Jump to content

Recommended Posts

Има ли някой с 5-ца, ползващ различен от Глобул оператор и да има проблеми с обхвата ?

Жената е с 5 към Виваком. Не е забелязала до сега (около месец), НО на няколко пъти се случва като и звъня да ми дава, че телефона и не е включен (как да не я утрепе човек :hilezh: ). В момента в който затворя получавам СМС, че абоната вече е на линия. С предишния и телефон - 4 това не се е случвало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой с 5-ца, ползващ различен от Глобул оператор и да има проблеми с обхвата ?

И моя и на дъщеря ми са купени през декември, демек от първите и са в мрежата на Мтел и до сега нито веднъж въпросния call failed...

Освен това имам още няколко приятели в Мтел с 5-ци и никой не е чувал за подобен проблем. Сигурен съм, че проблема е в оператора или е някакво огромно съвпадение.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

alexandriaz

Re: iphone 5 calls failed

Mar 3, 2013 9:08 PM (in response to mianthemerciless)

I found that this problem solved today. go to setting---->phone---->show my caller id on. and try call again. it's fix my phone

не ми се вярва да ви реши проблема, но все пак...

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ползвам айфон 4с, като му сменям датска карта в Дания и кувейтска карта в Кувейт.

В България като бях си ползвах датската карта и до колкото видях редовно ме връзваше на мрежата на глобул. Странното нещо, което забелязах е, че ако си държа телефона в джоба на дънките, редовно ми се губеше покритието.

Най-редовно се случваше да си погледна телефона и да видя - no service в ъгъла.

Подобно нещо не съм забелязал да се случва никъде другаде независимо с коя карта в телефона съм.

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по скоро драмите са с 3Г мрежата на тия тъпаци Глобул....

:zustimm:

Както и по-рано в темата съм писал, тестван е с карти на трите оператора - драмите са само при Глобул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не разбрах как да прехвърлям снимки от телефона към комп през айтюнс или по някакъв по ламерски начин. Сигурно е писано дестки пъти тук, за което се извинявам. Уж съм му дал опция да качва директно в айклауд като е вързан към вифи, ама кво от тва...

Пусни си PhotoStream-a и си качи iCloud Control Panel на PC-то. Така ще ти се синкват автоматично при връзване с Въй-Фи и ще ти се качват директно на компа сами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ли е видео записите ми да са с толкова слаб звук? :unsure: Единствено ако аз говоря нещо докато държа телефона нещата са както трябва.

Става дума за 4ка, не S.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с прискърбие установих, че noise cancellation микрофончето на моя звезден iPhone 4 не работи. В следствие на което и видео клипчи'тата ми нямат звук, а само "стон" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някой ползвал ли е приложението Bump за обмяна на снимки,видео,документи и т.н с други телефони...поне така четох някъде че е идеята,но как точно става не разбрах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wizi, на иван асен 2 има добър сервиз. Ако искаш ще погледна точно да ти кажа адреса. Работят много добре и евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасте, колеги имам проблем с говорител на ипхоне 4 изважда някакви звукове..някои имал ли е такъв проблем или да е сменял говорител..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мисля да закупя Iphone 5 но се чудя дали да е от М-тел или от Глобул.Главното искам да имам повече минути към всички оператори и да имам поне 200мб неограничен интернет.Ако е на М-тел то единствения изгоден план е Mtel iPhone L -Такса 34,90 минути към М-тел 1000 минути към всички други мрежи 100 интернет 1гб http://www.mtel.bg/u...a/index/plan/19 а на глобул GLOBUL WEB&TALK такса 19,90 лв 200 минути към всички национални мрежи, номера от Зона 1,20 от които могат да се ползват в роуминг в ЕС и Зона 2,200 МВ на максимална скорост може и такса 24,90 лв 300 минути към всички национални мрежи, номера от Зона 1,30 от които могат да се ползват в роуминг в ЕС и Зона 2,300 МВ на максимална скорост http://www.globul.bg/bg/postpaid.html .Струва ми се изгодно да е на Глобул но от който и оператор да е телефона ще е на лизинг но искам вие да ми кажете дали м-тел или глобул и кой план според вас.За сега мисля,че е по-изгодно на глобул с 1 от 2та плана който съм дал,но не знам как са като качество до сега съм бил само на М-тел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахмааму, значи и двамата не сте чели последните 10 страници.

Shpeksi май е единствения доволен от комбинацията iPhone 5 и Глобул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално питах сина за проблема с call failed. Каза, че му се е случвало 1-2 пъти. Предполагам, че е от несъвместимост с може би по-съвременните стандарти за мобилни мрежи заложени в айфона. Според мен не навсякъде у нас те са осъвременени и поради това, в тези зони има проблеми. Оплакванията като чиста статистика са от всички оператори, което е показателно. Има технология наречена fast dormancy, която по подразбиране е включена в съвременните смартфони. Може тя да е също причина за тези оплаквания. У нас мисля, че за момента я поддържат единствено Мтел и то по места. Така, че неналичието и може би влиза в конфликт с модема на 5-цата и той се чуди каква връзка да изгради.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Eвал съм иос 6, айфон 5 и всичките му боклуци.

Телефонът не може да набира - нонстоп call failed, батерията му издържа по-малко от ден.

За мен е пълен боклук. Красив, но боклук.

(Става дума за Глобул)

Еби глобул не е би айфона :)/>/>/>/>

идентичен ми е проблема с твоя - call failed и т.н......

(Става дума за Глобул)

и моя е точно така

(Става дума за Глобул)

Проблемът не е в телефоните, а в Глобул. Смених 4 карти, всяка една с проблеми - губи обхват, губи мобилни данни, call failed, imessage и facetime не работят. В момента в който сложа карта на друг оператор всички проблеми изчезват. Телефонът даже беше ФО, не заключен(което е естествено, щом слагам друга карта). Не мисля, че с нов телефон нещата ще са наред.

И моя и на дъщеря ми са купени през декември, демек от първите и са в мрежата на Мтел и до сега нито веднъж въпросния call failed, за батерията писах.

Може пък и оператора да е от значение.

И аз съм така. Моя телефон го взех от Аpple store в щатите. Тука му сложих Глобул и си еВа мамата. Всеки ден call failed поне веднъж. Мисля,че е от Глобул проблемът. Ако е апаратът, то подмяна едва ли ще оправи нещата...явно всички са дефектни!

п.с. Оправиха се нещата с connection-a вкъщи :)/>/>/>/> ... а на рутера да му еВа майката :)/>/>/>/>

1 път на ден нищо не е, може да се случи и от преминаване между 2G и 3G съм го наблюдавал.

(Става дума за Глобул)

Call failed всеки ден при мен, без изключения, хардуерен рестарт и нормален не оправят нещата. Звъня си от друг тел- дава свободно 2 пъти и дава изкл. тел. При ползване на 3G от пълна батерия сутрин до вечерта е на 10%. При същата употреба на интернет но през Wi-Fi на вечерта е на 50%.. Това iPhone 5 Globul.

(Става дума за Глобул)

Сменете оператора. Глобул са леш.

днес от 7 до 12 никъв обхват , сумати пропуснати оставих го и моят на ремонт , Saq твоя смениха ли го вече ?

(Става дума за Глобул)

Не ми дава да постна повече цитати - а има още. И тва всичко в последните страници, баси, грабвай петица от Глобул..

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам от повече от година 4С и сам много доволна и поради тази причина решихме да вземем 5-цата преди около месец може и по малко да ,е но телефона постоянно губеше обхват с моя никога не съм имала проблем но 5 се оказа несполучлива,лично мое мнение.отидохме до офиса на глобул за да видим какво става и се оказа че почти всички 5 са били върнати с дефекти както и да е нашия се продаде нямахме нерви да се занимаваме пък и веднъж отвори ли с е не е телефон вече(поне за мен)но за 4 горещо препоръчвам

по дефолт си е он , не виждам да има нещо общо чесно казано.

по скоро драмите са с 3Г мрежата на тия тъпаци Глобул....

Мрежата е ужас, аз по бъгав и бавен интернет не съм виждал. Преди година, година и половина не беше чак толкова лош.

(Става дума за Глобул)

Аз пък ползвам айфон 4с, като му сменям датска карта в Дания и кувейтска карта в Кувейт.

В България като бях си ползвах датската карта и до колкото видях редовно ме връзваше на мрежата на глобул. Странното нещо, което забелязах е, че ако си държа телефона в джоба на дънките, редовно ми се губеше покритието.

Най-редовно се случваше да си погледна телефона и да видя - no service в ъгъла.

Подобно нещо не съм забелязал да се случва никъде другаде независимо с коя карта в телефона съм.

:zustimm:/>

Както и по-рано в темата съм писал, тестван е с карти на трите оператора - драмите са само при Глобул.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...