Jump to content

Я да видим сега чистачките на колата през годината !


Recommended Posts

Та кой какво предпочита да ползва през лятото/зимата или годината ?

Аз миналата година си закупих БОШ нормалните не аеро туин... , за 33 34 лева комплекта

от киров бош на сребърна (не е менте да кажеш уж) , до преди това бях със точно същите чистачки

но от Германия , сегашните нямат нищо общо и вече са за боклука , към какво да се насоча ?

Имам и следния проблем шефиорската чистачка винаги ми оставя една черта малко под крайната

черта на нейното работно поле, чертата си я има и при размяна на чистачките и при слагане на други

четох във форума за проблем при рамото или пружината ( рамото ми бе много кофти изкривено при опит за кражба на чистачките )

мисля че го поизправих, но ако е в това причината как да намеря ново рамо за което да съм сигурен че не е кривено ?

А при положение че е пружина там каква е процедурата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента аз съм с чистачки Guard :flehan: купени от Еко за по 8-9лв./бр. , защото тогава не ми се даваха много пари и са горе долу добре! Малко поскърцват чат-пат ама за толкова пари толкова! :flehan: Голям мерак имам на тези Bosch AeroTwin, но не знам дали си заслужават парите и дали няма да съжалявам - все пак са от порядъка на 50-60лв. ако не се лъжа! Ако някои има впечатления от тях ще се радвам да ги сподели! :flehan: Инача винаги си взимам течност за чистачки на Sonax (лятна/зимна) и съм много доволен! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некви безшарнирни(както е модерно) с недоказан произход, но ме кефят как търкат и течност от оная "смрадливата", синята на ШЕЛ!

Или някой път от ЛУК-а...

никога не съм залагал на некви ултра модни и скъпи чистачки и течност от 50лв. килото, дето вътре има все едно кой знае какво по-различно... :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:flehan: Eeee, за течността , трябваше отделна тема, така не е интересно...

Аз карам със всякакви чистачки и най-вече безшарнирни. Не държа на марки , а да чистят...Като започнат да мажат или скърцат-нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с оригинални чистачки лятото и с Бош Аеротуин зимата. Течност слагам някаква Ексон концентрат 5 литра за -60 която разреждам 1:3 за -11 и правя около 20 литра, спасявам положението за цяла зима и за двете коли. Струва около 13-14 лева в безиностанцията на Б-плюс в Дружба. Трета зима ще карам с такава течност не ми е замръзвала :f_ck_you:

Доволен ли си от Бош-а и на каква цена ги взе? И изобщо заслужават ли си? :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На двете коли съм сложил Alca, продават се в бензиностанциите на Лукойл. На малката кола изкараха 3 години, като до последно чистеха идеално, просто на едната започна да и се къса гумата и реших да ги сменя двете. На Аудито ще съм втора зима с такива и нямам никакви оплаквания - чистят идеално, не скърцат и най-важното дори да скърцат нови са 15-20лв компекта :steinigung:

Течността за чистачки дето ползвам я продаваме в склада ни и съм супер доволен, не замръзва, мирише приятно и чисти. Цената е повече от приемлива 2,20 за литър концентрат

Редактирано от Don_Diego_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слагам спортна течност за чистачки.

Всесезонна.

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен ли си от Бош-а и на каква цена ги взе? И изобщо заслужават ли си? :steinigung:

За цената си не ! Шампионе е по-добър !

Бюджетните Alca, които колегата е споменал също...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оригиналните чистачки съм,преди две седмици им смених само перата(гумената част).На майтап спрях пред едно малко магазинче за авто аксесоари и там ми предложиха варианта да сложат някакви немски-неизвестен производител.За трите платих общо 8евро заедно с демонтаж и монтаж-самия магазатор извърши операцията.

Много съм доволен!И старите чистеха учудващо добре,но бяха започнали да се късат в краищата и трябваше да ги сменя.Новото си е ново.

Там където работя има в големи количества дестилирана вода.В измиващото устройство сипвам от нея със съвсем малко течен сапун за ръце и всичко е ОК!

Редактирано от ramdar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бош е сила - никога повече друга чистачка - и на двете коли съм с такива (не са Аеро туин), чистят перфектно и ми изкарват по повече от година - за по десетила лв на брой мисля, че няма какво повече да се желае от тях...

От течностите - най-бях доволна от една на Нигрин (в едни малки шишенца от по 200-300мл) , разреждаше се 1 към 5 или нещо такова и миришеше супер приятно, обаче в вече никъде не съм я виждала (последно си намерих към края на зимата в Кауфланд), та купувам от ония боклуци на ОМВ (по гадна смрад от това няма).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с обикновения БОШ от Киров за 30 лева. Сложих ги март месец тази година и вече почнаха да мажат. Иначе са много меки и тихи. Вчера им размених местата и е по- добре от преди, да видим до кога. Първото каране нощем в дъжд ще покаже :hilezh: . Течност зимна, лятна все от лукоил взимам и съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[

Колега Don_Diego ориентирай ни каква марка е и от къде можем да си купим.

Редактирано от jiko58
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,какви са тези 30+ лв. за чистачки?Аз карам с безраменни чистачки за 13 лв. комплекта от Метро.Тази им е третата година и чистят перфектно.Зимата ползвам някаква течност за чистачки/не знам точно марката/,а лятото едно шишенце медикс за стъкло + вода до горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Бош Туйн, но не съм доволен и повече Бош за чистачка никога ако ще да е трипъл туйн.Мисля тези да ги хвърлям и да си взема едни шампионки или на Валео в зелено черната кутия и толкова.Ако не чистят по-добре то цената им поне е двойно по-ниска отколкото на въпросния Бос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Бош Туйн, но не съм доволен и повече Бош за чистачка никога ако ще да е трипъл туйн.Мисля тези да ги хвърлям и да си взема едни шампионки или на Валео в зелено черната кутия и толкова.Ако не чистят по-добре то цената им поне е двойно по-ниска отколкото на въпросния Бос

B) Да съм казал, че съм доволен- след година ползване почнаха да позамазват леко, но ще ги изкарам и тази зима, за 50+ лв ще мръзнат поне две зими тези златни чистачки :)

После ще мина на безраменните на Шампион.

Двата Сеата, понеже спят на улицата, са с менте безраменни чистачки, едните са връстници на Боша ми, другите са на 6 месеца, и двата комплекта по нищо не му отстъпват B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[

Колега Don_Diego ориентирай ни каква марка е и от къде можем да си купим.

За кое да Ви ориентирам колега :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си миналава зима Валео, ужким оригинални френски, ебаси кенефите. Карах ги само зимата, че безраменните за зимата с булшитком. Сега пак ги сложих, бях забравил какъв боклук съм имал. Утре ще си купя Бош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шампион :) Купих колата с тях преди почти 2 години и още си ги ползвам безпроблемно :bia: Чак сестра ми ги похвали колко добре чистят :)

Течност купувам от ШЕЛ според сезона. Имаше обаче една розова, която беше доста кофти, уж лятна, обаче изобщо не чистеше :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две години съм с тея без шарнирните за 5 леа.

Ми чистят, за толкова пари даже супер чистят.....

Ма все пак си държа валеото в багажника ако нещо ме издразнят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кое да Ви ориентирам колега :rolleyes:

За течноста за чистачките колега , че попадам на едни смърдящи на спирт , случвало се е и два реда сълзи и сополи да ми текът от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година януари месец оборудвах четри автомобила с чистачки Бош обикновенни.Купих ги от магазина на Бош на цар Симеон, бяха по 30-35 лева комплекта,а на една от колите чистачките й бяха малко по-скъпи.На всичките автомобили чистачките вече не струват скърцат, мажат,а сега на студеното време почнаха да прескачат движейки се по-съклото.Пълни боклуци една година не изкараха.Сега съм се насочил към Шампиона пък ще видим. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За течноста за чистачките колега , че попадам на едни смърдящи на спирт , случвало се е и два реда сълзи и сополи да ми текът от тях.

Ние я продаваме, магазина ни е на Шипченски проход, точно на светофара зад трамвайната спирка (която е при обръщалото на автобусите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...