освен ако не е 400+ коне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

Има доста по-компетентни хора от мен,а относно лага при мен е доста,но и аз така исках.

След 3800 излитам и няма атмосферка ,която да запълни тоа кеф,освен ако не е 400+ коне

Не се прай ей :bia: Колкото за трилитровите атмосферки..абе тебе май те проспуснах да ти дам бинокъл :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...