Jump to content

Как да процедирам при сипано кофти гориво


Recommended Posts

Заредих 50 литра на най- близкото ми ЕКО вместо на ОМВ, понеже исках да се възползвам от офертата на АмериканЕкспрес за 3% отстъпка за всяка покупка, а на ОМВ не примат въпросната карта. И така, потеглих на път, с удолетворение от спестените 3 лв :) Обаче на магистралата колата нещо не се държеше много пъргаво. Не му обърнах внимание, докато не слязох от магистралата- намалих от 130 на 60 на 5- та и колата угасна, докато слизах при разклона за Ябланица. Бутнах 4- та и я запалих в движение, но при всеки опит да преодолея и най- лекия баир без газ на 3, 4 или 5- та, колата придръпваше все едно прекъсва свещ. Понеже кабелите и свещите са ми на 15 000 км, веднага набедих или бензина, или тампон на мотора, за който си знам, че е омекнал, но майсторите ми ме разубедиха да го сменям поради бесните ментета напоследък :( Пробвах да посръчкам колата, върви си, но има леко по- мудно поведение, празния ход е бетон, изключена от скорост няма вибрации, само от 3- та нагоре като пробвам да се възползвам от високия въртящ момент под 2000 Рпм, колата придръпваше. И така до Ловеч. Там дръпнах една сметка и се оказа, че е горила само 8 на 100, което е абсолютен рекорд :icon_arrow: Прегледах за грешки- никакви, почистих въздушния филтър. Сега на връщане я газих здраво, където позволяваше магистралата де, че много натурализирани софиянци се прибирахме :) и имаше интензивен трафик. Абсолютно същото поведение.

Останали са ми около 15 литра бензин. Смятам да го доизгоря до последната червена чертичка и да сипя поне 20 литра 100 октанов. Ако няма промяна, явно не е виновен бензина, макар, че в Петък колата си беше перфектна, а след сипването на това гориво направо не мога да я позная.

Някой да има по- добро предложение как да прочистя системата от този бълвоч- на мен ми се върти в главата да източа последните 5- 6 литра?

П.С. съвета ми е да не зареждате на въпросното ЕКО, понеже съм почти убеден къде е причината да си намразя колата тези два дни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4-5 дни заредих нарочно от там нафта,а не от ОМВ-то което ми е по-близо и нямам никакви проблеми. Даже минах към 120км с 9литра. След малко като се прибирам към нас мисля пак да наточа от там...

"натурализирани софиянци се прибирахме" - уфф пак ще се търси място за паркиране. Вчера колко хубаво беше нямаше никакви коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има по- добро предложение как да прочистя системата от този бълвоч- на мен ми се върти в главата да източа последните 5- 6 литра?

Ти си отговорил на въпроса.

Аз на твое място щях веднага (по пътя) да долея 100 октанов за да разредя некачественият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има лека вероятност от този кофти бензин да се е позапушил горивния филтър.Може да се наложи смяната му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина ако е 5-6 л. е останал много малко на дъното на резервоара и не можеш даже да го изгребеш през отвора отгоре дето е за бензиновата помпа. Това със 100-октановия трябвало е веднага да го направиш. Нещо обаче не се връзва ниския разход с лош бензин. На мен веднъж ми наляха такъв на Лукойл на магистрала Тракия и разхода от 8.5-9 л последните 1000 км ми се вдигна на 12/100 останалия път до софия. Сипи една добавка за прочистване и за повишаване на октановото число. Последните 1-2 години аз само 100.октанов сипвам от Еко на Ломско шосе и не съм имал проблеми, а разход на извънградско го докарвам до 7.5. Веднъж сипах 95 и беше от Еко пак и все едно карах на дръпната ръчна или със закачена още една кола отзад. Съветвам те и тебе само 100-октанов да слагаш, по-добре е и за двигателя и е вносен бензина, не е от Лукойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приех, че ако сипя сега гориво, вместо 40- 45 литра бълвоч, ще имам 60- 65 литра от същия коктейл. Брат ми, който е имал взимане- даване с бензиностанции на Лукойл ми разказа как шофьорите на цистерни точели 50- тина литра бензин и доливали боклуци. Така успешно съсипвали 2 тона гориво. Според него съм уцелил гориво, разредено с 'хубави боклуци' :hilezh: , понеже колата придръпва само на ниски обороти на висока предавка, иначе си пали върви и подържа празен ход нормално :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако за 50 литра читав бензин съсипват 2 тона и си гонят клиентите неам думи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собствениците на бензиностанциите не са тъпи, особено в кризата. Някъде между пълненето , пломбиранеот на цистерната и изсипването на горивото в резервоарите на бензиностанцията става доливането. Шофьор, пломбиращ или някой от персонала на бензиностанцията, макар, че с камерите сега е малко по- трудно последното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога газта я класифицират по октани - мислех, че е само по миризливи свойства (чесън и пръдня)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на тази бензиностанция и ние сме яли от същата попара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, аз пък зареждам само на ЕКО последните 2 години и никакви драми не съм имал - нито с Ауди-то, нито с Форд-а.

Даже скоро зареждах и на въпросното ЕКО на Константин Величков.

Може просто да си нацелил кофти партида или да е някакво съвпадение, знам ли.

П.П. С American Express си имаш по принцип 2% отстъпка в ЕКО по всяко време на годината(това само за инфо). Сега с тези 3% за всички покупки добавени към 2-та% офертата хич не е лоша:hilezh:

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога газта я класифицират по октани - мислех, че е само по миризливи свойства (чесън и пръдня)

Не я, за да не става неудбно колко повече октана е от бензина. Иначе не говорех за газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Изгорих кофти горивото, сипах 100 октанов и предръпването намаля на половина, но не изчезна :hilezh:

Следва смяна на филтъра и ВАГ КОМ- разпит :)

Двама познати в рамките на седмица ми се оплакват от бензин и газ, сипвани на тази бензиностанция :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е възможно да се е запушил горивният филтър или да има доста мизерия в резервоара и да запушва цедката на бензиновата помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега никога не съм имал проблеми на ЕКО, но сипвах само на това, което на Резбарска и Първа Българска Армия.

Иначе си зареждам на ОМВ- то на Гешов и въпреки многото критики към ОМВ, никога не съм имал съмнения да са ме минали с литрите или да е кофти горивото.

Понеже ми се е запечатала в главата случката с блокирал двигател на кола, сипала кофти гориво от бензиностанция на бул.България и в последстиве осъдиха бензиностанцията да поеме ремонта, параноично си пазя за по няколко месеца напред бележките за заредено гориво но в случая май освен да сменя филтъра и да изчета за грешки, не виждам какво мога да направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм зареждала от това ЕКО на К. Величков, и от това на България. До колкото разбирам, става въпрос за обикновения 95 бензин. Моите лични впечатления от обикновения 95 бензин на ЕКО, са, че е доста по-мудна колата с него, обаче като че ли харчи по-малко. Определено обикновеният 95 на Лукойл е по-добър. Преди няколко месеца сипах 95 от точно това ЕКО на К. Величков, изсипах и едно шише добавка STP. Докато подейства тази добавка, ми идваше да стана и да понеса колата на гръб :hilezh: Иначе, пак на същата бензиностанция си сипвам от 100-Октановия, от него оплаквания нямам :) Но Шел-ският е по-добър :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...