Jump to content

Имате ли идея


Recommended Posts

От няколко дена имам следния пробле,след като се рестартира миашината ми излиза това на снимката.После пак рестарт и се оправя.А и мишката ми накъсва като я местя. :):hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери колко място имаш на системния дял ( С: ) и, ако е по-малко от 500 MB, го поразчисти...това се сещам на пръв поглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да имаш лоши сектори по харда? С този Виндоус кво ли не съм преживял ама точно това ме учудва :hilezh: Някъв нов хардуер да си слагал скоро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Маверик, не можах да ти благодаря лично за ключовете - много бързо избяга. Че и пари не можах да ти дам. :hilezh: МНОГО БЛАГОДАРЯ!

А, това синичкото е от любимите ми B.S.O.D. (Blue Screen of Death) - обикновенно това което пише на него е безмислено и е резултат от реален хардуерен проблем. Е, не 100% от случаите, но най често. Например при дефект на харддиска, памет и други подобни. За съжаление диагностиката му е доста трудна и неприятна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят в работата гоправи сущото. Лошото, е че започна да се появява след като сложих по-голям Хард Диск, но едновременно с това инсталирах ХР. Много е вероятно е да е от Хард-а, но има усещането, че започна да го прави след като сложих една от разпространените фонетични кирилизации на някакъв образ от БАН. Та сега ме мързи да преинсталирам отново РС-то и си карам така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Маверик, не можах да ти благодаря лично за ключовете - много бързо избяга. Че и пари не можах да ти дам.  :hilezh: МНОГО БЛАГОДАРЯ!

А, това синичкото е от любимите ми B.S.O.D. (Blue Screen of Death) - обикновенно това което пише на него е безмислено и е резултат от реален хардуерен проблем. Е, не 100% от случаите, но най често. Например при дефект на харддиска, памет и други подобни. За съжаление диагностиката му е доста трудна и неприятна работа.

Абсолютно съм съгласен с колегата grizzly това е хардуерен проблем, лошото е че може да е всичко, дъно, видеокарта, харддиск. Почвай по метода на изключването. На един колега се оказа дъното, но първо сменя видеокартата после харда докато не смени и дъното и сега всичко е наред. Неговия беше в гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да заложим на дефектен хард че е най-опасно.

Виж кой му е производителя и си изтегли от неговия сайт диагностична програма. После си произведи нужната диагностична дискета (или ЦД). Рестартирай компа и направи (по-пълна) диагностика на харда. Може и да не даде дефект и пак да е проблемен.

Най-лесната диагностика на харда е "на слух". По-старите (новите не се чуват добре) започват да издават странни звуци (многократно циклично прищракване като при включване на компа). През това време виндоуса започва да се влачи (да заеква мишката) и най-накрая се появява синия екран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR по описание на M$ е вероятен лош сектор на харда или вирус в boot секторите...като най-често срещана причина.

Но същия ефект може да се получи (и то не рядко), ако дял С: е силно фрагментиран или няма достатъчно място за swap файл. Затова, както предложих и в първия си отговор, първо виж колко място имаш на дяла, после се провери за вируси напр. с ТОВА, а след това си пусни един ScanDisk и дефрагментиране...

Ако проблемът е хардуерен, най-вероятно е харддиска или кабела на диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-старите (новите не се чуват добре) започват да издават странни звуци (многократно циклично прищракване като при включване на компа). През това време виндоуса започва да се влачи (да заеква мишката) и най-накрая се появява синия екран.

На лаптопа ми така прави :) Мислех си, че няма проблем, защото уж е с намалени размери, пък и е от бавните (4200 рпм), ама май нещо не му е както трябва. Отделно издава отвратителен скрибуцащ звук като се натовари малко повече. Това проблем ли е? Освен, че ужасно ме дразни :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако точно така прави направо си е за смяна и бекъп на системата. Все пак една диагностика с подходящият софт не е лоша. Най-лесно е "surface scan" в ScanDisk или там каквото подобно има. Не че що го поправи, но ако зацикли някъде и почне да щрака злобно да си знаеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи този проблем е масов при Windows XP. По мои наблюдения няма нищо общо в повечето случаи с хардуера, въпреки идиотските предположения на M$, които ти се изписват на синьото екранче. Или има вирус или просто операционната система е за преинсталация, защото Windows-а се е посчупил :). Последният път като започна да го прави на моя компютър, отначало не му обръщах внимание, буцах рисет, после скандиск се пускаше, лост клъстери колкото искаш и така докато един ден не ми прецакаха имената на към 4гб-та мп3-ки. Тогава вече го сканирах с кво ли не твърдия диск, нищо не открих като грешки, освен заветните лост клъстери (освен всичко друго, при стартиране се пускаше скандиск ей така, без да има някаква ясна причина).

Реших си проблема по следния начин: форматиране на C:\, нещо което мразя и избягвам, дори като правя чиста, нова преинсталация на Windows-a. Преди това 3 дена псувах компютъра защото проверих всичко - като почнеш от твърд диск, минеш през кабели, рам, дъно, видео и т.н. И все се чудих кво може да е гръмнало от тях, след като компютърът е почти чисто нов.

Та така... Аз бих започнал с един формат и преинсталация. Естествено, преди това си пусни една антивирусна, за всеки случай, може пък да извадиш късмет. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи този проблем е масов при Windows XP. ... Или има вирус или просто операционната система е за преинсталация, защото Windows-а се е посчупил  :). Последният път като започна да го прави на моя компютър, отначало не му обръщах внимание, буцах рисет, после скандиск се пускаше, лост клъстери колкото искаш. ... (освен всичко друго, при стартиране се пускаше скандиск ей така, без да има някаква ясна причина).

Реших си проблема по следния начин: форматиране на C:\,

уф, май мен ме чака същото :hilezh: Освен че скандиска се пуска всеки път, чат пат появява син екран, ами и игрите ми ги затваря когато поиска - обикновенно преди да save-на - веселба, и съм му се наточил за един хубав формат на целия хард

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лост клъстери на НТФС :flipoff:

Аз залагам на проблем с паметта или графичната карта.... изкарай ги от слотовете и пак ги постави за да поразчистиш конекторите.

Всъщност можеш да поразгледаш процесите които работят... дали нямаш някой излишен.

И поразчисти малко темповете :lol:

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето аз не съм на NTFS, не се уважаваме много с нея. Защо е въпрос на друга дискусия. :lol: Въпросните манипулации с картите и рам-а ги правих разбира се, както и с процесчетата. Както и да е, формат на Ц-то, от време на време, е здравословен. :flipoff::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му и н мен ми се наака компа. Да не пускам друга тема. Преди няколко дена каза, че съм имал нещо си с конфигурационния файл на Уиндоса и нъц. Аз с рековъри конзолата направих еди ребилд и закрепих положението. Снощи обаче пускам компа и дръжки. Питам аз хакерите в къщи какво се е случвало. "Оговор нищо бе" При мене проблема е, че ако има проблем аз рзбирам чак когато видя че има проблем. ( опа това и аз не го разбрах :flipoff: ) нама значение. Разбрах, че на няколко пъти е спирал предпазителя в къщи ото много включени електроуреди и компа се оказа на същия препазител. В крайна сметка се получи нещо ото типа почва да зарежда става един черен екран, харда издава някви чекъркъщи звъци и след няколко изчикърквания показва екрана на уиндоса и тръгва ама комп аработи и се замисля от време на врме ( да му е... и мислителя ) В крайн асметка усещам на къде отива работата ама кат ми е пълен и системния дял с разни неща и не мога да го форматна . Ще търся друг хард да прехвърлям и т.н. Сега май реших да си направя един имдиж файл на системния с нортън гост и да си реша проблема за в бъдеще ако пак се наложи формат.

Мъчи ме върпоса някой ползва ли този метод и евентуално с каква програма действа ако има нещо по-препоръчително и сблъсквал ли се е някой с гореспоменатия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем преди време - оказа се вирус, който постоянно ми рестартираше РС-то, преди година на стария ми хард диск се появиха лоши сектори, но не можеше въобще да зареди Уиндоус. Ако при теб се окаже хард диск провери си и захранването, ако то се държи некоректно може да пр...ва останалия хардуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dakata_m, аз до колкото знам така може лесно да се скапе харда - докато чете/пише и тока спре. При мене така един от системните файлове даде фира, ама добре че успях да го преименувам и да го запиша на ново и тогава winбозата почна по-бързо да се стартира. Добре си го замислил този формат, действай смело и решително :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
От няколко дена имам следния пробле,след като се рестартира миашината ми излиза това на снимката.После пак рестарт и се оправя.А и мишката ми накъсва като я местя.

Първи вариант - Вирус. Смени си антивирусната програма и пробвай да сканираш. Препоръчвам ти NOD32.

Втори вариант - омазано е нещо системно - registry, драйвери и т.н. Има хиляди програмки, които твърдят, че оправят подобни неща. Моят съвет - преинсталирай. Дръпни XP с интегриран SP2. Ъпдейт на BIOS-а преди това е много полезна идея.

Проблем с хардуера е абсолютно невероятен в случая. Все пак пробвай да разкараш всичко вързано в usb-то за начало.

Успех! :multi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съм съгласен с горният постинг. Единствено ako те мързи да преинсталираш може да пробваш Norton SystemWorks ( триал, дата.бг :multi: антивируса в пакета не ми харесва нод32 руллз инструментите са добри ) и да си преинсталираш само драиверите с последни версии, но това е временно решение. По-добре преинсталирай всичко, виндоуса си се скапва от време на време.

Редактирано от coolice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, най-найрая нощеска го разнищих моя проблем. Една от невероятните глупости които правеше windows-а е като запиша папка с картинки на друго място на харда и част от новите файлове са набозани (също преди време свалях файл над 500 МБ, ама не филм и всеки път като го свалях инфото в него не беще едно към едно). Последва сваляне на куп антивирусни и чете на няколко форума за проблеми - нищо, няма вируси. Накрая почнах да се човъркам с hardware дето бях подменял, оказа се паметта - имам 1 сим 128 на 266 и 2 х 256 на 400 - та проблема беше в единия от двата сима дето са по 256 - просто някакъв дефект в него (четене или запис в паметта) - от там идват и всичките ми проблеми с компа. Уж изглеждат еднакви, уж от една фирма ги взех, но единия е дефектен. Хубавото е че още ми е в гаранция и тия дни ще оправиме нещата :multi:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на проблем с паметта или графичната карта....

И поразчисти малко темповете :unsure:

Почвам да цитирам себе си, възвеличавам се..... много съм як в диагностиката значи :bia:

(И да си сигурен че другата памет не е дефектна .....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...