Jump to content

Recommended Posts

Струва ми се, че батерията ми пада по- бързо от нормално:

wQZDc3S.jpg

Location services са изключени, WiFi тоже, за тези близо 20 часа откак е свален от зарядното са проведени само 3 кратки разговора, друго не е ръчкано. Защо ми показва близо 6 часа usage?

Телефонът е 5-ца. Само веднъж изкара 48 часа пак с минимална употреба, като дори оставаха 30 % след този период.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че това е само от 3 разговора? Да не би някое приложение да бъгва и да дрейнва батерия. Мен ми се е случвало 1-2 пъти да пада с по 10% на час без да го докосвам, но като проверих: Usage и Standby бяха абсолютно еднакви (4-5h). Нещо беше зациклило и не оставяше телефона да заспи. След затваряне на аппс и рестарт се оправи. Кви приложения ползваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами само Saq се оплака от бързо умираща батерия. Постнах скрийншота по- нагоре като опит за сравнение.

Апликейшъните, които ползвам освен дефолтните, са Whatsapp, Viber, Google Maps, Gmail, Camera+

След рестарт или затваряне на вървящите с двойно натискане на Home бутона, няма промяна в разреждането на батерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-назад съм спретнал един списък неща за подобрение на батерията, може да ги погледнеш, мисля, че ще ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен така ми се струваше че няма разлика.

След една седмица си взех 4-ката да си проверя нещо , имах чувството че е 8 битов..... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 2 страници едно и също нещо :)/>

Какво, ти си гуруто на айфоните, и диагностицираш айфони отдалеч?

Нещо да кажеш по въпроса, че моя телефон е заменен с нов след даване на сервиз?

Или и те са тъпаци и не могат просто да изтрият (несъществуващите такива) апликации, източващи мистериозно батерията ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема е да си помагаме колега, успокой нервите. :zustimm:/>

Редактирано от gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че батерията ми пада по- бързо от нормално:

wQZDc3S.jpg

Location services са изключени, WiFi тоже, за тези близо 20 часа откак е свален от зарядното са проведени само 3 кратки разговора, друго не е ръчкано. Защо ми показва близо 6 часа usage?

Телефонът е 5-ца. Само веднъж изкара 48 часа пак с минимална употреба, като дори оставаха 30 % след този период.

100% имаш някаква апликация с пуш, която ползва интенрет

2-ро гпс-а случайно дали не е пуснат ;)

и трето - ако е джейлнат има ли субстрат и апсинк?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след последния ъпдейт консумацията ми от кофти стана ужасна ...., че чак не изчаква да падне до 1% и си гасне кога му е удобно..... почва да ми лази по нервите и ше го заземя някой ден като всички предишни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема е да си помагаме колега, успокой нервите. :zustimm:/>/>

Аз съм съвсем спокоен, ти прочети назад и ще си прецениш сам.

Дали някой много си повярвал и приказва каквото му падне, или телефоните са бъгави (ето и друг споделя за същия проблем).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% имаш някаква апликация с пуш, която ползва интенрет

2-ро гпс-а случайно дали не е пуснат ;)/>

и трето - ако е джейлнат има ли субстрат и апсинк?

Само Whatsapp и Viber ползват пуш, всичко друго съм изтрил.

Не е джейлнат телефона. гпс-то е изключено.

С изключено 3G консумацията обаче ми се струва нормална.

... или телефоните са бъгави (ето и друг споделя за същия проблем).

Пиши как е положението с новото устройство.

Ако спрем мобилния нет и не ползваме апликейшъни, както съветва колегата, напълно се обезсмисля притежаването на смартфон :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sag бе нещо такова се явявам. Според мен ако направиш едн локален бекъп, след това пълен ресет на последната версия, сет ас ню и след това рестор и приложиш настройките които ги бях събрал в списък ще усетиш разлика. Мтел са завършени глупаци, ако им викам достатъчно всичко ще вземат гаранционно. Не казвам че е нямало дефект при тебе, просто не е масов.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С изключено 3G консумацията обаче ми се струва нормална.

По-скоро точно това е бил ключът към палатката. Всеки 3G телефон умира 2 пъти по-бързо с включено 3G.

Това да си изключа нам-си-какво, да спря еди-кой-си сървис само и само да получа някой час отгоре ми се струва особено глупаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е с постоянно включени 3G, WiFi, BT, location!

Ползвам exchenge и още 3 майл акаунта, получавам над 1000 писма на ден.

Вечер като си погледна телефона и в листата с в/и обаждания нямам запаметени разговори от вчера.

Сутрин в 8 го махам от зарядното и вечер в 22:00 ми е на 20%!

И това е нормално за мен, няма нищо странно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много от нещата е виновен оператора. Примерно в София където е добро покритието на 3G мрежата и сигнала силен, телефона се държи добре. Като бях в Банско - закача се разкача се, бавно става всичко - по 2 пъти на ден съм го зареждал. Същите наши телефони по белите държави държат доста повече батерия. Всяко нещо става по-бързо и изразходва по-малко енергия просто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На много места в България покритието е по-добро от това в Дания....ако приемем, че това е "бяла държава".

Всичко опира до това колко си цъкаш по телефона. Моя го ползвам основно за нет, мейли, текстване и малко разговори - кара ми ден и половина. Преди да разкарам фейсбука караше по ден.

Понеже телефона ми е служебен като съм в България го заебвам у нас без да го пипам (само проверявам 1 път на ден дали някой е звънял) - тогава ми кара по 3 дена.

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кой оператор приятелю е по-добро покритието от колкото в Дания? И къде? Щото освен София, Варна, Пловдив, Бургас останалата държава е леш като покритие и като СКОРОСТ на 3г-то - говоря за мТел, които се предполагат, че имат най-старата и плътна мрежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телия и Теленор ползвам ...приятелю. :hilezh:

Редовно по магистрали или основни пътища тук - покритие няма....3Г-то го няма в доста моменти при пътуване м/у Копенхаген и Орхус (все едно София-Пловдив)....и това при положение, че тук планини няма. Най-големият хълм У целата държава е 200 метра.

Бях забелязал една "дупка" от 300 метра при маршрута ми за работа (в рамките на града), в които 300 метра няма 3Г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да си изключа нам-си-какво, да спря еди-кой-си сървис само и само да получа някой час отгоре ми се струва особено глупаво.

Абсолютно, аз затова съм толкова вбесен на телефона и задавам такива тъпи въпроси. Обаче не съм щастлив, когато съм поставен пред дилема дали да ползвам пълната му функционалност, или да се чудя кво да орежа и спра с надеждата да издържи батерията 1 ден. И нямам предвид игрички, сърфиране, гледане на клипове, а просто като средство за комуникация. При еднаква употреба старият ми андроид, с доста по- глупаво управление на ресурсите, спокойно си изкарваше 2 дена с 3G без да го мисля <_<

П.П. 20 часа с включено Wi-Fi, Bluetooth, няколко мейл клиента и т.н. ми се струва отлично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си оставих телефона на 10% над главата и сутринта не звънна алармата щото беше умрял. Баси, тва верно не е нормално :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Whatsapp и Viber ползват пуш, всичко друго съм изтрил.

Не е джейлнат телефона. гпс-то е изключено.

С изключено 3G консумацията обаче ми се струва нормална.

ами имай предвид, че 3г товари яко и тов не е от телефона(то едно че товари яко от телефона), но и 3г сигнала, който поддават оепраторите е шибан.

представи си все едно телефона непрекъснато да търси обхват, а то да няма...същото е с 3г, много се бъзика и телефона непрекъснато го търси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...