Jump to content

Стъпков мотор на AUDI 80 B4 20 ABT


Annick

Recommended Posts

Как се казва това стьпково моторче на английски? :)

намерих го step motor :D

а това става сьщо и от други коли

Vehicle Type Replaces:

VW/Audi 048133031, CITROEN\PEUGEOT 19203R, 0 132 008 601, 0132 008 601, 0132008601, 0 132 008 603, 0132 008 603, 0132008603, 3 437 010 552, 84004, ZASTOSOWANIE, Audi 80 B4 ABT, SEAT, IBIZA 1.6 55kW/75kM od 11.1995 do 09.1997, VW, POLO CLASIC, 1.6 55kW/ 75kM 1F od 11.1995 do 09.1997, CITROEN, BERLINGO 1.1, SAXO 1.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали TPS, не създава проблем?

Koe e TPS?

Аз четох че 1 и 6 пин са за + и - на моторчето, а 4 и 5 са за клучето, което се включва като затвори дросела. т.е. като е затворед дросела трябва да затвори верига през 4 и 5. И ако е така остава да разбера 2 и 3 за какво са може би от там идва сигнал дали да отвори или да затвори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да се надяваме че не от това. Колата има проблем докато е студена , като загрее е ок. Ходих на диагностика и от там даде грешка на стъпков мотор и на ламбда сондата че е на - 20% каквото и да значи това. И сега искам да го проверя тоя моя стъпков мотор ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой има ли представа дали преди да запали колата , као се даде на контакт ст. моторче мърда на някъде тестово? Че все още не знам как да го проверя дали работи, а като отида с колата там и го взема, тя ще е топла и ще си работи добре и със старото ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Пиши на български колега !

Няма и да има разлика !

Клапата за ПХ няма отношение към разхода на гориво !

За него са виновни няколко неща и два датчика - синият температурен, и ламбда сондата !

Ся, сподели с всички невежи откъде го закупи това б4 с 1.8 двигател :hilezh::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на български колега !

Няма и да има разлика !

Клапата за ПХ няма отношение към разхода на гориво !

За него са виновни няколко неща и два датчика - синият температурен, и ламбда сондата !

Ся, сподели с всички невежи откъде го закупи това б4 с 1.8 двигател :hilezh::hilezh::hilezh:

А графата "интереси" кърти мивки :hilezh:

Колега, в тоя студ е съвсем нормално АБТ да ти гори 20 градско, особено ако не си поплюваш с карането. Ей я и моята - вчера и сипах 15лв. и от Орлов мост до Дружба и обратно свърши.

и

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: Стъпковия мотор на Ауди 80 Б4 '93 АТБ мотор - 2.0 90кс. моно инжекция е ШЕСТ ПИНОВ! Актуална цена през Аутоплюс - 220лв. с марка Бош. Майсторите ги взимат с намаление до 190-200лв.

Ето това е гигантска лъжа - 35% е намалението за Бош към "майсторите" - казали са ти така, за да не се тормозиш за цената. Но все пак всеки сервиз прибира отстъпка от частите иначе не може да преживее, особено по-малките. Така че, не е редно да те лъжат за отстъпката. По-добре просто да ти кажат цената и толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, поста е от 2010 година ...

Не си спомням тогава колко беше цената, но беше около и над 120 лева !

ПП по повод цените, може да направиш една справка за маншона на инжекциона на Мерцедес 102 мотор ...

Преди беше 30-40 лева за тоз мотор, и около 50 за 103 мотора ... Сега е около 120 лева ... :hilezh::gruebel::steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове като се закача това моторче не се ли даваше през ЕКУ-то някаква адаптация все пак ?

ТО Моното е архаично ама все си мисля че имаше някакви далаверки през ваг-кома за настройка точно на стъпковото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

уф, и на мен ми предстой това.. 1,8 моно инжекция.. докато загрее колата оборотите са на 200 с тенденция надолу, и на газ и на бензин.. на загряла вече седи на 800/900, но пак не ги държи стабилни.

ще проверя гумените уплътнения, дано да е от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да питам от доста време карам на газ с изключен TPS (сега разбрах че така се казва,мислих че е стъпково моторче)какво точно прави защото без него ми работи по-добре на газ държи по-ниски обороти и падат по-бързо оборотите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на бензин как е ... Нещо ме съмнява как колата ще работи с изключен ТПС , ти сигурен ли си в това колега ... Ако е така ще взема да го изключа и моя :) Ама аз я карам на бензин студена докато вдигне към 40 градуса и тогава минавам на газчица .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на бензин като е изключена буксата ,не върви нормално , смисъл в движение ако я включещ на бенз и държиш на пълна газ 3-4 сек. тръгва и върви ,но за нормално каране не става.Иначе да знаеш че ако го спреш има вероятност да ти паднат оборотите или да гасне но като го настроиш ще е екстра ,на мен лично повече ми харесва така на 180 км. едно 10 км икономисвам много пъти съм го пробвал :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам б4 с абт мотор.имах проблем със стъпковия мотор.купих за 160 кинта и след месец се прецака.оттогава кажи речи повече от три години карам без стъпков мотор и нямам никакви проблеми.на бензин се иска малко да се задържи педала на газта и след минута е готова.на газ палиш и залепя от раз оборотите.не виждам смисъл да си давате парите за некачествени части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравей те, колеги искам да ви попитам нещо  и аз за това къде се намира стъпковото моторче на б4 2.0е 16v :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да поправя ,че  не е стъпков мотор а клапан за празен ход.

Между другото перфектна визия в коша колега  veselin velchev.Като от шоу-рум е :zustimm:

Иначе проблем от стъпковото,често се оказава темп. датчик колеги.

ТПС при моното е с функция на дебитомер.Без него на бензин си е мъка голяма.На газ не влияе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Ремонт и обслуживание VW, Audi, Skoda, Seat

 

http://vwts.ru/forum/index.php?s=abfdb17dadeea998fa276bf09ac02874&act=SC&c=2

 

тук има доста интересно инфо!

Редактирано от kulishev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...